Skocz do zawartości

ME-109 E Czy ktoś wie co się z nim stało ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Trooper to że są to co młotkiem tego czy sprzedać.
Fajnie że są niech ich będzie jak najwięcej .Przecież o to chodzi aby były.
Lancasterów jest kilkadziesiąt spitfire są setki,Mustangów to pewnie wyprawę nad Rzeszę by zorganizował.
Me-262 hm ponad 10 plus wznowili produkcję na nowo/ha,ha/
Fw-190 to dziesiątki ostatnio norwedzy 2 wyciągnęli z wody
Panowie to jest biznes dzisiaj setki samolotów jest wyciąganych bo branża czuje biznes,czyli forsę.
I tak ma być bo my oglądacze może któregoś zobaczymy,i oko pocieszymy,i nie ważne że składak składak też jest piękny jak jest.
Trooper szukaj teraz Pe-2 jak znajdziesz to będę miał lepszy humor bo w razie czego wiem gdzie pojechać,i go zobaczyć.
Bo to Ju-88 tylko on wygrał wojnę a Ju dostał w d..ę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałem,ten z Monino to taki podejrzany,ostatnio przeglądałem książkę o Historii biura konstrukcyjnego iljuszyna i tam było napisane że w rosji oryginału nie ma.
O naszym biedaku nie napisali więc nie wiedzą o jego istnieniu.
Książka jest w J angielskim wydało ją resortowe wydawnictwo brytyjskie/żadna rewelacja/ja mam lepsze ruskie więcej informacji chociaż gorszy papier.
Trooper szukaj o Pe 2 i Jaku 9 Tu-2 pociesz człowieka ja kiedyś próbowałem ale nic nie znalazłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek1962 - odbierz maila, coś ciekawego Ci wysłałem

Co do Iła z Monino - to jest odbudowany wrak więc jest tylko częściowo oryginalny. Nasz i bułgarski (na 99%) to w pełni oryginalne egzemplarze, co do tych z Serbii i USA nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trooper,
Dzięki część mam ale jednej nie.Ja z literaturą ruską jestem na ty.
Parę dni temu mój synalek odebrał dla mnie Encyklopedię ruskiej broni pancernej od 1946-1965.
Z tego co mi pokazywał to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Jak coś znajdziesz dawaj na forum może innych też zainteresuje.
O żródło nie pytajcie nie powiem,bo byście mi potem książki podbierali.
Jurij żyj dłużej jak ja./ha,ha,ha/
To się nazywa drużba rusko-ukraińsko-polska.
Pozdrawiam
Dla mnie to nieważne że odbudowany i może nie 100% autentyk ,jest i oczy cieszy.
My musimy zadbać o swoje aby nikt nam nie powiedział po co niszczycie aby odbudować?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek1962
polecam jeszcze 1 i 2 tom ja zaopatruje się ...
http://zeughaus.ru/product/otechestvennye-bronirovannye-mashiny-tom-1-1905-1941-gg/ http://zeughaus.ru/product/otechestvennye-bronirovannye-mashiny-hh-vek-tom-3-1946-1965-gg/ jacek1962
balans
ile tak naprawdę mają ORYGINALNYCH " ..jak zapewne już wiesz nasz FW nie tylko będzie latał .... na dodatek na oryginalnym silniki BMW
Trooper85
Zapewne pamiętasz kabinkę IL2 z NASM która kiedyś zaprezentowałem ...... a prace dalej trwają
....a brakuje Ci ...... Il-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woodhaven możesz rozwinąć co masz na myśli pisząc "nasz FW? Czy chodzi o tego znalezionego kilkanaście lat temu w Rosji Fw 190?"

Nie w Rosji, w Norwegii :)
http://www.white1foundation.org/

Tobie pewnie chodzi o tego Fw co sobie od wojny leżał w lesie. Ten trafił do UK i też jest robiony (podobno do stanu lotnego)

ajciekawszego z zachowanych Il-2 "
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum25/ilyushin_museum.jpg

Norwegia :) Wersja z działkami NS-37. http://ktsorens.tihlde.org/flyvrak/sennagress.html


apewne pamiętasz kabinkę IL2 z NASM która kiedyś zaprezentowałem "

Ja pamiętam (ciężko zapomnieć, bo piękna jest) ale tutaj jej chyba nie widzieli. Wrzuć zdjęcie, niech nacieszą oczy
http://aeroweb.lucia.it/rap/Features/IL2M3.html

....a brakuje Ci ...... Il-2"
No paru jeszcze z pewnością :) Liczę na pomoc :)
Coś się tam swego czasu robiło w UK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow widzę ze spać nie możesz i lekcje odrobiłeś .....brawo łudziłem się ze będziesz miał większy kłopot z wykopaniem tego Ił –a


Tak w skucie by nie nudzić

W lecie 1984 odkryty w jeziorze Sennegress w Finnmark, w Norwegii.
W 1988 r. wydobyty z jeziora przy czym kadłub został przełamany w pól.
W grudniu 1988 przewieziony do Rosji gzie na wiosnę 1989 rozpoczęto renowacje.
W trakcie renowacji potwierdzono nr seryjny płatowca ......3560
Dalej potwierdzono iż
Iljuszyn IL2 M3M, nr 303560. Został wyprodukowany 23 kwietnia 1943 roku w Woronezu ..... pozostał w służbie 214 Pułku ... aż 18 miesięcy.
W dniu 22 października 1944 r po uszkodzeniu przez obronę przeciwlotnicza wylądował na zamarzniętym jeziorze gdzie następnie zanurkował na kilkanaście lat ......To tak w wielkim skrócie.


A wyskoczylo mi iż jest ... 8 sztuk

Samara ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyskoczylo mi iż jest ... 8 sztuk"

no to lecimy

1. Warszawa
2. Belgrad
3. Płowdiw
4. Kirkenes
5. NASM
6. Samara
7. Noworosyjsk

egzemplarze o dyskusyjnej oryginalności
8. Kbely
9. Monino

Z tego co czytałem w czeskim przynajmniej kadłub jest oryginalny, wyciągnięty z jakiegoś złomowiska

Wow widzę ze spać nie możesz i lekcje odrobiłeś .....brawo łudziłem się ze będziesz miał większy kłopot z wykopaniem tego Ił –a"

dopiero jak zobaczyłem to zdjęcie to mi się przypomniało, ze już tą maszynę wcześniej widziałem na zdjęciach gdzieś ze Skandynawii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od bardzo dawna była zapodawana informacja, że ORYGINALNIE zachowanych samolotów IŁ-2 zachowało się tylko dwie sztuki na świecie. Jednym z nich miał być właśnie IŁ-2 z MWP. Dodawano, że istnieje jeszcze kilka egzemplarzy Ił-2 złożonych/odbudowanych z wraków - ale to trochę nie to samo co oryginał...

Rosjanie już w latach 70-tych rozpoczęli wydobycia wraków zarówno samolotów, jak i pancerki [mam wycinki z ichniej prasy na ten temat]. Przeważały właśnie Ił-2 i T-34, acz trafiały się również znacznie ciekawsze. W większości, po mniej lub lepiej przeprowadzonej odbudowie, kończyły jako pomniki. W latach 90-tych zaczęły trafiać również na zachód.

W tym miejscu mam prośbę do moda aby wydzielił wątek o muzealnych Ił-2 z tego wątku. Bo wątek jest o zupełnie innym samolocie, a zszedł" na sowieckie trochę przypadkowo, za wstawiennictwem Kol. Jacka1962 zresztą...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie