Skocz do zawartości

Ortografia na forum


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Być może wsadzę kij w mrowisko, ale chciałbym prosić administratora forum o wprowadzenie zasad poprawnego pisania na forum. Wydaje mi się, że za błędy ortograficzne powinny być ostrzeżenia i bany.

Ja wiem, że wiele osób się śpieszy, wiele ma problemy z dysleksją czy dysortografią. Ale tak naprawdę to nie usprawiedliwia błędnego pisania. Wiem o czym mówię, bo sam też czasem robię błędy.

Wielu z obecnych tu na forum uważa się za patriotów. Pisanie poprawne i dbałość o język polski jest tego patriotyzmu przejawem. I to bardzo wyraźnym.

Pisanie nieuważne i z błędami jest także moim zdaniem wyrazem braku szacunku dla osób potencjalnie czytających posty.

Dysortografom i dyslektykom proponuję korzystanie z edytorów tekstu ze słownikami. To naprawdę da się zrobić! Ja wiem, że dysleksja to poważna choroba, ale można jednak się postarać o poprawianie błędów przed wysłaniem posta, szczególnie jeśli wyrazy podkreślone są na czerwono.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 345
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
rozumiem ze fundujesz wszystkim te edytory wlacznie z kawiarenkami internetowymi jak choc by tej w której własnie siedze bo sie nie dorobila edytora

a teksty o patryjotyzmie zostaw dla siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że bardzo częste i oczywiste błędy w wypowiedziach niektórych osób są czystą prowokacją, zresztą jak i całe ich wypowiedzi.

Prawdę mówiąc odkąd pojawił się istny śmietnik (pyskówki)niemal w każdym poście, i zostały one zdominowane przez garstkę osób, coraz rzadziej zaglądam na forum.
Smutne ale prawdziwne.
Chciałoby się, by wróciły stare czasy ... :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram strazaka tj. zgadzam się z przedmówcą i mam jeszcze jedną propozycję: weźcie się za pisanie (jeśli macie coś ciekawego do wrzucenia na forum), lub za wykrywkę i w teren, a nie wyłapywanie czy ktoś napisał wół przez u", czyli walnął byka...itd. To nie łowy skalpów żeby gdybać co kto miał na myśli, albo po co tak napisał...i będzie git czyli OK :-)
PS. Jak ktoś przegnie, to ma kto z tym zrobić porządek- bądźcie spokojni...:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie popieram ten pomysl, dlatego ze nie mieszkam w polsce i nigdy sie nie uczylem sie w szkole polskiego. Nic za moje bledy ortograficzne nie moge!! Moja klawiatura tez nie posiada znaki polskie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przez długi czas uczestnikiem forum DWS i muszę powiedzieć, że tamte zasady bardzo mi odpowiadały. Przynajmniej nie męczyłem się zgadując co ten ktoś miał na myśli".

Dla piszących zza granicy zawsze była taryfa ulgowa. W dodatku dla osób nie władających polskim - istnieją automatyczne systemy tłumaczące. Tłumaczą, ale wtedy gdy tekst jest poprawny!

Ortografia to coś czego można się nauczyć, a naprawdę zawsze można poświęcić minutę i wkleić coś do Worda, albo przynajmniej raz przeczytać przed wysłaniem.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek to czego tu męczysz siebie i innych (...)"

No właśnie, strazakwaffe dobrze tu ujął, jak się komuś zachciało prawidłowej polszczyzny i treściwych postów to wynocha..., ludzie chcą rozrywki, a nie jakiś nudnych wątków historycznych, o których żeby coś napisać, to nie tylko przydałoby się mieć słownik ortograficzny, ale i jakąś elementarną wiedzę o historii ....

Przecież łatwiej jest bić pianę i wszystko mieć w ....
Aż strach pomyśleć, co będzie się na forum działo za pół roku. Albo wszyscy pouciekają, albo (chyba jakimś cudem) ktoś zrobi porządek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się z krzyśkiem. Też mi nie leży jak widze błąd na błędzie, nie stosowanie żadnych znaków interpunkcyjnych i wszystko pisane z małych liter, łącznie z początkiem zdania. Teksty typu zmień forum", nie są tu na miejscu, ponieważ pisanie z takimi typowymi błędami jak np. ktury, rórzne, w polsce itp. to już przesada i świadczy to jedynie o poziomie piszącego a tym samym ma wpływ na jakość forum. Oczywiście może trafić się jakiś błąd, ale nie jeden za drugim, jak niektórzy to potrafią robić.
Każdy post po napisaniu trzeba raz przeczytać a nie od razu wciskać dodaj".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram krzyśka w całej rozciągłości, a DWS jest doskonałym przykładem. Moderatorzy są tam ostrzy i bezwzględni a regulamin jest biblią. To samo jest też np. na Axis History Forum. Tam to jest poezja. Post nie na temat - kasowany, post nie poparty źródłami - kasowany, obrażasz innych - ban.
Moim zdaniem zasady z ww. forum powinny być zastosowane również tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę wypowiedź kolegi z innego forum w wątku na ten sam temat:
Każdy przejaw walki o poprawną pisownię języka ojczystego bardzo cenię i szanuję. Wszak język jest spuścizną przodków. To właśnie język między innymi czyni nas Polakami. Gdzieś kiedyś usłyszałem, że mogą nam wszystko odebrać, ale nie odbiorą wiedzy i języka. Uważam, że szczególnie na forum poświęconym w gruncie rzeczy historii powinno się szanować język naszych ojców."
I ja to popieram.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to jest jakas bzdura i prowokacja.
To jak ktos pisze jest jego wizytowka.Jesli piszac z bledami ortograficznymi powoduje u kogos negatywne wrazenia to moze mnie sobie za przeproszeniem 'ometkowac'i myslec sobie o mnie ze jestem nie wyksztalconym marginesem.
Wedlug mnie wazne jest to co piszemy i nalezy z cala pewnoscia starac sie pisac starannie rzeczowo na temat itd.To tworzy odpowiedni klimat na forum.Karanie banami itp.za ortografie jest przejawem niskiej kultury a czasami wrecz dyskryminacjii.Sam osobiscie jestem dysgrafem i korzystam z klawiatury angielskiej gdyz przebywam na stale poza krajem.Czy wobec tego mam wyslac stosowne zaswiadczenia? A moze od razu wykluczycie mnie ze swojego forum?Do zalozyciela watku' Panie Miodek'Jak sie panu nudzi to udzielaj sie pan na forach gramatyczno- ortograficznych.Panski post siaknie jawna dyskryminacja i jest nie kolezenski..Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, miłośnikami kogo? Bo nie zrozumiałem. Pogubiłem się w pokrętnej elokwencji. A czemu jestem tutaj. A dla takiego wątku jak o Tygrysach w Powstaniu Warszawskim, żeby daleko nie szukać, a choćby dla wiedzy takich ludzi jak zelig, który jak zauważyłem zagląda coraz rzadziej na to podupadłe forum. I jeżeli samemu Odkrywcy" zależy, żeby ludzie z wiedzą nie przenosili się na inne fora historyczne to administratorzy tego forum powinni być bezwzględni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie