Skocz do zawartości

POLSKIE zdjiecia z kampani wrzesniowej 1939 roku!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Moze byl juz poruszany ten temat ale Czy są moze wam znane linki stron www z polskimi zdjieciam z 1939 roku??? Nie chodzi mi o te ktore niemcy masowo robili tylko te ktore nasi polscy zołnierze wykonali........lub cywilne!!! Jesli macie jakies foto w swoich zbiorach zróbcie skany ........ i wstawcie w ten link!
pzdr marek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opisem nakazu prześwietlenia kliszy polskiego oficera, na której były naprawdę dobre zdjęcia z całej wojennej drogi, którą ten osobiście przeszedł.
Myśle, że była to niestety reguła i dlatego takich zdjęć praktycznie nie ma.

Pozdrawiam, Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armia, która zwycięża robi więcej zdjęć. Żeby wykonać dużo zdjęć i żeby coś z tego pozostało po wielu latach - trzeba mieć dużo aparatów fotograficznych. Tu proporcje są przygniatające, ze wskazaniem na armię niemiecką. Małe bezawaryjne aparaty firmy Leica(Wehrmacht eigentum) do dziś są marzeniem wielu kolekcjonerów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jedno takie zdjecie chyba z 1DP przedstawiajace zołnierzy po marszu w czasie odpoczynku tj. jeden siedzi pod drzewem a drugi stoi chyba sierzant z łapami w kieszeni i salamandrze na głowie (jak znajde to wkleje) i jeszcze jedno w wczasie obrony wawy przy barykadzie siedzi na krzesle tez jakis sierzant albo chorazy ale niestety te dwa zdjecia szlak trafił wraz z cała reszta jak mi padł dysk twardy ;-(


Schrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie znam takiego rozkazu.
Opieram się tylko na wspomnieniach (nie moge sobie przypomnieć tytułu książki) polskiego oficera, który wędrował przez wojnę ze swoim aparatem, a któremu potem Niemcy aparat odebrali i prześwietlili kliszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskich zdjec z wojny 39 jest rzeczywiscie bardzo niewiele, ale nie jest tak, ze ich calkiem nie mamy. Niektore nawet byly publikowane - np. z 11 daplot, kilka z 10BK (nie pamietam, ktory z oficerow namietnie fotografowal i nie posiadal sie z radosci, gdy mu przyniesiono zdobyczna Leice - bylo chyba we wspomnieniach F. Skibinskiego). Prawdziwa rewolucje w fotografii wojennej zrobila wlasnie Leica - a , sila rzeczy, w armii niemieckiej bylo tych aparatow najwiecej na swiecie. Aparat kliszowy, nawet na blone cieta, to nie najlepszy sprzet
dla fotografa wojennego, niezbyt sie tez dobrze spisywaly lustrzanki - no nie da sie takim sprzetem robic dynamicznych zdjec typu reporterskiego. Natomiast maloobrazkowa lajką" - i owszem. No i wymiary - lajke mozna wlozyc do kieszeni. Byla tez wzglednie tania i powszechnie w Niemczech dostepna.
Z Francji tez nie ma wiele zdjec pochodzenia francuskiego...

Na skanie kopanie rowow opl w Warszawie - zdjecie prasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka z ebaya. Według opisu zdjęcie zostało
zrobione we wrześniu 1939r. Hmm.. nie wyglądają
na jeńców.Czyli fotka mogła być zrobiona przez naszego
żołnierza.
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=15504&item=6129709061&rd=1&ssPageName=WDVW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie