Skocz do zawartości

karabiny na ślepaki


mp

Rekomendowane odpowiedzi

niestety sie mylicie,jest to atrapa broni,i napewno nie darady strzelac nabojami gazowymi a szkoda,pozwolenia tez nie trzeba miec,wystarczy skonczone 18 lat,w krakowie w sklepie Colt mozna zakupic wiele tego typu atrap na 9 mm,ceny wachaja sie od 500 do 900 zl,zaleznosci od rodzaju atrapy,Colt,Beratta,Sig Sauer,itp.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kolega Maras ma rację, na REPLIKI broni nie potrzeba zezwolenia, natomiast trzeba mieć papiery" potwierdzające , że dana sztuka jest repliką i niespełnia wymogów definicji broni w świetle przepisów ustawy. Najlepiej od rusznikarza.
Podobne repliki produkują firmy w Radomiu i Bydgoszczy , na rynek niemiecki gdzie ida jak woda.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
może troche za późno się wewalam, ale też poproszę o te plany (mam teraz dostęp do warsztatu i jedyną okazję). jeśli ktoś z posiadających te plany to przeczyta, to prooooszę prześłij mi ;]
szuder007@poczta.onet.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Pytanko do Akagi:
mowisz tu o replikach, czy o broni hukowej"?
zdefiniujmy slowa:
eplika" - to dla mnie cos, co wygladem, wykonamien, detalem i czasami funkcja przypomina bron, na ktorej byla wzorowana. Niestety nie ma mozliwosci obienia" efektow swietlnych i dzwiekowych! Wiec jest to cos, wykonane przewarznie ze stali, z pelna lufa, pelnym zamkiem, nie posiadajacym iglicy i czesto zmienionymi wymiarami magazynka, zeby nie zaladowac tam amunicji. Mozna to sprzedawac wszedzie, i kazdy moze posiadac! Zalecana opinai rusznikarza, zeby nie miec problemow z przypadkowymi smerfami".

ron hukowa" - to dla mnie cos, co przypomina... bla bla bla, jak u gory... Z MOZLIWOSCIA robienia efektow swietlnych i dzwiekowych! Strzal nastepuje przez udezenie iglicy w aboj hukowy" o srednicy nie wiekszej nizeli 6mm. Wylot gazow czesto w gore, zadziej przez lufe do przodu. Takie cos jest ogolnie i wszedzie dopuszczone do sprzedazy i urzytku bez zezwolenia!

ron gazowo-hukowa" - to wszystkie strzelajace repliki" na kaliber wiekszy nizeli 6mm, z ujsciem gazow przez lufe!!!! Trzeba na to zezwolenia! I jest obojetnie co do niego wlorzysz: hukowe, gazowe czy pieprzne" - wszystko pasuje, i jest dostepne w tych kalibrach (.22, .315, 8mm, 9mm, .35)! Glupoty ze to hukowe", bo mam wlozone naboje hukowe, to idiotyczne pipeszenie - podobne do mam ostry pistolet, ale zaladowalem slepe, wiec to nie jest ostry! i dlatego legalny..."

wiec moje zdanie jest jasne - wszystko co ma wiekszy kaliber od 6mm i gazy uchodza przez lzufe - wymaga zezwolenia!

nie wiem tylko o ktorych eplikach" mowiles akagi? Bo MaRaS_ZG opisuje tu na 100% ron gazowo-hukowa"! Jezeli jestem niedoinformowany, lub przepisy sie zmienily, to prosze o poprawke!

poz Fall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witajcie koledzy, z przyjemnością poczytałem sobie o pomyśle mausera na czarny proch, ale do rzeczy: proponuję odwiedzenie strony www.modelguns.co.uk. Pokazywałem tę stronę znajomemu policjantowi, a ten swojemu koledze, który pracuje w centralnym laboratorium kryminalistyki i twerdzi, że nie jest to broń w rozumienu ustawy - również chodzi tu o materiały z jakich te repliki zostały wykonane, więc można je posiadać zupełnie legalnie. Jak strzelają to zobaczcie sami, na stronie jest pełno filmików, aż się człowiek obslini jak pies Pawłowa. Fakt, że parę złotych kosztują, ale efekt - murowany. Pozdrowienia dla wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już taniej hukowy można kupić, a jestem ciekaw jak wygląda strzał z takiego gaziaka". Widziałem już ASG w praktyce to nie jestem w stanie sobie wyobrazić mausera... widziałęm też gdzieś chyba garanda:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Mauser na czarny proch? Na czarny proch legalna jest tylko bron do 1850! Zreszta domowy" wyrob jakielkolwiek broni jest nielegalny, nawet czarnoprochowej czy hukowej na na 6 mm :( Co innego posiadanie, co innego wyrob.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam
Cytuję Falla:

ron hukowa" - to dla mnie cos, co przypomina... bla bla bla, jak u gory... Z MOZLIWOSCIA robienia efektow swietlnych i dzwiekowych! Strzal nastepuje przez udezenie iglicy w aboj hukowy" o srednicy nie wiekszej nizeli 6mm. Wylot gazow czesto w gore, zadziej przez lufe do przodu. Takie cos jest ogolnie i wszedzie dopuszczone do sprzedazy i urzytku bez zezwolenia!

CZYLI KARABIN: BERYL (KALIBER 5,56 cz coś koło tego) :)

Może ktoś pomyśli o wykorzystaniu w strzelającej atrapie np. k98 ślepaków od BERYLA (do rozwiązania kwestia techniczna i zakupu ślepych patronów

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy ! Polecam Wam artykuł w ostatnim magazynie Strzał ",jest tam dobrze opisany sprzęt do rekonstrukcji.I jeszcze coś :www.wwiiguns.com/shop/products.php?p=374752&PHPSESSID=c585b6c50629664287faf78e37907eda , tylko cena zwala z nóg!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie