Skocz do zawartości

Ortografia na forum


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

jako, że hyde-park i towarzyskie...
jak mam katar, to da się to otoczeniu zauważyć... nic na to nie poradzę - staram się swoją przypadłością nie naruszać norm. Otoczenie to rozumie, i toleruje.
Lecz jeśli bym kichał komuś w twarz i mówił o sorry Panowie ale ja mam katar" to już by było przegięcie...

dysortografia - jako przypadłość, absolutnie nie powinna zwalniać z dbałości o normy. Przytoczone przykłady są tematami wątków, gdzie dbałość winna być szczególna...
Serdecznie podziwiam i winszuję dbałym" dysortografom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 345
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kol Kopijnik a byłes u lekarza?Może na katar tez dają zaswiadczenie zwalniające z wszelkiej odpowiedzialności?Bo ja np nie pozwoliłem swoim dzieciom nigdy pójśc po zaświadczenie o czymśtam na d ale kazałem się uczyc i o dziwo dzieci nie mają kłopotów z ortografia.Czyżby były cudowne?Czyżbym ja był Ojcem-terrorystą?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym ja był Ojcem-terrorystą? - rób swoje, ale to pytanie zadawaj sobie - jako retoryczne (w celach autokontroli).

Mozilla, z paskiem google, z funkcją sprawdzania formularzy
w tej chwili podkreśla łędne" wyrazy
zabrańec
pdkr.

kazimierz nad wisla
pdkr._________pdkr.



Zabraniec
pdkr. ale wiadomo, że tej nazwy geograficznej brak w słowniku

Kazimierz nad Wisłą ok.

czyli są narzędzia onlinowej (też podkr.) korekty pracującej w trybie pisania postów na forum, są tylko trzeba ich używać, szczególnie gdy się nie jest pewnym swojej" ortografii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się Wam dziwię. Przecież pisząc publicznie wystawiamy świadectwo o sobie. Co innego literówki a co innego napisać góść i Óć zamiast gwóźdź i Łódź (autentyczne). Nie wiem , może to różnica w kształceniu. Kiedyś jak na klasówce z Fizyki napisałem ktury to prof. mi obniżył stopień. No ale to było 35 lat temu (-:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
pisanie z błędami świadczy o danej osobie, za to powinny być bany jak za bluzganie!! ten to już normalnie przegiął!!

http://allegro.pl/item154034517_wykopki_czensci_od_jakiegos_pojazdu.html

witam mam do zaoferowania czeńści od pojazdu som to wykopki wyczyszczone prawdo podobnie od niemieckiego motoru z gonsienicami za jakiś czas bendom npastempne czenści dzwignia jest mosienrznap posiada sygnature/EF.D.B.G.M.za pare dni bendom jeszcze jakieś czensci ze wzglendu na świenta i nowy rok pszerwaliśmy wydobycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nihil novi...
jaca2003 to co napisałem ponizej nie miało w jakikolwiek sposob i kogokolwiek obrazic, poprostu chodzi o to ze my po tej spalonej wiosce chodzimy od 2 lat kazdy po kazdym i zakazdym razem coś wyskakuje ciekawego. zeby dokładnie ten teren przeszukać to napewno zleci jeszcze pare wiosen... c ao do miejsca to zrozum kolego że niepowiem gdzie. 1 ras pochwaliłem sie koledze i tu bach zdziwienie nastapiło okrutne , zajeżdżamy sobie pokopać a tam niedość ze jem nakopanych i niepozasypywanych to jeszcze z 3 nowych amantów się krenci ,od tak spaliłem sobie miejscówke i po polu i po monetkach a jak chłopcy wykopywali rozrywki to zostawiali na wiezch .POZDRAWIAM,, a no i bym zapomniał a co z tą amonicją do id???????????????????????????????????"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jak słusznie stwierdził kolega Pirat SS przeglądarka Firefox w wersji 2.0.0.1 zawiera bardzo przydatne narzędzie - korekcja błędów. Wszelkich dysortografów zapraszam do używania jej - uniknie się dzięki temu wielu przykrości jakie można doznać z tego powodu. Za jakiś czas zasłanianie się papierem nie będzie wiążące jeśli chodzi o nagminne łamanie zasad ortografii na forum...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobna kwestia jest swiadectwo ktore sami sobie wystawiamy a osobna jest ocenianie innych.Pytam jakie moralne prawo ma ktos by oceniac druga osobe na podstawie literowek i potkniec ortograficzno jezykowych? Co taki filozof esteta wie na temat schorzen dysgraficznych itd.Czy kazdy ma dostep do solidnej edukacjii a jesli nie to dyskredytuje go to w oczach spoleczenstwa?Czy osoba ktora ma problem z wyslowieniem sie lub poprawnym pisaniem nie ma prawa wypowiadac sie na forum? Czy jej uposledzenie" czyni ja osoba o nizszej wartosci spolecznej?Proponuje paru Miodkom":zadac sobie te pytania i odpowiedziec na nie w duchu.Myslcie sobie co chcecie o dyslektykach,dysgrafach,nie ukach i potocznych debilach ale nie opluwajcie ich na forum bo wyrzadzacie im potworna krzywde i bol.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieukach:) Łatwo jest poprawiać, ale trzeba też być wyrozumiałym(chyba, że jest przesada). Sam miałem papier dysortografika ale maturkę musiałem zdawać już bez niego. Trzeba się postarać, ale większość błędów to pośpiech(jak się człowiek śpieszy to się policjant cieszy:)
Za to nie sprawia mi problemu - wyindywidualizowany konstantynopolitańczyk itp.- powiedź szybko;)
Osobiście nie mam zamiaru używać worda.
Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego umerowany",

Zauważ proszę pewną prostą zależność. Otóż autorzy postów, w których prezentują rażące zaniedbania językowe, jednocześnie generują zapytania świadczące o ich lenistwie i ogólnym ograniczeniu. Nie potrafią korzystać z wyszukiwarki, idą na łatwiznę. Narzekają na popsute" albo gówniane" wykrywacze. Dają do identyfikacji beznadziejne przedmioty, nierzadko niebezpieczne. Prawdopodobnie nie korzystają z literatury, bo chcą aby podawać im miejscówki" na tacy. Szczególnie to ostatnie jest znamienne - odkrywcy spod znaku łopaty, najlepiej wszystko podać im na gotowe, bo samodzielnie poszperać w literaturze to już nie bardzo... Co tam poszperać, gdy nawet odnaleźć właściwych źródeł im się nie chce (lub nie potrafią). W dobie internetu nie ma na to usprawiedliwienia.

A teraz wyobraź sobie, że na forum Odkrywcy wchodzi gość z zewnątrz. Wchodzi, chcąc m.in. wyrobić sobie opinię o tym środowisku. I spotyka wysyp debili - przepraszam - dys-coś tam". Dlatego sami powinniśmy dbać o właściwy wizerunek forum. Debilne posty go ewidentnie psują i stąd należy ich autorów piętnować. Tak samo jak choćby ludzi śmiecących na ulicy, czy drogowych idiotów.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z lacinsko brzmiacym nickiem.
Nie wiem czy zauwazyles ale wypowiedzialem sie na temat pietnowania ludzi uposledzonych dolegliwosciami dysleksyjnymi i dysgraficznymi.Pisanie na temat jest jednym z kluczowych zachowan kreujacych wizerunek wartosciowego rasowo" forumowicza.Nie wypowiadalem sie na temat napomknietych przez kolege elementow marginalnych" bruzdzacych nie jako na forum.Takich moim skromnym zdaniem wystarczy poprostu ignorowac lub zbywac w kulturalny acz zdecydowany sposob.Ponadto istnieje na tym forum instytucja moderatora,aniola stroza w ktorego gestii jest oddzielanie plewa od ziarna.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro dys costam"sa w pojeciu kolegi debilami" to prosze mi powiedziec kim sa ignoranci negujacy wszystko i wszystkich ktorzy odstaja od sztywnych norm kreowanych przez ludzi ktorzy na sile lubia sobie szukac dziury w calym"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie