Skocz do zawartości

Ortografia na forum


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wszyscy jesteśmy piękni i młodzi tak też nie wszyscy jednakowo wykształceni, zdarzają się dyslektycy,i zwykłe byki przy pisaniu,lecz jeśli ktoś posiada wiedzę w danej dziedzinie i chce się nią z nami podzielić a nastrzelał byków ,no poprostu ,to co spuścić go z wodą bo głąb i nieuk , to dla kogo jest to form ?Może zmieńmy nazwę na ,,Forum poprawnej polszczyzny''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 345
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Prawda jest taka, że jak ktoś pisze na temat - to nikt mu ortograsa nie będzie wytykał.
Ale jak ktoś non stop pisze farmazony, ma ponad 1000 wypowiedzi, z czego 900 to pyskówki, i jest obecny niemal w każdym poście, to nie ma się co dziwić że ludzie uciekają na konkurencyjne fora.
Jako przykład:
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=292750

Czy to NADAJE SIĘ na forum Odkrywcy?????
Oceńcie sami...
Najgorsze jest to, że takich przykładów można tu mnożyć :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wprowadzić testy, egzaminy i certyfikaty. Możnaby sprawdzać znajomość języka polskiego, historii oraz profil psychologiczny kandydata (żeby nie bluzgał)do pisania na forum. Potem jeszcze jakiś egzamin praktyczny, np. na 10 hektarowym polu poszukiwanie zakopanych monet. Do tego zaświadczenie z MO, parafii lub komitetu wojewódzkiego albo od rabina. No i wprowadzić limity roczne nowych kandydatów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strazakwaffe nie masz racji i inni gloszący podobne poglądy.
Dz.U. 1999 nr 90 poz. 999, data wydania - 1999.10.07, data wejścia w życie: 2000.05.09)

USTAWA O JĘZYKU POLSKIM

Art. 3.
Ochrona języka polskiego polega w szczególności na:

1. dbaniu o poprawne używanie języka i doskonaleniu sprawności językowej jego użytkowników oraz na stwarzaniu warunków do właściwego rozwoju języka jako narzędzia międzyludzkiej komunikacji,

2. przeciwdziałaniu jego wulgaryzacji...

I co Wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale Ogłoszeń - sprzedam znów sabotaż!

Ja się poddaję.

Jak się nic na forum nie zmieni, mam na myśli słowa:
Pisanie o bzdetach, pupie Maryni, polityce, swoich problemach = ban"

to cienko widzę dalszy sens czytania forum.
Ci co mają wiedzę - będą się wypowiadali na konkurencyjnych forach.
Pozdrawiam!
Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całe szczeście Bocian znalazł chwilę czasu więc uwazam ze wszystko wnet się wyjasni.W końcu żaden z nas tego forum nie zakładał i zasad na nim obowiązujących nie ustalał.Od tego sa mądrzejsiniż my.Ale ORTOGRAFIA to podstawa.Teraz sa zaświadczenia i każdy debil za parę groszu je ma bo tak łatwiej.Kiedys był Ojciec,pas,Nauczyciel, rózga w szkole.I tyle milionów ludzi nie miało takich problemów jak co niektórzy.Rozumiem strzeli byka pomylic u z ó ale spacje stawiac w śrocku wyrazu?To nie dyscośtam to debilizm.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pszenieśliśmy sie w czasie na towarzyskie-sory panowie ale ja sobie w głowe palne cheche a kiler mnie będzie miał na sumieniu i polecam to samo Jackowi-nie ma ludzi niezastąponych-zawsze jak brakuje tematu to będzie mozna-walnąc- w słabą ortografię-pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca, wiesz dobrze że tu nie chodzi o jedną czy dwie literki, tylko o zasadę i nie tyle o pomyłki (to rzecz ludzka, jak i dyslekcja itp.) co raczej celowe działanie.
Jeśli to prawda, co piszesz, że Bocian znajdzie chwilę i ręka mu nie zadrży przy egzekucji odpowiednich decyzji", to widzę światełko w tunelu". Pzdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, popieram, popieram. Choć z drugiej strony, gdy widzę post z zatrważającą liczbą byków, to po prostu takiemu gościowi nie odpowiadam - nawet jeśli znam doskonale odpowiedź na to, o co on pyta. Przynajmniej widzę z kim mam do czynienia.

Uważam także, że powinna być możliwość edycji postów po ich wysłaniu. Nierzadko zrobię głupi błąd lub literówkę i nie jestem w stanie jej później poprawić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie