Skocz do zawartości
  • 0

me 109


goldfinger

Pytanie

Witam .Chciałbym dowiedzieć od Was coś na temat budowy i ogólnie konstrukcji silnika od me 109.chodzi mi głównie o jakieś sprawdzone linki z dużą ilością zdjęć poszczególnych części .dodaje zdjęcie przykładowego podzespołu który znalazłem. Z góry dzięki
pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , być może zidentyfikowałem ten samolot , natknąłem się w necie na zdjęcia kokpitu od me 109 gdzie wyraźnie widać podobieństwa kompasu oraz przycisków od podwozia flug" i landung" na zdjęciach zamieszczonych poniżej .To najwyraźniej wyklucza inne typy samolotów ,czekam na wasze opinie ,bo mogę się mylić
pozdr.

http://hkkk.fi/~yrjola/photo/planes/bf109/cockpit.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka chwil aby sięgnąc opiniu Pana JAna Hofmana z MLP.
Pierwotnie myslałem że pole poszukiwań zawezi mi Zyroskopowy wskaźnik kursu (u ciebie opisany jako sztuczny horyzont) Ale to dość kiepska wskazówka ponieważ stosowany był na wszystkich modelach począwszy od F do końca. Kaształt goleni na fotkach z lasu wskazuje na ME 109 ale dopiero działko MK-108 pozwala na dośc dokładną identyfikację. Na wycinku twojego zdjęcie zaznaczyłem strzałką charakterystyczny kształt komory zamkowej tego działka. Widać także elementy jażma mocującego działko do silnika. W tę artyleryję" były uzbrojone wersje G-6, G-10 i G-14 oraz wersja K-4.
Podeślij mi na priv fotki z lasu w wiekszej rozdzielczości to może uda się znaleźć jakieś elementy które jeszcze dokładniej określą model płatowca.

pzdrwm
bombel

ps. Raz jeszcze specjalne podziękowania dla Pana Janka z MLP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to Messerschmitt, to raczej Bf 108 Taifun [Me 108], bo to na tym typie samolotów używano silników Argus. A na fot. 3 mogą być właśnie resztki specyficznego dla Argusów mechanizmu przestawiania skoku śmigła ???
pozdr. balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Na zdjęciu oznaczonym ???" jest chyba wałek z zębatką od przekładni kątowej napędu sprężarki,natomiast na następnym chyba dysk sprężarki z łopatkami choć nie wyraźnie widać.Natomiast KUHLERKLAPPE to będzie przypuszczalnie sterowanie klapkami od chłodzenia chłodnicy olejowej lub wodnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! część nr1 to resztki przewodu i świecy zapłonowej,nr3 to są podkładki śrub mocowania ramy silnika do silnika ,nr4 to są resztki synchronizatorów uzbrojenia na górze silnika db605
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie