Skocz do zawartości

karabiny na ślepaki


mp

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Z paskiem do K98k tak być powinno jak wyżej napisał Mongo. Jak chcesz żeby nie odstawał po odłożeniu karabinu to naciągnij maksymalnie pasek.

Umarex sprzedaje swoje „zabawki” – jako urządzenia startowa i nawet podobno ma na to koncesją żeby sprzedawać je pod takim określeniem i tutaj kłania się ułomność naszego prawa z jednej strony firma może legalnie sprzedawać taki towar z drugiej ty nie możesz go legalnie posiadać bez stosownego zezwolenia mimo iż umarex zaznacza że nie potrzeba zezwoleń na kupno ich zabawek, wysłałem do nich nawet czas jakiś temu maila z pytaniem bo interesowała mnie replika P38 i otrzymałem odpowiedź że zezwolenie na zakup nie jest wymagane trzeba mieć tylko ukończone 18 lat – ale możliwość zakupu to jedno a posiadanie i użytkowanie to drugie – oferta umarexa obojętnie czy chodzi amunicje czy broń - podchodzi pod to samo co broń gazowa w ustawie o broni i amunicji. I jak Cię Policja czy prokurator zapytają czy masz zezwolenie to pewnie niewiele pomogą tłumaczenia że w sklepie tak mówili (mogli tak mówić skoro mają legalną koncesję) – jednak nieznajomość prawa nie chroni przed skutkami jego łamania.

Współpraca z muzeami może być tutaj jakimś rozwiązaniem sprawy tyle że sposób przewozu broni, jej własności, deponowania i tak będzie zawsze problemem – prócz odlewów czy innych mniej czy bardziej legalnych rozwiązań zawsze można kupić replikę broni – jeśli chodzi o K98k to na marushina czy tanakę – i mamy produkt w pełni legalny, co prawda nie postrzelamy hukowo, ale ładnie wygląda, zamkiem można sobie poruszać i nie ma z tym problemu przy przewozie przez granicę (no nie powinno przynajmniej być)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś wyrobi sobie to pozwolenie na użądzenie startowe" to czy będzie mógł sobie zupełnie legalnie chałasować" z mauserka zrobionego na taką amunicje ? takie pozwolenie to chyba nie jest jakieś bardzo skomplikowane w zdobywaniu ?
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm
pozostaje kwestia udokumentowania pochodzenie broni która musiała by być przerobiona przez uprawnione do tego osoby i następnie zalegalizowana przez biegłego – koszt znając nasze realia będzie wysoki i będzie to również kosztować sporo czasu jeśli w ogóle pozwolą legalnie dokonać takiego zabiegu.
poza tym, jak znam nasze przepisy to wydaje mi się dziwne żeby na pozwolenie na gazówkę pozwolili Ci mieć przerobiona wojskowa broń bojową – i to nie pistolet (tak jak kiedyś przerabiano TT na gaziaki) ale kabin (co byś napisał we wniosku o pozwolenie, że na co ci kabin gazówka - już to widzę jak by się dziwili)

Sorry, ale w tej kwestii jestem raczej pesymistą

Pozdrawiam,
(+)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nieznajomość prawa to jej skutki reguluje artykuł 30 KK, który zacytuje

Art. 30. Nie popełnia przestępstwa, kto dopuszcza się czynu zabronionego w usprawiedliwionej nieświadomości jego bezprawności; jeżeli błąd sprawcy jest nieusprawiedliwiony, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.

Czyli nie jest tak, że w każdym wypadku nieznajomość prawa szkodzi. Zresztą - zajmuje się prawem zawodowo" i przyznam się szczerze, że całego prawa nie znam. To po prostu niemożliwe.

Pozdrawiam
Łoś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak czy inaczej mogą się Tobą zainteresować (poicja i prokurator), choćby w celu wyjaśnienia całej sprawy i zbadanie jej przez biegłych.
Ja uważam że lepiej dmuchać na zimne – zwłaszcza jeśli chodzi o tę kwestie

(+)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś firma ma robić legalne (jeśli coś w Polsce jest w ogóle legalne ;-)))), kbk na ślepaki, dla Polskiego września, koszt ponad tausend.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam super pomysl!!!!
przerobmy swoje mausy na strzelby z zamkami lontowymi kolowymi skalkowymi kapiszonowymi. Bedziemy po kazdym strzale ladowac odprzodowo rowno stojac w szyku :)))))))))))))))))))))))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z nas traktuje to jako żart , ale zawsze znajdzie się ktoś taki , kto przeczyta i nie zajaży i zaras pujdzie do garażu przerabiać mausa na jakiegoś Arkebuza i będzie z niego sobie gdzieś tam nieświadomie strzelał ( widziałem już różne zboczenia" więc nie odżucam takich możliwości )
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no to trafiła kosa na kamień... :)))))))))))
Bo Adi nosił sie z zamiarem robienia arkebuza... O przeróbkach Mausa już nie wspomnę... :))))))))) ...wtajemniczeni wiedzą kto to jest ygmunt - Odlewnik ".... :)))))))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie