Skocz do zawartości

Bzura 2005 - wrażenia


K4CZOR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Byłem po raz piewrszy na Bzurze (jako widz) a także pierwszy raz na rekonstukcji z II wś. Panowie! Chciałem wam serdecznie pogratulować i w imieniu całej rodzinki podziękować! Wspaniała robota. Byłem w pobliżu grupy niemieckiej (na przeciwko rosyjskiej armaty udającej paka) Niemcy prezentowali się wybornie :) Niestety nie widziałem zbyt dobrze co się działo po lewej stronie widowiska, ale tu gdzie byłem działo się dużo. Pak" walił aż miło, zaproszona pelotka 25 mm czasemm też zagrała. Potem genialne szarże kawalerii (oczywiście mało zgodne z faktami ale za to fantastycznie to wyglądało) Płonąca wioska, eksplodująca chatka... Wspaniałe były oczywiście wszelkie pojazdy, szczególne uznanie dla ekipy która uruchomiła TKS (był jeszcze niepomalowany) Co prawda ten niby-radziecki BA tak sobie pasował ale za to skutecznie wspierał Niemców ;) (kampania wrześniowa w pigułce :D), oczywiście sdkfz 222 i 251, ciężarówki oraz inny sprzęt. Super.

PS. Jedynym większym zgrzytem była banda debili (kibiców) przez którą było opóźnienie bo stali w niedozwolonym miejscu :/ Musiała interweniować granatowa i niebieska policja a potem wręcz żołnierze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Było super! Naprawdę trzeba pogratulować organizatorom i rekonstruktorom!

1. Po co był ten narrator i efekty dźwiękowe? Nijak nie pozwalało to właściwie odebrać i przeżyć inscenizacji. Cisza z głośników oraz huk wystrzałów i wybuchów byłaby o wiele bardziej wymowna.
2. Dlaczego zwiał TKS po bitwie? Dlaczego nie można było zobaczyć Sdkfz?
3. Trzyosiowy pojazd po niemieckiej stronie to nie BA tylko replika czeskiej Tatry.

Ciekawe co będzie za rok?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było lekko mowiąc super ... i mówię to z perspektywy ostatniego rzutu polskiej piechoty .... pierw eksplodował mi na plecach jeden z domków zarzucając mnie szczątkami, karabin szczekał w kierunku niemców jak dziki. A tu nagle ten mały wredny karakon (TKS) srrruuuuuuu z boku !!!!! I jak to małe dziadostwo szybko jeżdzi !!!! Jak diabeł mały. Ekstra wyszło. A później zginałem i więcej nie pamiętam :)

Wielkie gratulacje dla organizatorów, grup polskich, niemieckich no i szczególnie dla Czechów/Słowaków - od nich wiele się możemy uczyć. Rewelacja.

DAWAĆ FOTKI I LINKI DO FOTOGALERII

ja znalazłem ino http://www.poloniamilitaris.pl/?tryb=news&id_news=231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś ma dużo swoich fajnych fotek i nie wie jak je pokazać to mozna wysłać je np. bocianowi do stworzenia galerii ... a na szybko mozna skorzystac z jakiegos z darmowych sererwo pod fotki np.

http://photobucket.com/

... mozna sobie tu za friko zalozyc konto i zrobic fotoalbum i podeslac link z fotkami z Bzury ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza byla wspaniala znacznie lepsza niz w zeszlym roku i wielka niespodzianka TKS na chodzie. Swietny byl tez pomysl z umundurowaniem policji w historyczne mundury. Wielkie dzieki dla organizatorow, ze w tak piekny sposob moglismy oddac hold zolnierzom Wrzesnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie