Skocz do zawartości

Ortografia na forum


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że mój post wzbudził tak wielkie zainteresowanie.

Uważam, że największy problem jest właśnie z tymi użytkownikami forum, którzy mają wiele ciekawego do powiedzenia, ale niestety z różnych powodów robią błędy ortograficzne.

Bardzo wiele na tym tracą. Wiele osób kiedy trafia na post z błędami, po prostu dochodzi do wniosku, że to dzieciak jakiś pisze, i że nie warto tego czytać. W efekcie bardzo często uciekają wartościowe treści.

Gorzej jest jeszcze jeśli ktoś zaczyna pisać w wątku na jakiś interesujący temat - wprowadzenie iluś tam błędów ortograficznych powoduje, że postu nie da się zrozumieć i w efekcie wątek dyskusji ucieka.

Uważam, że wszystkim pomogłoby troszkę wzajemnego szacunku i dyscypliny. Tylko dobre rzeczy mogły by z tego wyniknąć.
Tak jak nie powinniśmy tolerować wzajemnych bluzgów, tak też nie powinniśmy błędów ortograficznych.

Dysgrafom polecam edytory ze sprawdzaniem pisowni.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 345
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Niewiem poco ortografia jest,się wszyscy czepiają,chodzi oto abyś zrozumiał a nie jak nauczyciel j.P sprawdzał błedy innych bo jesli napisze ''U'' czy ''ó'' to tak samo sie czyta i zrozumiesz.
wogule wydaje mi sie,że do czego się czepiac nie macie
PS.
POliSH to ja niemoge się zalogoac ktos mi chyba hasło zmienił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem
po co
o to
błędy
w ogóle
czepiać
(stylistyki i interpunkcji nie poprawiałem, bo tego dużo)

Fakt, ortografia jest bez sensu, np. w słowach morze", Kurnik" itp. Również i spacje są bez sensu:

przeciezkazdyzrozumiecotupiszenie? botoczytelneiwogulewieciezrozumialeok?

;)

PS: Nie zmienili hasła, ale zapewne moderator Cię zbanował.

PPS: Niektórzy piszący na forum, jeśli nie mają dostępu do polskiej klawiatury (np. są za granicą), przepraszają za brak polskich znaków. Cóz, można i tak...

Pozdrawiam,
Iwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda zbanowana osoba która odezwie się do mnie zostanie odblokowana. I nie chodzi mi żeby ktoś mnie prosił ani się wielce kajał ale wystarczy nawiazać kontakt. Chcę się tylko upewnić że wiedzą za co był ban żeby nie było potem nieporozumień. Nikogo nie będę umoralniał ani pouczał. Każdy ma swój rozum a przeważnie jest tak że komuś puszczają chwilowo nerwy po czym jest głupio wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego MDM
Z punktu widzenia aptekarza" zdania kończymy kropką.
W przypadku zdań wielokrotnie złożonych (bezspójnikowych), używamy znaku interpunkcyjnego np: przecinka. :)
Oczywiście -...z punktu widzenia aptekarza"...
Mam nadzieję, że Nasze punkty widzenia są inne.
Jeszcze raz dziękuję za korektę.

kopijnik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprzykład jestem dyzortografem. Ale o czymś takim jak kropki, przecinki czyli tzw. znaki interpunkcyjne warto pamiętać i zwracac na nie uwage. Tekst nawed z błędami milej sie czyta od od tekstu w kturym brak znaków interpunkcyjnych i spacji do tego niepotrzeba polskiej klawiatury. Pozatym bardziej meczą i zrazają mnie ludzie którzy zamiast odpowiedziec na temat forum zaczynają sie ze osbą przekomazac (mowa o zannych na forum Odkrywcy polskich producętach wykrywaczy) przeglodając wiele tematów na forach często sie spotykam z sytuacją gdzie zamiast konkretnych i sensownych odpowiedzi pełno jest pyskówek i moim zdaniem to a nie ortografia piszących jest większym problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem Marek, czasem wale bledy bo zamiast uwazan na lecji polskiego gralem z kolegami w statki. Teraz zeby na forach mnie zrozumieli nauczylem sie kozystac z funkcji F7 w Wordzie - polecam kazdemu ortodykosryskolektyka i innym leniucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
eipt
Przyczulek mostowy
kazimierz nad wisla
Świeradow,czy moze ktos tam szukal?

czy byl tos tu na wykopkach
bunkry na lini molotowa czy warto osuszzac??
zabrańec
WOJEWUDZTWO OPOLSKIE
Doradzi mi kyoś a propo okolic wołomina

__________

moze ot pocisku
Identyfikacja odznaczen ze zdiecia .


...Na forum - bez zmian...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób pisania świadczy o osobie. Pewno, że każdemu zdarza się zrobić jakiś błąd, ale jak zauważyłem, są tu osoby, które wcale nie przywiązują wagi do poprawnej pisowni. Nie dość, że robią podstawowe błędy to piszą zdania w sposób mało zrozumiały. Czasami muszę ze dwa razy przeczytać post zanim zrozumiem o co chodzi piszącemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyslekcja dawniej nazywała się lenistwem.Jak ojciec wziął dyscyplinę i wytłumaczył pisownię to więcej błędów nie było.A teraz?Nie ma ojców nie ma dyscypliny jest dyslekcja , dysortografia i dysmóżdze.
I na wszystko można wziasc kwit bo tak łatwiej.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się jaca.będąc jeszcze w szkole podstawowej długo pracowałem nad błędami.chodziłem na zajęcia 2 razy w tygodniu i w domu się dużo uczyłem tego wszystkiego, błędów robie o wiele mniej ale czasem mi się nadal zdarza mimo że zasady znam wszystkie na pamięć.jak Cię dyscypliną ortografi uczyli to przykro mi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj uczyli uczyli.Owszem nie jestem jak mówiła Kelly Bundy alfonsem i omegą w tej dziedzinie(ortografii) ale nigdy 9pomimo wieku wiesz demencja starcza te sprawy) nie zasłaniałem sie dysczymśtam bo to nie poważne.Dyscostam to tak jak sex w S...nie.Jest a go w sumie nie ma.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie