Skocz do zawartości

Zeby wszystko bylo jasne


Piorek

Rekomendowane odpowiedzi

Mike 110 - ja też mam tą dziwną teze :)

a co do pozbywania się ludzi głoszących iebezpieczne poglądy" - sądze że najlepszym sposobem jest na każdy ich post nic nie odpowiadać lub jakiś krótki tekst co się o nim myśli bez wchodzenia w dyskusje - i problem sam się rozwiąże bo ktoś taki albo da sobie spokuj i przestanie pisać albo zmieni wkońcu poglądy. Robienie banów, donosy i inne tym podobne praktyki nic nie dadzą, taki ktoś zmieni nick, pujdzie napisze z kompa kumpla. a pozatym przyjdą następni którzy będą tacy sami. Zrobił Piorek donos na panzera , no i co ? myślicie że coś mu za to będzie ? bo ja nie sądze. Pozatym uważam że ludzi powinno się ścigać sądami za inne żeczy niż za odbiegające od normy poglądy.

Z tego co ja zauważyłem to chyba nikt komu on przeszkadzał" nie starał się z nim pogadać żeczowo i spokojnie przdyskutować jego poglądy - ale za to co niekturych chyba bawiło podkręcanie" jego, niekturzy mieli wtedy widocznie niezłą frajde że Panzer łapał piane" i przestawał wiedzieć co pisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Monti,
krotko bedzie zeby nie namieszac. Z idea i motywami Piorka sie zgadzam. Nie podoba mi sie realizacja. Po prostu nie uwazam aby donos do innego panstwa byl sposobem na zalatwienie problemu. To daje argument, ze nasze wlasne struktury nic w tym zakresie nie robia albo nie chca robic.
pozdr.
krecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Krecio, o aszych" instytucjach uprawnionych do scigania przestepstw mam wyrobione zdanie - banda nieudacznikow! Jesli kolo jakiejs sprawy niema smrodu" dzialania Policji czy Prokuratury sa delikatnie mowiac opieszale... Kilkanascie razy w sprawach duzych i malych mialem z nimi doczynienia, podac przyklady takich sytuacji z zycia wziete? Piszesz ie podoba mi sie realizacja" to co bys zrobil? Poszedlbys na komisariat pokazac Forum Odkrywcy? Odbylo by sie to tak - posiedzialbys z godzine na laweczce, potem przyszedlby Pan Policjant druga godzinke spedzilbys na wypelnianiu druczkow, dostalbys do przeczytania (do przeczytania bo ksero kosztuje) informacje o skladaniu falszywych zeznan" a po miesiacu poczta list o umozeniu sledztwa z powodu niewykrycia sprawcy lub niskiej szkodliwosci spolecznej czynu. To jest przerazajace! Okradaja Ci dom, idziesz do Policji czy Prokuratury w dobrej wieze a wychodzisz z czujac sie jak intruz z poczuciem wielkiej bezsilnosci, wiesz ze jestes zwyklym obywatelem" ktorego los obchodzi instytucje" jak murzynka Babmo zeszloroczny banan, chyba ze masz juz gula" i zrobisz cos wiecej niz wycieranie zlotego deszczu z czola...
Krecio, szanuje Twoje poglady ale zaufaj ze to co wyzej napisalem jest wynikiem kilkanastu godzin spedzonych na laweczkach, poszukiwan piszacego dlugopisu itp...
Zobaczcie sami co teraz dzieje sie na Forum:
Glowne - spokoj
Sprzet - wzdledny spokoj
Grupy - spokoj
Towarzyskie - spokoj
To ze ktos niezgadza sie z tym co zrobilem jest oczywiste, zrozumiale i trzeba to uszanowac pozostaje pytanie - co inni zrobili w zeby takich sytuacji uniknac? Nic! Po fakcie zaczela sie dyskusja zrobil zle, zrobil dobrze" czy zle czy dobrze ale zrobil! Argument ze Panzera podpuszczli i go ponioslo, czytalisce te posty? Gdzie podpuszczal? Kto? Szkoda gadac, niewidze powodu zeby sie wstydzic tego co zrobilem i tlumaczyc sie ze swojego postepowania a cala sprawe zostawiam do Waszych przemyslen.
Pozdrawiam
Piorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piorek,
Akurat zle trafiles. Instytucje o jakich mowisz znam, az nazbyt dobrze. Od strony zawodowej, od wielu lat. I dalej tego kim jestem rozwijac nie bede. Znam sposob ich funkcjonowania, hipokryzje, niekompetencje, rutyne, bezwlad itd.,itp. To wszystko jest prawda. Tyle, ze Panzer zachowal sie jak kanalia i zwykly szubrawiec w Polsce, na polskim forum. Naruszyl Polskie prawo. I wlasnie to prawo powinno go potraktowac w sposb na jaki sobie zasluguje. A nie tylko dlatego, ze obce panstwo zwroci uwage (jesli zwroci) na taki fakt. O te drobna i subtelna roznice mi chodzi. Jesli w naszym kraju ma byc tak uczciwie i porzadnie to oprocz tepienia jak robactwo wszelkich faszystow i milosnikow pradu, pod te kategorie podpada takze fukncjonowanie naszych wlasnych instytucji. Tych, ktore sa powolane do pilnowania porzadku. Zamiast kapowac do obcego, trzeba bylo zainteresowac oczywiscie oprocz Policji, a chocby inne media (byla dobra okazja jak 60 rocznica Auschwitz), IPN, ŻIH (on jest polski). Mozna tez bylo dalej pietnowac teksty Panzera olewajac Bociana i jego upomnienia. Mozliwosci jest nadal wiele. Ja osobiscie Ciebie nie potepiam. Mnie sie tylko nie podoba sposob w jaki zaczales zalatwiac sprawe. Jasne, ze robala nalezy zgniatac. Tyle, ze ten jaki obrales jest moim zdaniem z punktu widzenia interesow panstwowych - bledny.
pozdr.
krecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecio, jak sam napisales ze znasz sposob funkcjonowania naszych wymiarow sprawiedliwosci, ja dostrzegam i opisalem inna delikatna roznice - jesli zgloszenia dokona szary obywatel zostanie potraktowany jak wyzej, jesli zglosi to instytucja zwiazana z innym panstwem/religia mozna oczekiwac reakcji a oto chodzilo, nieprawda? Uwazasz ze lepiej bylo przekleic linki i wyslac innym media" komu? Zapewne Super Express czy Fakt zareagowalyby szybko i zrobily by inaczej z tego uzytek, ale czy teraz mialbys mozliwosc pisac na tym forum? Szczeze watpie... A rocznica wyzwolenia Auschwitz bardzo by w tym pomogla - patrzcie tu jest Polska mlodziez, poszukiwacze z wykrywaczami metali! Czkawka przez ile lat dla calego srodowiska poszukiwaczy?
Martwisz sie o interesy Polski, zaufaj ja tez! I wydaje mi sie ze jakakolwiek przemyslana i zdecydowana reakcja jest lepsza od biernosci czy nieudolnych dzialna (patrz wyzej pytania do admina). Pokaz mi jedna osobe obuzona teraz zachowaniem moim i Panzera ktora zrobila cos wiecej poza pyskowka na forum. I gdzie ten interes Polski? W pieniactwie i pocietych postach?
Zobacz ilu mlodych ludzi ostatnio trafia na forum, czyj jest to interes zeby czytali takie bzdury? Polski? Chcialbys zeby twoje dziecko (wiem, glupi argument) interesujace sie historia, poszukujace informacji i osob o podobnych zainteresowaniach trafilo na takie Forum Odkrywcy jakim bylo ostatnio? Ja nie!!! Rzeczywiscie bylo odkrywcze, porownac ponad milion ludzi spedzonych do obozow tylko po to zeby ich zamordowac do inhalacji jest bardzo odkrywcze i ksztalcace... Wlasnie z takich odkrywczych" informacji mamy stereotypy Zyda, Niemca, Francuza, Anglika, Czecha i wielu innych, ktos myslal nad tym co pisze i jaki moze miec to skutek? Dlatego (patrz wyzej) brak mi Forum Odkrywcy jak kiedys z jego starymi" uzytkownikami. To wlasnie oni tworzyli klimat forum a znikneli po wspomianych pyskowkach, tego najbardziej mi szkoda nie zadymy ktora powstala.

Piorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przestańmy bić pianę. Piórek prawidłowo zareagował i jako jedyny oficjalnie do tego się przyznał.
Krecio, jeśli robisz w firmie, lub zawodowo się z nią stykasz, to się chociaż nie przyznawaj do tego, bo to Ty pierwszy winieneś zareagować na naruszanie prawa przez Panzera. Jeśli tego nie zrobiłeś, to tylko potwierdzasz własne słowa o hipokryzji, bezwładzie itd., co jasno pokazuje, iż takich spraw nie warto zgłaszać na Policję.
I na koniec powinniśmy pamiętać, iż nie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w większości przypadków jest także przestępstwem.
Pozdrawiam wszystkich - Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robie w tej firmie. Nie trzeba tam pracowac zeby znac jej sposob funkcjonowania. Po dyskusji z Bocianem uznalem za stosowne nie uczestniczyc w dalszych pyskowkach, co tez do dnia dzisiejszego czynilem. Oczywiscie brak tutejszej aktywnosci mial tez podloze ogolnej nudy i braku ciekawych tematow. Ale to juz inna sprawa. Natomiast wyrazilem tylko swoj pogald na sposb zalatwienia(?) sprawy. I tyle. Jak juz kilkakrotnie stwierdzilem - motywy Piorka nie sa mi obce. Nawet chyba nie ma sensu kolejny raz powtarzac, ze sie z nimi zgadzam oraz udowadniac dlaczego.
Mysle, ze tak naprawde duzo wazniejsza sprawa jest dlaczego Bocian usunal z pola widzenia ten watek. Jego tlumaczenie jest dla mnie wyjatkowo obludne. Tu nie odbywa sie jakas pyskowka. Tu wyrazane jest stanowisko tych, ktorzy maja odwage powiedziec dla wszelkiego nazi - nie. Ostatnio rzadkosc. Niemile chyba zreszta w tym wydwanictwie widziana. Jesli dzialanie Piorka odniesie spodziewana reakcje i zamierzony przez Niego skutek - chwala mu za to. Jesli natomiast ktos bedzie to chcial wykorzystac do zupelnie innych celow..? No coz? bedziemy pewnie myslec nad rozwiazaniem i tego problemu. Prawde powiedziawszy to ja mysle, ze ogromnym pozytywem calej tej sprawy jest to, ze sa ludzie ktorzy sie nie boja, ktorym zalezy na tym co Piorek podniosl - zeby nasze dzieciaki nie czytaly takich kretynizmow na tego typu forach.
A jesli finalem mogloby byc zmkniecie tego portalu? Nie problem. Sa inne. I bez obludnych moderatorow.
Zeby nie bylo niejasnosci - podaje ci lape Piorek.
pozdr.
krecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne ! teraz czas na reakcję admina bo brak działania jest najgorszym rozwiązaniem. Wszyscy wyjaśnili swoje stanowiska w tej sprawie więc chyba nie będą mieli żalu jak się usunie ten wątek - co proponuję po raz kolejny !

FDJ

ps. kilkanaście godzin na ławeczce Piorek ?! - ciężka jest dola donosiciela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oczyma wyobrazni widze juz tabuny siepaczy z Mossadu czajacych sie na rozedrganych emocjonalnie mlodzikow. Panowie ..... przeciez takich opinni jak wyglasza Panzer dziennie w Polsce wyglasza sie setki - dla ilustracji mozna podac rozprawe sadowa Pawel HUELLE - ks. Jankowski gdzie sadowe kuluary az trzeszczaly od antyzydowskich pokrzykiwan - i co ? - i nic.
Zgadzam sie - wyrazanie takich opinii trzeba pietnowac bowiem nic nie usprawiedliwia ludobojstwa na tak szeroka skale. Nie pochwalam tego ale w dalszym ciagu uwazam, ze gdyby nie stalo sie to co sie stalo 60 lat temu w Polsce MOGLABY zaistniec podobna sytuacja jaka teraz obserwujemy we wspolczesnej Palestynie. (Dla uwaznych czytelnikow te dwie tezy nie wykluczja sie).
I to jest najbardziej smutne - ze narod wyniszczony, pozbawiony szansy istnienia - sam teraz dokonuje tego samego z innym narodem - co prawda jeszcze nie na taka skale ale kto wie co przyniesie czas ?
I nie ma sie co zgrzewac kto tu na kogo donosi bo tak naprawde Ambasador Izraela dobrze wie ze nie darzy sie w Polsce sympatia jego narodu co znajduje swoje odbicie w jego kraju, wierzcie mi - oni nas nienawidza jeszcze bardziej.
Pozdrawiam - kocur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur-a co sie stało 60 l. w Polsce? Liczę i liczę i wychodzi mi że włąśnie byliśmy pod okupacją Niemiec.
--------------------------------------------------------
Nie wiem czy jesteś katolikiem (jeżeli nie to można Ci wybaczyc niewiedzę) ale dla Żydów ziemia obiecana"(stary testamet) jest tylko i wyłącznie w Palestynie,nie w Polsce czy gdziekolwiek indziej.Tak jak zauważył ktos p/w duża część Żydów byla ob.Polski,także i wielu z nich czuło sie bardziej Polakami niż Żydami,walczyli z własnej woli w 20r-ku.Twoja teza o słuszności eksterminacji ,nie wiem mamy byc wdzięczni nazistom że załatwili nam przysługę"i wymordowali cześć ludnosć narodowości Żydowskiej(defakto w części Polskiej).Wiesz twoje tezy są niezdrowe(chore).Panzer naprawde przy Twoich tezach jest niewiniątkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola !
Moj post mial za zadanie ostudzic atmosfere i uzmyslowic szerokosc problemu ( ze borykamy sie z nim w skali ogolnopolskiej, ze Zydzi nie palaja do nas sympatia i.t.d.) a nie nawolywac do nazizmu .....
Po prostu chodzi mi o sprawiedliwe osadzenie rzeczywistosci jaka nas otacza. Nie mozna uzalac sie nad losem jednych kosztem drugich. Wiem, ze ziemia obiecana jest dla Zydow w Palestynie ale - do cholery Niemcy tez mieli swoja ziemie obiecana na wschodzie i dlatego mordowali bez pardonu! W Twojej ocenie bocian 1 to ich usprawiedliwia w niszczeniu buldozerami osiedli i zamykaniu ludzi w obozach dla uchodzcow ? (Jak w gettach?)
bo tu jest ich ziemia obiecana ? no cos tu jest nie tak....

Nie mozna oceniac ludzi po ich pogladach i przypinac im latke antysemity tylko dlatego, ze nie przepada za nimi. I zwracac sie o sciganie przez Ambasade.
Nie jestem wdzieczny nazistom za uwolnienie nas od problemu, (bo przeciez nie to bylo powodem aby nas od czegokolwiek uwalniac wszak my bylismy nastepni) ani tez nie glosze teorii o slusznosci eksterminacji a tym bardziej do niej nie nawoluje. Jesli taki ton wybrzmiewa z moich postow - nie jest to moim celem.
To sa tylko czysto teoretyczne rozwazania co by bylo gdyby - i dzieki tym rozwazaniom mozna wyrobic sobie poglad na dany temat.
W podsumowaniu wyrazenia mojego stanowiska chcialbym jasno dac do zrozumienia, ze jezeli ten donos jest prawda to sadze ze zostal zbyt pochopnie wystosowany i mysle, ze jezeli jego zlozenie przyniesie jakis konkretny efekt to utonie w morzu malomiasteczkowego antysemityzmu, wykrzykiwanego z ambon, rozglosni, w rozmowach w knajpach.
Takze nie ma sie czym podniecac.

Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FDJ, nie rozpędzaj się w docinkach. Piorek nie jest donosicielem. Mało tego, ja rówmież szanuję go za to, że miał odwage publicznie wszystkich poinformować o swoich działaniach.
W Polsce nazbyt często tych, którzy nie moga patrzeć na łamanie prawa opluwa sie i nadaje im przydomki donosicieli, kapusiów. To modne od upadku PRL-u. Ale najczęściej opluwaja ich zwykłe męty, które dla ratowania swojego tyłka sprzedałyby własną matkę. Znam takie przypadki.
Zastrzegam, że oczywiście nie piszę o tobie ani o konkretnych uczestnikach forum!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do interwencji Piorka jeszcze dodam, ( to nie jest ironia) że na bohaterów takich donosów kwalifikują się bardziej ludzie skupieni w środowiskach Armii Mocherowych Beretów ( pod dowództwem gen. Ojca), polityków usiłujących na antysemityźmie zbić kapitał polityczny i innych radykalnych ugrupowań.
Piorku !
Czaj się z notesem i dyktafonem na salach sądowych, przed kościołami, przy radioodbiornikach i na wiecach Wszechpolaków - nie strzelaj z armaty do wróbla bo wróble ćwierkający w pojedynkę są niegroźne - one się nigdy nie połaczą. Inaczej się ma ze stadem żądnych krwi sępów .....

Pozdrawiam Cię i mam nadzieję że się kiedyś spotkamy wszak mieszkamy niedaleko.
Niech wreszcie ten cholerny śnieg zejdzie i wszyscy weźmiemy się do kopania a nie do słownych szarpanin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola Kocur! Patrz na swoje podworko, jeden dresiarz czy inny blokers jest jak ten wrobelek ale grupka takich wrobelkow wydziobie Ci oczy . Siedz w domu, zaslon okna, glaszcz swojego psa a za kilka lat uslyszysz tak stara wesola (ironia) piosenke, jak ona szla? Cos chyba ostrzcie swe dlugie noze na plytach chodnikow...."
Co do wykopkow chetnie, zapraszam na swoje rejony:) Warunek jeden - niegadamy na tematy polityczne!
Tyle w tym temacie, mam wrazenie ze i tak powiedzielismy o wiele wiecej niz wypadalo.
Mam juz dosc udowadniania kazdemu ze nie jestem wielbladem!
KONIEC!
Pozdrawiam
Piorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się wypowiadać na ten temat, bo to troszkę bez sensu, ale widzę, że jakoś się wszyscy zapętlacie.

1. Chwała Piotrkowi za poinformowanie właściwych organów. Można dyskutować czy ambasada obcego państwa ma coś do czynienia ze sprawą, ale ogólnie reakcja słuszna. Gratuluję odwagi. (a że była potrzeba widać po odpowiedziach)

2. Warto poczytać troszkę o sytuacji środowisk żydowskich przed wojną. Pomiędzy syjonistami (pragnącymi restytucji państwa żydowskiego w Palestynie) oraz środowiskami mowiącymi o asymilacji, było sporo innych postaw - m.in. takie które mówiły o konieczności utworzenia państwa żydowskiego na wschodnich kresach RP (z racji dużej ilości Żydów w miastach). Pomysł ten cieszył się umiarkowanym poparciem na Zachodzie.

3. Jakiekolwiek porównywanie Holokaustu i sytuacji w Palestynie, jest bezpodstawne i nieuzasadnione i świadczy o całkowitym braku orientacji na temat tego co dzieje się w Palestynie i czym był Holokaust.

4. W Palestynie sytuacja jest skrajnie wroga... ale nie tylko z winy Żydów. Bardzo dużą część odpowiedzialności ponoszą Palestyńczycy i sąsiednie państwa. Nam trudno zrozumieć to co się tam dzieje z racji sporych różnic w mentalności. Zarówno dla Żydów i dla Arabów idea wybaczenia i pojednania (wpisana w całą mentalność naszą, w Europie) jest całkowicie obca. Obie kultury są w znacznym stopniu ksenofobiczne dla nich najważniejsi są swoi", inni to praktycznie nie są ludzie. Uniwersalizm, to też wynalazek chrześcijański.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze trochę nie na temat może trochę na temat.
Ze dwa lata temu byłem w Sobiborze.Baba jak to baba kupiła książkę.Autor Thomas Toivi Blatt tytuł Z popiołów Sobiboru.
No i wczoraj skończyłem czytać.Facio(jeden z tych co przeżył0 opisuje swoje dzieje przed i w czasie wojny.Ogólnie rzecz biorac zakończyłem z mieszanymi uczuciami.Facio opisuje antysemityz w przed i w wojennej Polsce.Cuda wianki i polowania.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę OT, ale dotyczy również całej tej sytuacji. Polecam wszystkim dzisiejszą GW i artykuł dotyczący ujawniania bądź nie IP (danych) uczestników forum dyskusyjnego przez portal. Sprawa jest już w prokuraturze. Oprze się zapewne o NSA.
Pozdrawiam
Ironrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie