Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie c.d.


Rekomendowane odpowiedzi

Andriej Miedwiediew odnośnie rezerw ukraińskich:

"Mój kolega całkiem słusznie zauważa, że Siły Zbrojne Ukrainy oszczędzają bardzo znaczące siły, nie angażując ich do walki. W tym F16. Istnieją dowody na to, że na początku września Siły Zbrojne Ukrainy będą miały wystarczającą liczbę pilotów i znaczne rezerwy paliwa lotniczego. Wtedy najprawdopodobniej zaczną.
I oczywiście zgadzam się, że atak na Melitopol przez Energodar wygląda jak najbardziej logiczny. Ponieważ dzięki temu wróg rozwiąże kilka problemów na raz. Przetnie zgrupowanie, szlaki dostaw, korytarz lądowy na Krym i, jeśli to możliwe, przygotuje uderzenie na sam Krym. Prawdopodobnie będzie to również połączone z atakami na most krymski i atakami na Krym. Z punktu widzenia koncepcji NATO będzie to całkowicie logiczne.
Przyczółek w obwodzie kurskim ma za zadanie odwrócić nasze siły. A personel Sił Zbrojnych Ukrainy, który będzie utrzymywał przyczółek, prędzej czy później zginie, jak to miało miejsce w Krynkach. Tutaj nie ma żadnych opcji.
Jednak główny cios nadal będzie skierowany w innym kierunku. Dlaczego Energodar-Melitopol nadal wydaje się bardziej prawdopodobny niż Biełgorod? Bo elektrownia atomowa, bo Krym wciąż pobudza ukraińskich patriotów. Nawet nieudana próba ataku na Krym zostanie łatwiej zaakceptowana w społeczeństwie niż nieudany atak na Biełgorod. A poza tym nikt nie odwołał szantażu nuklearnego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, karpik napisał:

Mostek z dziś .

Epickie i nawet by mi się podoba ale ... ja buduję, tworzę i rozumiem co znaczy praca .
Decyzja jednego pajaca ściągnęła tyle nieszczęść na oba narody i na nas pośrednio też.
Władza ogłupia a władza totalna totalnie .
politycy kasta marnotrawna żyjąca z naszej krwawicy do czego są potrzebni ?
a gdyby nie istnieli czy młode chłopaki z ruskiego zadupia i Ukraińcy mordowaliby się wzajemnie ?
Może daliby sobie w ryj na zabawie a potem wypili setkę na zgodę .
Dlaczego ruski hitlerek nie weźmie w ręce kałacha i pójdzie w okopy ?
Bo do tego trza mieć jaja a ten staruch już dawno je zgubił na bungabunga .
Teraz sra się o swoją ziemską powłokę niby z esencji niebiańskiej zrobioną .
Uśmierci kolejne setki tysięcy aby żyć rok dłużej .
Fatalne że historia się powtarza jak stara zdarta płyta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, miroslav napisał:

Epickie i nawet by mi się podoba ale ... ja buduję, tworzę i rozumiem co znaczy praca .
Decyzja jednego pajaca ściągnęła tyle nieszczęść na oba narody i na nas pośrednio też.
Władza ogłupia a władza totalna totalnie .
politycy kasta marnotrawna żyjąca z naszej krwawicy do czego są potrzebni ?
a gdyby nie istnieli czy młode chłopaki z ruskiego zadupia i Ukraińcy mordowaliby się wzajemnie ?
Może daliby sobie w ryj na zabawie a potem wypili setkę na zgodę .
Dlaczego ruski hitlerek nie weźmie w ręce kałacha i pójdzie w okopy ?
Bo do tego trza mieć jaja a ten staruch już dawno je zgubił na bungabunga .
Teraz sra się o swoją ziemską powłokę niby z esencji niebiańskiej zrobioną .
Uśmierci kolejne setki tysięcy aby żyć rok dłużej .
Fatalne że historia się powtarza jak stara zdarta płyta .

No niestety, zachód wygląda na miękiszona i tyle. Jakby Ukraina dostała to co chce aby wojnę wygrać i zgodę na wykorzystanie tego w roSSji to myślę,  że już dawno by siedzieli przy stole. 

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miroslav napisał:


politycy kasta marnotrawna żyjąca z naszej krwawicy do czego są potrzebni ?
a gdyby nie istnieli czy młode chłopaki z ruskiego zadupia i Ukraińcy mordowaliby się wzajemnie ?
Może daliby sobie w ryj na zabawie a potem wypili setkę na zgodę .
Dlaczego ruski hitlerek nie weźmie w ręce kałacha i pójdzie w okopy ?
 

No niestety, to tak nie działa - przynajmniej w Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie