Skocz do zawartości

Polskie pociągi pancerne 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 431
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie wagon, a dwa wagony.Jeden z ex-PP-53 Smialy", a drugi z ex-PP-51 Pierwszy Marszalek".
W dalszym tle sowiecka lokomotywa typu O".
Acha - w zasadzie nalezaloby dodac, ze na krotko przed zrobieniem tego zdjecia pociagi te nazywaly sie BEPO-75 i BEPO-77, a na zdjeciu jest (co ciekawe - razem) PZ-10 A i PZ-10 B.
Zdjecie jak sadze wykonane albo jesienia 1941 w trakcie remontu i dostosowania do sluzby w armii niemieckiej(bardziej prawdopodobne), badz juz wiosna 1942.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymusil mnie wlasnie Artur Przeczek zebym pogrzebal w zdjeciach - uchowalo sie na HD jedno, ktorego jeszcze nie bylo na forum (z tym, ze bylo juz chyba publikowane, ale nie wiem gdzie). Kabicz", lub jak kto woli Pancerka Kabicz" z III Powstania Sl., o tyle fajny P.P., ze waskotorowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
Bodziu skąd jest to zdjęcie?
Wagony to węglarki. Ta większa z pierwszego zdjęcia wygląda na pruską [aczkolwiek podobne były były też budowane dla PKP], a te te dwie na moście wyglądają na Austro-węgierskie.
Mundury żołnierzy bardzo niewyraźne, a na podstawie rozmieszczenia napisów sądzę, że raczej nie są to wagony PKP - nie widać orzełka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, mniej więcej pasuje.
Mundury tak mi się kojarzyły z mieszanką francuskich i legionowych.
Niskie węglarki mają napisy kolei austro-węgierskich [K.K.St.B i M.A.V.]
Ale czy to jest improwizowany pociąg pancerny?
Np. otwory na ckm w wysokiej węglarce są strasznie nisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie