Skocz do zawartości

czterej pancerni i pies


proteus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja się na tym filmie wychowałem. Od czasu gdy trzy lata skończyłem na kasetach VHS oglądałem prawie codziennie.
Tego filmu w moim mniemaniu nic nie przebije.
- Twój ojciec był kominiorz z Sandomierza.
-Kominiorz z Sandomierza. A coto jest kominiorz??
- Kominiorz to jest taki co czyści pieca , lufa..."

Pozatym 3 lata temu na obozie harcerskim spotkałem się z dziwnym zjawiskiem. Była niedziela. Śmietnik był przepełniony a moja drużyna miała służbe. Właśnie miałem zmienić wartownika na bramie gdy zobaczyłem mojego zastępowego i przybocznego skaczących po śmieciach w celu upchania ich w kontenerze. Przy czym krzyczeli różne teksty. W pamięci utkwił mi jeden z nich:
- Puk Puk My do Szarika. Janek otwórz."

Od tamtej chwili zawsze gdy ujrze na ekranie telewizora czterech pancernych przypomina mi się ten widok. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Zdecydowaniw wolę film. Oprócz ksiąki i komiksów był jeszcze specjalnie wydany Żólty tygrys".
Film był chyba dosyć popularny także za wschodnią granicą. Kilka lat temu byłem we Lwowie i kupowałem polską pocztówkę z Grigorim. Sprzedający popatrzył i powiedział: A tri polka, gruzin i sabaka - charoszyj film.
A przy okazji, czy macie pamiątki związane z tym filmem?
Jakieś znaczki czy coś podobnego? Ja mam znaczek z czołgiem 102.
Pozdrawiam, rwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje znalezisko związane z serialem Czterej pancerni i pies" - odpustowy korkowiec z sylwetką czołgu i napisem RUDY. Wypas, nie? Udało mi się go uruchomić, kupić korki i w najbliższego Sylwestra zagrzmi na nowo, po raz pierwszy od lat 70-ych. Jak myślicie, może dla pewności przewiercić mu lufę?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamietacie w TV KLUB CZTERECH PANCERNYCH I PSA lub spodnie z polskiego teksasu szyte w Legnicy gdzie na tylnej kieszeni była naszywka z widokiem czołgu Janka i Szarka.Spodnie te nazywaliśmy potocznie SZARIKI.
To był szpan mieć takie spodnie.
Pozdrawiam!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jeden z lepszych tekstów, który często cytuję znajomym:
Ein Moment, jak powiedziała wróżka Hitlerowi jak ją pytał, czy długo pożyje." Odc. 13, Gustlik do chorążego, który reperował oporopowrotnik i odcinał lufę Rudemu. Pozdrawiam, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
a zwracaliscie uwage na drobne incydenty które pokazują trochę inne zycie na froncie.
np - wichura ma 4 zegarki na reku, albo tekst Gustlika do kucharzaz- ja nie wiem jak na umrzykach kombinujesz? zołnierz ginie a ty jeszcze 3 dni mieso fasujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
ja tez jestem wieeeelkim fanem pancernych,tez mielismy z kontenera smietnikowego czolg,tekst piosenki,to znam na pamiec,i wiele watkow z filmu,teraz poszukuje wszystkiego zwiazanego z tym filmem,miejsc gdzie krecono,autentycznych rudych,czy moze ktos wie co sie z nimi stalo?moze gdzies stoja jako pomniki?w filmie wystepuje kilka czolgow,mozna to zobaczyc po szczegolach,np:kazdy ma odlany nr na wiezycce,i w wielu scenach widac rozne numery,ciekawe czy istnieja jeszcze te czolgi z tymi nr?szukam czolgow z nr:672,135,36,podam jeszcze inne,musze zerknac na film,albo gdzie sie znajduje ten pociety dla filmu,gdzies jest w jakims muzeum,ale gdzie nie wiem,kiedys ogladalem w telewizji program o filmie,ale nie pamietam teraz o nim nic,to bylo pare lat temu w jedynce,albo w dwojce,i byli tam,gustlik,grzes,i janek,i stali przy jednym czolgow co bral udzial na planie,opowiadali o filmie,grzesia to byscie dzis nie poznali,zreszta wiadomo wszyscy sie pozmieniali,poszukuje tego reportazu,nie wie ktos czegos o nim,wogole jakby cos kto wiedzial o czolgach lub miejscach z filmu,to prosze o kontakt-pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wsowp.poznan.pl/muzeum/index.htm
Na zdjęciu z linku w tle z napisem Rudy,wycinanka" T-34.Służyła jako pomoc dydaktyczna i do zdjęć w Czterech pancernych i psie".A stoi w CWWL w Poznaniu,Muzeum Broni Pancernej.
pozdrawiam
kruszyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Może przerwę tę sielankę:) Ja też muszę się przyznać do oglądania tego filmu w dzieciństwie i podwórkowej fascynacji, ale gdy z ciekawości próbowałem podejść" ostatnio świadomie do oglądania, mało nie pusciłem pawia.. Taka nachalna tandeta, maksymalnie przesycona umiejętnie dobraną do wieku pro-sowiecką propagandą.. Jeszcze te dialogi na poziomie Samych Swoich z których mógłby być dumny chyba tylko Daniec:( Generalnie, to smutne, że robiono nam takie dziury w głowie i przy okazji propagowania militaryzmu wciskano jeszcze szacunek dla LWP i bolszewików.. Zgroza.. To tak dla równowagi, żeby ktoś czytający ten wątek nie sądził, że każdy w pewnym wieku musi kochać" ten szajs..

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie musi kochac tego szajsu,masz takie zdanie-o.k.ja uwazam ze film jest dobry,i jak na tamte czasy to nawet bardzo dobry,a ze to byly takie czasy,to juz inna historia,ale pamietajcie ze tamte czasy to byly proste"czasy,a dzis?-zanik zasad i szacunku do wszystkiego i wszystkich:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vier Panzersoldaten und ein Hund (bo pod takim tytułem leciało to w NRD - w pełnym dubbing'u ! ) to nieźle zrobiona propagandowa, komunistyczna hucpa. VanVorden ma wiele racji. Ja też to, to oglądałem w telewizorni i później latałem po podwórku (już nie pamiętam jako kto). Ale później przyszło trochę wiedzy i refleksji. Niewątpliwie Przymanowski nie był Geobelsem (bo był za mały), ale szedł w dobrym kierunku - jako propagandzista oczywiście. Serial i książka są zwykłą agitką ogłupiającą ludzi i zafałszowującą prawdę. Nie jestem zwolennikiem cenzury ale takie g... prawdy powinne być dostępne dla tych, którzy chcą się dać ogłupić - i np. chcą kupić sobie DVD czy kasetę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce precz od tankistów i sobaki.Czy głupie czy nie czy małorealne czy nie ale większos przygody z militariami od tego zaczynała.Bo chyba kazdy budował czołg albo kombinował sobie hełmofon bądż hełm.I nie ma się co wstydzi ze tak było.I teraz nie ma co na tej SUPERPRODUKCJI psów wieszac.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co znaczy dac sie oglupic i kupic sobie dvd lub kasete,a jak sobie kupie np,zestaw kroniki filmowej z lat piedziesiatych to tez sie bede oglupial?!?!nie!!!to poprostu lekcja historii,tak jak i film,tak bylo i nikt tego nie zmieni,film jest o.k.,a glupi ten co tak pisze-pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudzień 1982. Po zaśnieżonej ulicy przetacza się kolumna czołgów i wozów pancernych. Stoję na chodniku, obok mnie a oko" siedmiolatek z mamusią krzyczy: hura, hurrrra". Kolumna przetoczyła się, siedmiolatek trąca mamusię i wrzeszczy: wygraliśmy wojnę!". O ja p...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chłopczyk co wygrał wojnę" w 1982 roku też będzie tęsknił za czołgiem i hełmofonem" - bo przecież wojna komunistów z resztą polski była jego pierwszym zetknięciem z militarną stroną rzeczywistości ! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie