Skocz do zawartości

Ortografia na forum


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 345
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
reakcjonista
...Rany Julek nie chce mnie się bawić w ''Poprawną Polszczyznę''Za miast czepiać się szczegółów to wolałbym przeczytać jakąś opinie na temat interesujących mnie wykrywek a tak bezcelowe ''śmieci''muszę czytać!!!
Moje pytanie chyba nie było trudne i ktoś kto ma z w/w sprzętów mógłby się wypowiedzieć :)))


Polonistą podziękujemy :)))
Zdrów



''Piszemy jak chcemy byle z zrozumieniem''...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje klasyka - kilka postów wyżej :


W czasach podstawówki miałem pewnego kolegę... Był dyslektykiem. Gdy na języku polskim pisaliśmy te znienawidzone przez większość dzieci dyktanda :), on pomimo swojej przypadłości potrafił je pisać niekiedy lepiej ode mnie. I kiedy po raz wtóry, pani nauczycielka oddawała nam dyktanda, na których ja zazwyczaj dostawałem 4, a kolega z dysleksją 5, zrodziło się w mojej głowie pytanie: Czemu ten gościu, który jest dyslektykiem potrafi pisać dyktanda lepiej ode mnie??? Z biegiem czasu zacząłem rozumieć o co chodzi w tej chorobie. Otóż ona w ogóle nie zamyka nam możliwości pisania poprawną polszczyzną. To wszystko przez LENISTWO. Bezwzględne, wstrętne i śmierdzące LENISTWO... Dysleksję da się wyleczyć jak większość chorób. W tym wypadku wystarczy tylko chcieć. Jeżeli ktoś ma problemy z poprawnym pisaniem, niech zacznie pisać dyktanda. Uwierzcie, to naprawdę działa! Ja pisałem ich bardzo dużo i pomogło... Ale nie... najlepiej jest siedzieć na przysłowiowym tyłku i pierniczyć farmazony, że jest się tym nieszczęsnym dyslektykiem, że nic mi już nie pomoże, i że mam taryfy ulgowe... Polacy nie gęsi, iż swój język mają!". Uszanujcie chociaż go, skoro nie potraficie siebie (A dowodem tego jest nagminna, powtarzam nagminna ilość błędów w postach)...





+
Opus Dei (103 / 5)
2011-03-19 20:54:59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś chyba pisałem o tym na Forum ...

osób ze stwierdzoną" dysleksją pojawia się iby" coraz więcej. Mimo to kończą bez większych problemów podstawówki, gimnazja, szkoły średnie ... idą na studia ....

w świetle opublikowanych, chyba 2 lata temu, danych ze wszystkich uczelni wyższych w Polsce - nie posiadają one informacji aby wśród studentów były osoby z dysleksjami różnych rodzajów.

cudowne wyleczenie ? wstyd przed innymi ?

Panowie - ja też mam czasami problem z napisaniem jakiegoś trudnego wyrazu - sprawdzam pisownię i dopiero wtedy piszę - nie stanowi to dla mnie problemu. Nie wspomnę o interpunkcji, która też u niektórych leży i to na łopatkach.

Przebicie się przez taki słowotok pozbawiony interpunkcji, jest nie lada wyzwaniem.

Tłumaczenie, że pisałem szybko", że mam problem", pisanie bez polskich znaków (ą,ę, ć, ż, ó) - jest dla mnie tylko i wyłącznie śmierdzącym lenistwem !

Forum, to nie piekarnia, gdzie na akord pieczemy bułki - zdążę napisać swój post ... prędzej czy później.

No chyba, że to jakiś wyścig szczurów, gdzie prędkość napisania postu świadczy o tym, że jestem mądrzejszy od innych ?

Na innych forach - ortograficzne babole są od razu piętnowane - na pohybel autorowi wątku/postu (czyli obciach przed innymi).

Na naszym Forum jedak, w porównaniu z innymi - panuje wolna amerykanka.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 14:12 06-08-2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa....

Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni
na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnolesc
ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.
Dzijee sie tak datgelo, ze nie czamyty wyszistkch lteir w sołwie, ale cłae sołwa od razu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, napisałeś, że: To wszystko przez LENISTWO."Prawda Dysleksję da się wyleczyć jak większość chorób."

G....prawda!!!! Nie da się wyleczyć bo to nie jest choroba, jedyną przyczyną jest LENISTWO przez duże E :), do roboty lenie śmierdzące a nie na poradnie się powoływać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda, każdy się zasłania dysleksją, dysgrafią, dyspracowitością:) i innymi dys...
Np. mój kumpel całą szkołe nie maił żadnych problemów z pisaniem, czytaniem był OK. ale nagle(w 2 klasie gim.) przed egzaminem gimnazjalnym przypomniało mu się, że ma dysleksję i musi pisać dłużej egzamin.
Czyste lenistwo i kombinanctwo.
Do roboty! a jak nie to nie pisać na forum tych bazgroł.

Ps. Yeti morze i czytamy cale slowa ale zle u w wyrazie gury czy samohut troche kluje w oczy.
^Takie^ pismo niektórzy tłumaczą brakiem polskich liter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że problem dyslekcji jest niestety problemem drugorzędnym.
Spójrzcie Koledzy na reakcje analfabetów - na zwróconą uwage rozwierają zazwyczaj krokodylowe paszcze... aż biało od zębów się robi.
Kol. Kopi jednego geniusza zacytował Piszemy jak chcemy..."
To może wszelkie porady , identyfikacje też traktujmy - jak chcemy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy. Nie można nie wspomnieć w celu przypomnienia że istnieją trzy rodzaje dysleksji:
Dysortografia – brak umiejętności poprawnego pisania.

Dysgrafia – nieumiejętność ładnego pisania (koślawienie liter, nierówne pismo).

Dyskalkulia – problemy z matematyką. Nieumiejętność oceny, która liczba jest większa, a która mniejsza, kłopoty z określaniem zbiorów, a nawet samego pojęcia liczb.

Sam problem błędów ortograficznych u większości osób leży właśnie po stronie lenistwa. Chociaż nie możemy zapomnieć że dyslektykami byli np. Albert Einstein czy Nelson Rockefeller, ale do leniwych zaliczyć Ich raczej nie możemy...
W XXI wieku, w dobie wszechobecnej elektroniki mamy jednak możliwość posiłkowania się chociażby automatycznymi słownikami (Firefox i inne), lecz od niektórych wymagało by to kliknięcia na źle napisany wyraz i wybrania z listy właściwej pisowni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się na tym nie znam Sonicsquad...może i słusznie prawisz.
Kiedyś uczeń z wymienionymi przez Ciebie 3-D lądował w szkole specjalnej.
Dobrze czy źle ? Nie mnie oceniać.
Czy Einstein był dys...cośtam , cośtam ( cytując pewną zacną Dame ) nie do końca wiadomo.
W szkole powszechnej wychowawczyni nazwała go idiotą - powodów mogło być więcej ( wiem z autopsji :) )
Jednak problem Forum jest bardziej złożony - Młodym kolegom to pasuje...Po co się wysilać ?
Chociaż są i chlubne wyjątki.
Np. kol. Sidzok - mile mnie zaskoczył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka będą wyciągane jakieś konsekwencje w stosunku do notorycznych dysmuzguf", czy nie?
Bo czasami nie działa sławetne: Panowie".
I co wtedy, gdy gadanie 50 raz do kolesia nic nie daje?
Przyzwyczaić się? Gadać jeszcze 150 razy? Może ignorować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim ludziom można dawać suchara za ortografię na forum"...
Przypomniały mi się czasy, gdy na początku szkoły średniej dorwałem się w bibliotece do regału z moim ulubionym gatunkiem... Uwielbiam fantastykę naukową. Na koniec pierwszego roku okazało się, że książki wypożyczyło ogółem z klasy 6(!) osób w ciągu semestru, za to średnia na klasę wynosiła ponad 26 książek na każdego ucznia w klasie... Po prostu przeczytałem WSZYSTKIE książki z mojego gatunku. Nie wyobrażam sobie życia bez słowa pisanego, co najbardziej można zauważyć po mojej ubikacji... a właściwie czytelni :) Sorry za Offtop...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie