Skocz do zawartości

Polskie bunkry


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 226
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 7 months later...

Bunkier koło mostu w Nowogrodzie, stan w 2004 roku. Na pewno nie jest to ten ze zdjęcia bodzia, znacznie mniej zniszczony i za daleko od zakrętu Narwi. Tamten z ebay powinien być na terenie dzisiejszego skansenu, chyba że go zniwelowali... Jakieś prace ziemne na pewno były po wojnie robione, przy bunkrze z mojej fotki widać, że kiedyś poziom gruntu był znacznie niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bunkrów było ok. 15, połowa została wysadzona (między innymi ten z kopółą ze zdjęcia nr.2). Bardzo ciekawy schron 2-kopółowy. Jeden z bunkierków niestety ni ma już kopóły-nie niemcy, nie rosjanie, ale panowie ze złomu ją za******. Zdjęcia, które dokładam, robilem komórką. Dysponuje 3-4 o dóżej rozdzielczości, mogę je wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantów w Nowogrodzie to pewnie trochę leży, nawet na ścieżce w skansenie znalazłem łuskę od PPSz (rok temu). Niby nic ale dało mi do myślenia. Warto by sprawdzić teren ale dla mnie to za daleko. A może ktoś kopał w tamtych rejonach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie