Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV pod Górowem Iławeckim !


2A

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
jacek-26 Info mam od faceta ktory opiekuje sie tym skansenem. Nazwisko chwilowo wylecialo mi zglowy ale mam wizytowke wiec nie zginie :] Bylem tam ostatnio oddac puszki po maskach bo nie mialem co z tym zrobic. Pokazal mi cala kolekcje za to hehehe :] Bylo milo :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno całej kolekcji nie obejrzałeś, Andzej pokazał Ci na pewno tylko to co ma w skansenie, czyli to co wyciągneli z lufcika i 12 prawie odrestaurowanych hełmów, Mg- ty , Mausery, Mp-ka, kopie dykty, skrzynke z shermana, telefon polowy i parę innych.Ciekawa jest historia mp-ka, wędkarz wyciągnął go zaczepiając za ucho od cyngla( z pilicy koło Inowłodza). Niezły połów, chyba zacznę chodzić z wędką, a nie z wykrywaczem.
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok..tyle szumu ..bylem w miedzyczasie w szpitalu,moj czarny brat z tamtego terenu mowi ze ponoc wszyscy sie kreca kolo tego ale i taez zero jakichs profesionalnych ruchow.skoro to taki unikat to
1 czy na pewno nie zalezy komus na tym bo spiepszyc sprawe i wyciagnac po cichu?
2 czemu nie widac profesionalnych ruchow czyli sprawnych i szybkich..?
ostatnio widzialem jeden rysunek jak czolgiem uciekaja zolnierze przed ekipa zlomiazry bo chca go rozebrac w trakcie jazdy...reasumujac..co teraz z tego sprzetu zostalo? czy my naprawde jestesmy takim narodem ktory nie moze sie dogadac i zrobic cos razem..? kazdy muzi ciagnac dosiebie..? kazdy musi cos uszczknac..? ja pewnie bym doplacil by moc byc przy wyciagnieciu tego sprzetu i pewnie bym sie cieszyl moc ogladac go w muzeum.jezu ludzie..czy to co sie dzieje na wiejskiej musi przechodzic nizej..? chyba ze naprawde tam sa prawdziwi przedstawiciele naszego narodu,ale to cienko widze.to co w koncu z tym sprzetem>?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
i cio...temat zmarl..?taka ciekawostka..?wolalbym zobaczyc tego fotki..i artykul o tym sprzecie niz czytac to co ostatnio odkrywca nam funduje..kurcze..mam wiele namiarow i tematow..ale jak to wszystko ma sie tak konczyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Czy ktoś wie co się dzieje obecnie z tym czołgiem? Zanosiło się na taką rewelację, a wszystko tak przycichło. Czyżby zajęli się już nim fachowcy? [Laskowski? Kęszycki?]. A może został już wydłubany przez lokalnych złomiarzy? Czy ktoś wie coś na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt przerósł fachowców ,ale licho nie śpi są naśladowcy i to tacy co im prawo dynda.Czyli ci co je powinni stanowić! Jak po wsi gadają jest to tylko kwestia czasu!
Bo wycieczek to tu tyle jak w latem w Mamerkach.
Pozdrawiam zainteresowanych!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako osoba zwiazana poniekad ze sprawa moge powiedziec tyle, ze jest zgoda konserwatora wojewodzkiego na wydobycie i pozostawienie sprzetu w gorowie ilaweckim. wszystkie formalnosci zostaly dopiete. poki co pogoda lipna a problemem jest techniczne rozwiazanie calego przedsiebwziecia. kto widzial to wie o co chodzi, i nie chodzi tu bynajmniej o kucie

koszta rowniez nie graja problemu, to jest akurat najblachsza sprawa w calym przedsiebwzieciu. pieniadze zawsze sie znajda, oraz sponsorzy

i zadne nowozalogowane chlopczyki badz dziewczynki o nickach oks6 czy jakichkoilwiek innych nie musza siac niepotrzebnego zametu. nic za granice nie wywedrowalo, ani zaden fachowiec" jak to pan syndyk okresla lapy na sprzecie nie polozyl

cierpliwosci, to nie bieg na 100 m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jako ludzie, którzy również przebrnęli przez urząd konserwatorski przed łyknięciem szlamu podczas wyciągania życzymy powodzenia...i starym pozdrowieniem poszukiwaczy: Niech wam ziemia lekką będzie;)

Powodzenia w imieniu Grupy Kalisko-Ostrowskiej
życzy
Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie