Skocz do zawartości

karabiny na ślepaki


mp

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Po pierwsze podchodzicie z hura optmizmem.
kazda broń która zstrzela ze slepej amunicji musi miec sprawny zamek a to juz paragraf bo jest to istotna czesc broni!!!!!!
po drugie Ślepa Amunicja!!! nasze idiotyczne ustawodastwo traktuje amunicję ślepa ak ostrą i jej posiadanie jest nielegalne , z pewnymi wyjatkami np 6 mm
tak wiec ostroznie z taka zabawą
a jak wyczyscicie wykopanego zardzewiałka zeby mógł strzelać ze ślepej ammo to jeszcze maci paragraf z naprawy i wytwarzania broni...... jaja no nie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sytuacja wygląda tak jak przedstawił to kolega Okejos – z którego wypowiedzią się w pełni zgadzam.
My (GD) też rozważaliśmy różne projekty broni hukowej i konstrukcja oparta na amunicji innej niż 6mmLR oraz z wykorzystaniem istotnych części odpadła w przedbiegach jako ewidentnie nielegalna w myśl przepisów ustawy - natomiast projekt 6mmLR zbudowany od podstaw w wykorzystaniem nieistotnych części broni i skonstruowany tak by mógł uzyskać akceptacje biegłego jako w pełni legalna atrapa K98k strzelająca amunicją 6mmLR okazał się tak kosztowna konstrukcja, że jego projekt również został zarzucony.
Najprostszym rozwiązaniem tego problemu była by zmiana ustawy, która wprowadziła by do obrotu na jakiś sensownych warunkach broń typu salut" jaką można nabyć np. w Niemczech

A swoją drogą może kolega Mongo podzielił by się informacją czy posiada na swojego K98k jakieś „papiery” potwierdzające jego legalność, czy też może pozwolenie na broń no bo taka sytuacja rzuca zupełnie inne światło na tę sprawę.

Pozdrawiam,
(+)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zakladac nowego watku chciałbym się zapytać w jaki sposób ten element paska (zaznaczony na zdjęciu) przylega do kolby? Mam taki pasek lecz po odstawieniu kolby ten element odstaje. Tylko gdy pasek jest napięty on przylega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście (+) najprostszym rozwiązaniem byłaby zmiana ustawy.

Byłaby, gdyby nie... niestety nasz Parlament zajmuje się ostatnio tworzeniem całej masy legislacyjnych bubli (wiem coś o tym, siedzę w ej" branży). Mam więc słuszne podstawy podejrzewać, że nawet gdyby taka ustawa została przepchnięta przez tryb legislacyjny problem byłby ze... zrozumieniem co ustawodawca miał na myśli. Załóżmy nawet, że ustawa przejdzie, nie będzie bublem... ale pojawia się kolejny problem - przepisy wykonawcze, które znając życie zostaną wydane dopiero za rok od wejścia w życie ustawy.

Tak mniej więcej wygląda stan legislacyjny z dotychczasową ustawą o broni i amunicji.

Dlatego jedyną możliwością korzystania z oryginalnej" broni a nie tych tandetnych odlewów, na których widok można dostać zawału serca, jest współpraca z Muzeami.

Pozdrawiam
Łoś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kloki, i tak powinno być. Jak naciągasz pasek przy noszeniu to żabka przylega i koniec.

Ja mam pytanko. Umarex oferuje urządzenia startowe na ślepe 8mm i 9mm i jak to się ma do ustawy. Sprzedają je zupełnie legalnie. Amunicję też, a jak się zapytałem w sklepie o amunicję 8mm to babka, że tylko na pozwolenie. No tego to ja już nie rozumiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie