Skocz do zawartości
  • 0

me 109


goldfinger

Pytanie

Witam .Chciałbym dowiedzieć od Was coś na temat budowy i ogólnie konstrukcji silnika od me 109.chodzi mi głównie o jakieś sprawdzone linki z dużą ilością zdjęć poszczególnych części .dodaje zdjęcie przykładowego podzespołu który znalazłem. Z góry dzięki
pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to wskaźnik ciśnienia w instalacji tlenowej, a przyrząd nad nim z napisem O2-Wachter to tzw. płucka", czyli wkaźnik podawania tlenu. Przy każdym wdechu pilota płucka" się otwierały - te dwie płytki pokryte masą świecącą odchylały się do wewnątrz przyrządu i obrazowo ukazywały działanie instalacji tlenowej.
Pozdrowienia - Szarubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
chodzi mi o: do jakiej jednostki samolot nalezal (JG), jakie oznakowanie mial (czarna 8..."), kto byl pilotem (przezyl/zginol), jaki jest Werknummer, data (3./4.1945) i pzryczyna (walka powietrzna/flak/problemy techniczne...).
Jest mozliwe, ze ta maszyna liczy sie do zaginionych (tzn. ze niewiadomo co sie z nia stalo i niewiadomo co z pilotem sie stalo).
Dowiedziec sie mozesz na innych forach, gdzie siedza specy, którzy maja listy z numerami czesci. Przez miejsce upadku/stracenia samolotu tez mozna cos wiecej dowiedziec, jakie lotnisko w czasie wojnie bylo w poblizu i jakie grupy tam satcjonowaly.....

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zabrzmiało to tak, jakbym obsługiwał messerschmitta, ale nie dane mi było ;-)
Po prostu poznaję elementy z samolotów, które znam, bądź które wyglądają podobnie lub działają na podobnej zasadzie.
Ten króciec ładowania insatalacji pneumatycznej wygląda tak samo na prawie wszystkich samolotach i śmigłowcach, które u nas latają, ale nie tylko to. Wiele rozwiazań technicznych, a nawet żywcem wziętych elementów zastosowanych przez towarzyszy radzieckich ma swoje źródło w lotnictwie niemieckim.
To tak, jak z Wanią, który wynalazł rower...

...u Niemca na strychu.

Pozdrawiam - Szarubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie