Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV pod Górowem Iławeckim !


2A

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
trudno mi to wyjasnic jednoznacznie
popdbno istnieje hierarchia wedle ktorej
pierwsze jest Mwp
pozniej inne duze muzea
muzea regionalne
fundacje
itp
Rosi nie trafila boMWP ma juz 251 to samo lufcik ktorego wziato poczatkowo za 251

to samo szczatki pantery z MOB MWP ma wlasne

ale np stug 4 czy panzer4 zMOB niewiem

pytam dlatego ze chce to potwierdzic badz zdementowac raz na zawsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wieżę Pantherturm ze Sz-na też była długa kolejka, na czele z MWP a kończąc na prywatnych kolekcjonerach dysponujących dużą ilością zbędnych środków płatniczych i co ? wieża jest własnością Muzeum Narodowego w Sz-nie. nie ma żadnej hierarchi ważności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W jakim stanie jest ten Jagdpanzer?-rozpoznaje tylko jarzmo.

Aha jak tam plotki o Jagdtigerze zwanym tez
'Simonides Jagdtiger' z armatą 88mm jakoby spoczywajcego wsród drzew w Polsce w jakimś bagnie...
Piszą że miało to miejsce pod koniec wojny to może gdzieś koło granicy z Niemcami.

Na postach pisze że grupa która go odkryła nie opublikuje żadnych fotek do czasu wyciągnięcia tego pojazdu,nastepnie mają wydać książke o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
raport z sytuacji na wczoraj
Pojazd na szczescie nadal jest tam gdzie byl. Redakcja odkrywcy odbyla szereg rozmow zarowno z grupa znalzcow( ktorzy sa przemilymi ludzmi i wielkimi pasjonatami tematu-oby takich ludzi bylo jak najwiecej) jak i urzedami odpowiedzialnymi za znalezisko czyli konserwatorem zabytkow, policja, starostwem i zarzadem drog. Z tego co wczoraj widzialem i slyszalem wszystko jest na dobrej drodze by uratowac pojazd przed zlomiarzami... Wszystkie strony urzedowe sa jak najbardziej przychylne wydobyciu pojazdu. pozostala strona techniczna i jeden, dwa dokumenty.. oczywiscie jak to w polsce bywa nagle moze sie okazac ze brakuje jakiegos niezwykle waznego pozwolenia ale mam nadzieje ze tak sie nie stanie. W najblizszym numerze Odkrywcy prawdopodobnie przedstawimy grype poszukiwaczy i milosnikow historii ktora opiekuje sie pojazdem
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
WITAM !!!
Oglądałem Jaga" w zeszłym tygodniu i jestem pod dużym wrażeniem. Miejsce jest fantastyczne i ma swój niepowtarzalny klimat. Poza tym czuje się wzrok miejscowych strażników Jaga". Pojawiają się szybko i szybko znikają. I tak trzymać, żeby żaden oszołom znów czegoś nie spaprał.
Pozdrawiam !!!
SIEKIERZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Asiu! Co znaczy, że pojazd jest w środku wyczyszczony"??
To, że jest on wbudowany w przęsło, to ja doskonale wiem, ale czy to mnie uspokaja? Jakoś nie bardzo...
Ale potrzymuję pytania. Jak tam kwestie papierkowe"? Na jakim są etapie? No i co z finansami? Jak przygotowania do akcji? Bo na te jak narazie nikt mi nie odpowiedział rzeczowo.
Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frozer nie udawaj,że nie wiesz. Zwykła pomyłka chodzi o Górowo Iłowieckie. Z drugiego postu to wynika. Jest to właściwie betonowy tunel pod szosą. W prawej jej podporze po wojnie zalano betonem resztki rozbitego działa, które nie bardzo było wtedy jak wyciagnąć. Zanim resztki tego złomu zalano betonem przeszukali go rosjanie zaprali broń i pociski. Silnik wymontowali przesiedleńcy w 45, poszedł do młyna w okolicy, bo nie było prądu. Potem zaglądały tam od czasu do czasu dzieciaki. Dzisiaj wystaje z betonu zalana lufa z jażmem i wszyscy robią z tego sęsację. Ta lufa była tam od półwieku i wszyscy miejscowi oraz przebywający dłużej w okolicy o niej wiedzieli. Ja wiem o tym trochę więcej bo brat mojego ojca przybył tu już wiosną 45. Zanim będziecie kruszyć beton, - popytajcie starych mieszkańców których pojazd był miejscem zabaw, powiedzą wam co zamurowano. Trzymaj się Frozzer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam sie dobrze, a ty poraz wtory popelniles (as) blad w nazwie miejscowosci. cos nie chce mi sie wierzyc, ze jako osoba zwiazana z tamtym miejscem, nie znasz nawet nazw najblizszych miejscowosci :)))

poza tym, historie calego pojazdu, orac co to wogole i ile tego jest to ja doskonale wiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie