Skocz do zawartości

Artyleria 39 - część druga


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 452
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
Wracając do starszych fotek z tego postu:
https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum16/bof_copy15.jpg

Co to za okazja ? Jakiś rozwalony Bofors bez koła, z wygiętą płyta pancerza ... czyżby wypadek ? Do tego sztandar ... może jakiś pogrzeb ... ? Nie widziałem opisu na allegro - prośba o pomoc w rozszyfrowanie fotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba źle spojrzałem ... po przyzoomowaniu wyglada na to że to zwykły Bofors na jakiejs lawecie ... po całym dniu pracy ja w nim widziałem jakiś wrak - z urwaną i wygiętą tarczą i kołem ... :) Wyobraźnia ehhhh .... :)

Niemniej jednak - co to za uroczystość że działko poszło na podest i sztandar się pojawił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysiega, zmiana dowodcy pulku, wizyta jakiegos znamienitego goscia, Msza Sw na dzien pulkowy np etc. To ostatnie wydaje sie najbardziej prawdopodobne ze wzgledu na pochylony sztandar (podniesienie?). Ale sie nie upieram bo istotnie moglo byc cos innego. W kazdym razie jakas ceremonia pulkowa - takie uzycie sprzetu jako dekoracje dosc typowe w WP tego okresu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno 105mm wz.13.
Wg. Konstankiewicza mieliśmy ich 118 sztuk.
Ale Francuzi dysponowali większą ich liczbą, ok. 1000 szt.
Zbyt mała rozdzielczość zdjęcia nie pozwala na ocenę tego co jest na dalszym planie. Wtedy możnaby ewentualnie stwierdzić czy to u nas czy we Francji, rok później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie