Skocz do zawartości
  • 0

Pocisk w Bartoszycach


Pytanie

Napisano

Może słyszeliście o znalezisku listonosza u jednego z mieszkańców Bartoszyc? Może ktoś rozpoznaje co to za pocisk moździerzowy, czy to coś wojennego, czy współczesnego.Na  zdjęciach z portali internetowych widać znakomity stan zachowania.

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Napisano

Niemiecka moździerzówka.

Specjaliści potwierdzili, że podejrzany obiekt to pocisk moździerzowy z zapalnikiem czasowym.

Fiu... fiu...

 

qbqqkdvx7db8h1erka3zusdvxrwp74w1.jpg

  • 0
Napisano

Wygląda na pustą gruchę, obciętą i zatoczoną. Pędnik z kawałkiem gruchy wpada do reszty. Brak kawałka? Ktoś dekorację wyrzucił? Rekwizyt filmowy? Zapalnik dziwny? Obrazek z municion.org

 

8CmWgrG.jpg

  • 0
Napisano (edytowane)

Zapewne  poligonowe znalezisko ,pamiątka z wojska  z PRL skorupa po oświetlającym lub dymnym 82 mm. O owym listonoszu się nie wypowiem bo „Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów …” itd.

Edytowane przez abcd
  • 0
Napisano

E to śmieć jakiś, nic się nie dzieje. Jak kolega wyżej napisał - połowa ludzi ma takie i podobne gadżety z wojska. Ale lepiej takie coś chować przed debilami listonoszami, inkasentami z elektrowni czy sąsiadami.

  • 0
Napisano (edytowane)

inkasent elektrowni Nowaczyk vel Haimann  ( w roli M.Talar)  z „Polskie Drogi”  się kłania ;)

Edytowane przez abcd
  • Super 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie