Skocz do zawartości

Powstaje Ford Tf-c


michalmiazga

Rekomendowane odpowiedzi

A propos Australi, Renault FT 17 z Australian War Memorial [zdjęcie z czeskiego HPM nr 11/2002]. Kamuflaż bardzo podobny do tego zastosowanego w Fordach. Ale jeszcze bardziej zbliżony układ plam kamuflażu do malowania naszych Fordów znalazłem w zeszycie TBU nr 165 Czołg A7V". Na planszch barwnych autorstwa K.Cieślaka czołgi Schnuck" nr 501 [czterokolorowy] i nr 503 [trzykolorowy] są bardzo podobnie kamuflowane jak nasze Fordy, ciekawe, że jeden z nich pasuje do zdjęcia samochodu pomalowanego w większe plamy, a drugi do tego pomalowanego w mniejsze.
P.S.
Mi.Der. nie mam nic przeciwko zamieszczeniu zdjęć Austinów na stronie im poświęconej, ale ponieważ większość tych zdjęć pochodzi z książki Leonarda Żyrkiewicza SAMOCHODY PANCERNE" wyd. w 1928 roku, to wydaje mi się, że taka informacja powinna się też znaleść na tej stronie [nie znam się na prawie autorskim, ale wydaje mi się, że tak wypada]. Mogę zamieścić też kilka innych zdjęć Austinów, pod warunkiem że autor wątku nie będzie miał nic przeciwko temu [wątek o Fordzie Tf-b staje się powoli kultowy].

Pozdrawiam balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Balans, nie krępuj się, dawaj. Jeśli mogę prosić o zdjecia tych A7 o których wspomniałej też byłbym wdzieczny.
Przy okazji zajrzyjcie na tą stronę: http://derela.republika.pl/glowackipl.htm
to chyba najbardziej zbliżony kamuflarz do fordowskiego jaki widziałem. Co ciekawe ten wagon mógł być robiony w Warszawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie, wielkie dzieki!
Zdjecie co prawda znam ale w dużo gorszej rozdzielczości. Czy jest szansa by otrzymać większy skan?
Zdjęcie jest o tyle ciekawe, że jako jedyne pokazuje umiejcowienie i wielkość biało-czerwonej tarczy rozpoznawczej (inaczej niż się dotychczas przyjmuje!). Ciekaw jestem czy na lepszym skanie wyjdą jeszcze jakieś nowości (może bedzie widać krój cyfr?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal, a przed chwila wyslalem ci nastepnego maila ze zdjeciem, ktorego tu nie powtarzam, bo dal je juz w lipcu balans. Jest nieco lepsze i moze wypatrzysz o jeden nit wiecej. Ale uwazaj, bo jest to z odbitki po retuszu Janusza Magnuskiego (kochal, niestety, zamalowywanie tla i podkreslanie w cieniach) i czasami mu sie reka omykala..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, dzięki.
To drugie zdjecie już mam - tym razem w lepszej jakości. Jest tylko jedno bardzo pasjonujące ale". Na moim zdjeciu jest inny retusz niż na zdjęciu przesłanym na prv, a jeszcze inny retusz (najmniejszy) jest na zdjeciu zamieszczonym w tym temacie przez balansa.
Balans - czy byłbyś w stanie przesłać mi dobry skan swojej pierwszej fotki w tym wątku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalmiazga: napisz do mnie (pibwl@poczta.onet.pl), to prześlę Ci adres tego kolekcjonera (ale dopiero za parę dni)

Balans: dzięki, będę wdzięczny za wszelkie polskie samochody pancerne, zwłaszcza z lat 20. (ale może wyślij na priva - chyba, żebyś chciał wrzucić je w jakiś nowy wątek).

Pozdrawiam - Michał D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie sprawi to kłopotu to prosiłbym również o dopisanie mnie do tej listy wysyłkowej.
Mój adres: av2322@interia.pl

Tak na marginesie, wydaje się, że 4993 miał kamuflaż. Widoczne jest to na tym zdjęciu: wyraźnie jaśniejsze pole na wieżyczce, w okolicy karabinu oraz kilka ciemnych żyłek przebiegających przez kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że ten Austin plot" się spodoba, faktycznie robi trochę niesamowite wrażenie, wieczorem popracuję nad zdjęciami w większej rozdzielczości, ale nie gwarantuję odpowiedniej kompresji bo nie jestem mocny w te klocki". Odnośnie Austina 4993 to mnie się wydaje, że był pomalowany jednolicie na kolor khaki? A te wszystkie żyłki" i plamki" to efekt zacieków i światłocieni na MOKRYM pancerzu.
Panów JoncaA i bodziu 000000 proszę o namiary na priva.
W załączniu trzy zdjęcia 4993.

Pozdrawiam balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A owe plamy i zacieki ze zdjecia 3/4 sa po czesci widoczne na zdjeciu bocznym jesli je rozjasnic i skontrastowac - wiec nie bardzo moga byc czym innym jak plamami kamuflażu..
mailowy - studiopro@op.pl. Ale starczy ączka" dotknąć nika, zeby na dolnym pasku ekranu wyswietlił sie mailto" lub kliknąć lewym klawiszem myszki i kopiuj adres e-mail" lub właściwości" i adres da się przeczytać bez kopiowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie