Jump to content

beny

Forum members
 • Content Count

  513
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. No właśnie nie pasuje na zapalniczkę, granat garłacza raczej też to chyba nie jest. Chodziła mi po głowie jakaś świeca dymna.. Dziękuję za sugestie.
 2. Ktoś ma pomysły, wewnątrz substancja jakby wosk? Tu zamknięty.
 3. O firmie Sum udało mi się kiedyś znaleźć szerszy artykuł. Niestety nie pamiętam już czy było to w jakiejś gazecie wędkarskiej czy też w sieci. Tym niemniej super fant rodzimej produkcji, gratuluję trafienia!
 4. Raczej łyżka do lodów/drylownica do jabłek.
 5. Obracak, przydałby mi sie, wygłada na solidny.
 6. To nie łuska a pocisk kolego. Obstawiam jakiś szrapnel.
 7. Ja bym się jednak skłaniał do hipotezy broni białej, jeśli tak to w ramach późny 17-początek 20 wieku.
 8. Miałem na myśli fałszywą krawędź tnącą,mało widać na tych zdjęciach. Pisałem o pochwie.
 9. Raczej butla, ucho i karbowanie po całej długości z tym przemawiają. Rozmiar za duży na granatnik, nie przypomina pocisku mozdzierzowego, brak piercienia wiodoącego dyskwalifikuje armatę/haubicę. Nie przypomina mi to żadnego ze wzorów amunicji I wojennej ale też przyznam że słabo znam ten okres.
 10. Moje skojarzenie tego motywu to sztuka sakralna, może w tym kierunku szukać? Jakaś tiara biskupia? Ewenualnie zamnknięta korona symbolizująca władzę cesarską.
 11. Jedynie sposób osadzenia i pochwa przypomina nóż skandynawski, głownia niezbyt, przynajmniej w obecnej formie (fałszywka?) Tym niemniej mi nie przypomina też żadnego typowego noża okopowego. Chyba że kryterium to óż który mógłby na coś przydać się w okopie"
×
×
 • Create New...

Important Information