Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Chudzin

Forum members
 • Content Count

  227
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Ja go odkryłem 3 lata temu, wcześniej nie było po drodze ;-)
 2. Bunkrowcem się nie czuję (kto tą nazwę wymyślił???), ale odpowiem. Niezły żeś sobie zasięg wybrał. Jakby nie patrzeć podpada pod to m.in. z polskich spora część schronów w pasie Armii Modlin i Łódź, z niemieckich chociażby Pozcyja Olsztynecka, Szczycieńska i Piska, oraz spora liczba ringstandów, Linia Mołotowa i jeszcze kilka Twierdz, Linii, Pozycji itd. Niezły jesteś (bez skojarzeń).
 3. Gratuluję! Ech... szkoda że akurat teraz to wypadło i tylko pomagałem odkopać korytarz i śluzę. Od przeszło tygodnia jestem uziemiony choróbskiem... a lada dzień ćwiczenia grupy. Więc nie mogłem ryzykować. Po co odkopywać fort w Bieniaminowie? To już są ogromne prace nad przywróceniem mu choć części dawnego wyglądu, odnowienia wałów itp. A wszelkie zasypane poterny zapewne i tak są uszkodzone wybuchem. Wdzięczniejszym tematem byłoby odkopanie poterny w forcie V Czosnów, ale to też jest spore przsedsięwzięcie, i chyba ciężkie do zrealizowania bo fort chyba lezy na terenie KPN? Ale z tego co wiem chłopaki już mają pomysły na mniejsze obiekty :-)
 4. Po pierwsze, nie 101 tylko 501 i nie 105 tylko 514. Resztki schronu bojowego znajdują się przy płn.-zach. narożniku ogrodzenia terenów fabrycznych (powiedzmy?). Oczywiście po zewnętrzenj stronie, tuż na kanałkiem. Uwaga, obok są mocno rozsadzone pozostałości jeszcze jednego schronu (I czy II wojna, licho wie?). Łatwo się naciąć i wziąć je za 514-kę :-)))))))))
 5. No nie, bez słowa wzięliście się za 514-kę? Ranicie me serce...
 6. Ej no, normalne porządki... ludzie piachu nanieśli... chciałbyś się wczołgiwać do schronu czy normalnie wejść? Wyjście awaryjne moznaby udrożnić. Skarby? Schron to skarb :-)
×
×
 • Create New...

Important Information