Nie sądzę.
W liście, która mi mignęła, a której się specjalnie nie przyglądałem, były wymienione odz. marines z przynależnym do desantu z morza sprzętem.
Pakistański reżim wojskowy po raz kolejny naruszył przestrzeń powietrzną Afganistanu i zaatakował szpital dla osób uzależnionych w Kabulu - poinformował rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid. Pakistan odrzuca oskarżenia
Zastępca rzecznika rządu Afganistanu Hamdullah Fitrat poinformował w nocy z poniedziałku na wtorek (z 16 na 17 marca), że liczba ofiar śmiertelnych ataku wzrosła do 400, 250 osób zostało rannych.
Na terenie szpitala udzielano pomocy osobom uzależnionym od narkotyków.
Pakistan odrzuca oskarżenia Afganistanu. Według władz w Islamabadzie w poniedziałek wieczorem przeprowadzono ataki na "instalacje wojskowe i infrastrukturę wspierającą terrorystów", ale nie uderzono w obiekty cywilne. Rzecznik premiera Pakistanu Mosharraf Zaidi oświadczył, że pakistańskie wojsko nie zaatakowało żadnego szpitala w Kabulu.
Nie sądzę, aby musiały być od razu "zaprzyjaźnione".
Zapewne wystarczy, są tego powoli przykłady, być niezainteresowanym we współdziałaniu z wariatami.
Krąży, nie wiem, czy i na ile sprawdzony dodatkowy "smaczek".
Od kilku dni pisze się o zaminowaniu Cieśniny.
Dziś temat jest rozwijany- Iran miałby zaminować/zablokować Cieśninę nie na "ilość", a na "jakość".
Miny są (?) tak rozmieszczone, że wolny tor wodny idzie b. blisko irańskiego wybrzeża, aby tubylcy mieli cele podane na tacy i nie potrzebowali wymyślnego/nowoczesnego sprzętu do ostrzeliwania lub czas dopłynięcia grup szturmowych był ograniczony do minimum.
NATO ma DTrumpa w nosie, stąd, na razie, cała dyskusja jest bezprzedmiotowa.
Pomijając inne powody wysłania czuba na szczaw i mirabelki.
Choć, oczywista oczywistość, pełno już "naszych" głosów, że USA walczy o naszą wolność, naszą ropę i nasz gaz.