Skocz do zawartości

ME-109 E Czy ktoś wie co się z nim stało ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
Informuję .że sprytni panowie K. i L. postarali się dosyć szybko upłynnić cenne fanty. Jesteśmy już prawie pewni gdzie są motor i kadłub. Niestety z odzyskaniem tych rzeczy napewno będą problemy ! Bedę informował na bierząco !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
mam namiary na samaolot dwusilnikowy który w 45-m pomylił jezioro z polem podczas awaryjnego lądowania, świadek tego mówił że dymił jak sto h-ów, jeszcze w 1964 widoczny był statecznik. Brak kasy,czasu itp., więc polecono mi kontakt z panem L. i braćmi K. Po przeczytaniu tego wątku pytam Was o opinię bo sam ich nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan L. i bracia K (lub ich terenowi przedstawiciele) i tak nawiążą z tobą kontakt. Sprawdź co się stało z wieżami pancernymi z Biesala i Samborowa. Jeśli masz trochę sumienia, to również doradzam nawiązanie współpracy z legalnie działającą grupą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj np tematu .. np pantera z nidy to bracia K...a pan L to pan który jezdzi np na zloty do hrabstwa KENT na takie fajne zloty poj militarnych jakoś na B to się nazywa...:)
pozdr VOO1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze ! Z dniem 30.06.2005 została zarejestrowana Fundacja Fort-Rogowo która statutowo będzie się zajmować eksploracją, wydobyciem, restaurowaniem i eksponowaniem militarii we własnym muzeum. Siedzibą będzie poniemieckie lotnisko Kamp-Rogowo.Poszukujemy chętnych do współpracy !W tym roku wydobywamy 2 samoloty i czołg ! Zainteresowanych prosimy o kontakt na forteca@autograf.pl albo sms na 889-955228
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Pozwoliłem sobie na odnowienie wątku, bo temat Me 109E pojawił się ponownie na Forum. Mam kilka pytań do Kol. Arado.
1. Czy Fundacji/Muzeum Fort-Rogowo powiodła się realizacja planów wydobycia 2 samolotów i czołgu?
2. Czy udało się odzyskać przynajmniej część zabytków z kolekcji olnika-mechanika"?
3. Czy udało się wyjaśnić losy tego Me 109E?
4. Czy jest chociaż cień szansy na odzyskanie dla naszego dziedzictwa narodowego tego zabytku?
5. Czy to prawda, że od ok. 400 lat POLSKA NIERZĄDEM STOI [pytanie retoryczne].

Pozdrawiam balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Balans. Zastąpię kolegę Arado. Fundacja Fort-Rogowo rozpoczęła procedurę zdobywania pozwoleń na wydobycia wraków, które udało się zlokalizować. Jednak w tym roku priorytetem był hangar. Trzeba było naprawić dach i zrekonstruować oszklenie, o innych detalach" nie wspominając. Obecnie ten etap prac zakończono.
Z powyższych przyczyn wydobycia przełożono na przyszły rok. Co się odwlecze to nie uciecze. :]
Działania zmierzające do odzyskania przedmiotów ze wspomnianej kolekcji zostały podjęte.
Losy Me-109 zgrubsza są znane. Czy są szanse na jego odzyskanie? Ciężko powiedzieć. Czas pokaże.
Co do ostatniego pytania to uchylę się od odpowiedzi. :]
Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
wracając do kwestii Emila" ....ciekawe czy któryś z wypowiadających się tutaj wie kto jest drugą osobą na zdjęciach...( nawiasem mówiąc osoba ta nie życzy sobie publikacji swoich zdjęć, a jeśli już to za jego zezwoleniem)
Po drugie ...ciekawe czy któraś z osób wypowiadających się widziała kiedyś ten tajemniczy silnik co jest przykryty folią bez przykrycia ....
Po trzecie ...ciekawe czy ktoś tak naprawdę wie CO jest na zdjęciu i co ma ono wspólnego z Me...

Po czwarte ....o co byście powiedzieli na to że to coś co jest na zdjęciu nadal jest w Polsce .....


czekam na komentarze

Tiaret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. arado pierwszy raz słysze zeby meser.... miał silnik
na rope wydaje mi sie ze robisz sobie nagonke na Macieja K.
A poprosze o wyjasnienia na forum gdzie sie podziały czesci do samolotow i motocykli które zostały skradzione?
Miejsce było znane od wielu lat i wydaje mi sie ze jezeli Maciej Keszycki cos zabrał od Emila to za to zapłacił!Ten pomysł z messerem to totalna bzdura!!Ukradł w nocy i jeszcze odleciał!!Troche powagi bo wychodzi pan na błazna!!

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Tiaret, jak już zabierasz głos na Forum, to bardzo proszę, nie na zasadzie wiem, ale nie powiem, bo wszyscy poza mną jesteście ciemna masa". Pozwoliłem sobie odnowić ten wątek bo jestem ciekawy [mam chyba takie prawo?] czy był w Polsce ten Me 109E, czy go nie było? A jeżeli go nie było, to co tam faktycznie było, bo to że coś tam poniemieckiego było, to pisała nawet o tym swego czasu prasa. To pierwsze primo", a drugie to to, że jestem ciekawy co się z tym czymś stało, bo jeżeli to faktycznie był Me 109E, to POWINIEN STAĆ W MUZEUM W KRAKOWIE NAPRZECIWKO NASZEJ P-11, BO TYLKO W TAKIM ZESTAWIENIU TEN SAMOLOT MIAŁBY DLA NAS POLAKÓW HISTORYCZNY WYMIAR.
P.S.
Nie interesują mnie jakieś osobiste rozgrywki między X-em, czy Y-kiem [jeżeli takie są]. Nigdy na Forum nie wypowiadałem się imiennie na czyjkolwiek temat [acz własne zdanie mam], ale jeżeli faktycznie coś było i wyemigrowało" poza granice kraju, to ktoś powinien za to eknąć", bo to niezgodne z prawem, a jeżeli było kupione legalnie i jest w kraju, to jeżeli coś na ten temat wiesz i zabierasz głos na Forum, to po prostu napisz: było o", kupił en", jest u", a wam od ego" wara, bo wszystko było LEGE ARTIS.

Pozdrawiam balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedowiarków ! Z tą ropą to chyba jakieś niedomówienie ,ponieważ Emil posiadał w swoim zbiorze 4 (słownie cztery) silniki JUMO205 (diesle od np.BV138) z których dwa kompletne zmieniły właściciela. Nie znam osobiście MK i nie mam uprzedzeń do tego jegomościa ale najbardziej cenne fanty kupił nie od Emila ( ponieważ w momencie kupna był niekontaktowy/wylew) ,a od konkubiny ,która wyprzedawała wszystko za bezcen! Silnik od Bf-109E zmienił miejsce pobytu na Niemcy. A kadłub jest u JP w Angli. Są na to dowody ! Nie będę teraz na tym rozpaczał ponieważ są w dobrych rękach ale mogły zostać w PL i powiększyć rodzime zbiory ! Myślę że należy skupić się na tym co zostało jeszcze w ziemi i wodzie i tak jak my pomyśleć o rekonstrukcjach i renowacjach powyższych ! Pozatym u Emila zostały jeszcze inne wartościowe militarne zabytki ,które zamierzamy uratować dla muzeum. Pozdro Prezes Arado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i inne, gdzie przewijają się panowie K. i zastanawiam się poważnie dlaczego prokuratura nie dobrała się im jeszcze do tyłka za nielegalny wywóz zabytków poza granice kraju. Wydobyta przez nich Pantera leżała w ziemi" a więc należała do Państwa. To była zwykła kradzież. Takich poszukiwaczy nie szanuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie