Skocz do zawartości

Polskie pociągi pancerne 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 431
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

....z niemieckiej analizy zdjecia wyszlo, ze jest to polski panzerzug" (?). Na pierwszym zdjeciu z Kutna nie widac go. Wydaje sie, ze bylo zrobione wczesniej od drugiego. Ale niestety nie znam daty obu zdjec. Byc moze z analizy obecnosci polskich pociagow pancernych w Kutnie uda sie cos ustalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro juz nazwa Danuta" padla pare postow wczesniej to i zdjecie bedzie na miejscu - nieco inne, niz zwykle uzywane w publikacjach (zwykle klatka 32, ta jest o chwile wczesniejsza i ma numer negatywu 31)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Niestety w cyklu zabraklo ujecia plonacego wagonu artyleryjskiego nr.1.Gdy poprzednim razem te zdjecia pojawily sie na e-bay'u - bylo takowe.Szkoda, bo mam tylko bardzo slaba kopie...
Pozdrowienia
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre zdjecia - pyszne, wiele conajmniej interesujacych. Ale czy moglby mi kto roztlumaczyc skad sie wzial barbarzynski obyczaj z owymi napisami przeslaniajacymi tresc, Wyobraza ktos sobie reprodukcje Mony Lizy z napisem Musée du Louvre" - i co, tylko dlatego , ze z mniejszego czy wiekszego przypadku wpadla Mona Liza w rece muzealnikow francuskich lub jakiegos Rawelina. Jakby sie pan Pawel Fedorow napatoczyl i opowiedzial, co przez ten napis uzyskal - bylbym wdzieczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coz to za warty grzechu wydruk przy srednio 600x400 i 72 czy 96 DPI. Mozna sobie z powodzeniem darowac napisy w poprzek, bo sa to rozdzielczosci jeszcze jako-tako ogladalne na ekranie, ale przeciez nie w wydruku. E tam, to po prostu jakies megalomanskie zawracanie zadka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek może mieć rację. Niedawno na allegro były do kupienia kopie zdjęć, które ktoś skopiował z tego forum. Wiem, bo te zdjęcia zamieszczałem sam w paru wątkach, między innymi o samochodzie wz.34. Sprzedający nawet nie zadał sobie trudu, aby odszukać te zdjęcia na ebayu (skąd je wziąłem), tylko kopie z forum wystawił na aukcje. Ja zamieszczam zdjęcia zawsze przycięte, pomniejszone, czasami specjalnie trochę nieostre, i takie zdjęcia były na allegro. Więc nie ma co się dziwić, że niektórzy chcą chronić zdjęcia w ten sposób, że umieszczają na nich jakieś napisy.
Pzdr
Bodziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a i tak twierdze, ze milej popatrzec na zdjecie bez ozdobek
i nie boje sie jakos, ze rynek zostanie zalany obrazkami 621x404, z rozdzielczoscia 96DPI i , ze zagrozi to mojej ofercie wydruku na 300DPI (hipotetycznie, zadnej takiej oferty nie przedstawiam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,
Co najmniej kilka ze zdjec, ktore kupilem (oryginaly) pojawialy sie pozniej na aukcjach z duuuzo gorszej jakosci.I co dziwne - niektore z nich sie sprzedawaly.

Przypomnij sobie hece z Allegro z kopiami z oryginalnego negatywu" ;o)

Tak to niestety wyglada...
BTW - dziekuje za to zdejcie Poznanczyka" - bardzo ladne:)

Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosić kolegów o pomoc w identyfikacji pociągu.
Jakość zdięć kiepska ale co nieco widać,
To zdięcie przedstawia zniszczoną lokomotywe o Nr PKP Kd 137 180 , drugie to samo + fragment wagonu artyleryjskiego wg mnie podobnego do wagonu używanego w pociągu Generał Sosnkowski". Zdięcia z okresu wojny polsko - rosyjskiej prp 1920r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie