Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie c.d.


Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, karpik napisał:

Pięknie to wygląda. Ale mogli rozpiździć pierwszego i ostatniego a potem już siać samą śmierć :-). Ale i tak dobrze wyszło, jeśli prawdą jest, że do 500 ruSSkich użyźni ich glebę pod pola słoneczników :-). Oby więcej takich akcji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cypis napisał:

Wypchnięcie nie będzie takie łatwe , bo działania są takie , że po zdobyciu danej miejscowości , od razu wchodzą do niej oddziały inżynieryjne i budują umocnienia , tworząc z tej miejscowości jakby redutę / silny punkt oporu . A widać po kierunku doniecko-kupriańskim jak ciężko i "drogo" kosztuje ruskich zdobycie każdego metra terenu.

Zobaczymy co się wydarzy. W tej chwili ruskie zaangażowały w walce swoje "podręczne" odwody. Jeśli Ukraińcy je pokonają to zrobi się ciekawie. Zajęcia przez nich jakiś dużych obszarów russlandu się nie spodziewam, nie sądzę by mieli wystarczająco dużo wojska. Obrony w stylu walk pozycyjnych jak w Donbasie, przynajmniej na początku, raczej nie będzie. Zakładam, że obecnie i w najbliższej przyszłości Ukraińcy będą toczyć walki manewrowe. Filmy zniszczonych ruskich kolumn będą pojawiać się częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bjar_1 napisał:

Tam nie ma żadnej kacapskiej OPL, na te kolumny to ja bym bajraktary wpuścił - o ile Ukry jeszcze jakieś mają ;)

Bayraktary to były tylko na początku wojny w ramach takiej powiedzmy reklamy , przynęta zadzałała , zamówienia spłynęły , to i Bayraktary się skończyły (bo to badziew jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Cypis napisał:

Bayraktary to były tylko na początku wojny w ramach takiej powiedzmy reklamy , przynęta zadzałała , zamówienia spłynęły , to i Bayraktary się skończyły (bo to badziew jest)

Ja to widzę inaczej. To że w pierwszych tygodniach wojny Bayraktary odnosiły sukcesy świadczy przede wszystkim o tym jaki bałagan (skasowałem ostrzejsze słowo) panował w ruskich wojskach. Mam cichą nadzieję, że ruskie działania przeciwko Ukraińcom w ruslandzie będą miały podobny poziom "bałaganu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że najważniejszym celem będzie dotarcie i zdobycie kurskiej EA . Okopią się tam , dostarczą kupę zaopatrzenia i będą tam trwać . A ruskie co, FABami-5000 czy też FABami-7000 będą atakować ?

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cypis napisał:

Myślę , że najważniejszym celem będzie dotarcie i zdobycie kurskiej EA . Okopią się tam , dostarczą kupę zaopatrzenia i będą tam trwać . A ruskie co, FABami-5000 czy też FABami-7000 będą atakować ?

Byłoby fajnie ale wątpię, żeby doszli do elektrowni. Była taka szansa gdyby taką misję wykonali w max. 3 dni. Teraz szanse na to maleją wykładniczo, z każdą uciekającą godziną.

Chciałbym się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

Byłoby fajnie ale wątpię, żeby doszli do elektrowni. Była taka szansa gdyby taką misję wykonali w max. 3 dni. Teraz szanse na to maleją wykładniczo, z każdą uciekającą godziną.

Chciałbym się mylić...

ruskie nadal nie podciągnęli poważnych sił , które mogą zatrzymać natarcie , a Ukraińcy mają do kurskiej EA ......

photo_2024-08-09_20-26-02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cypis napisał:

ruskie nadal nie podciągnęli poważnych sił , które mogą zatrzymać natarcie , a Ukraińcy mają do kurskiej EA ......

photo_2024-08-09_20-26-02.jpg

Trzymam kciuki. Wtedy mamy piękne wizję na przyszłość. Od opcji zakończenia wojny do postapokalipsy eurazjatyckiej 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Cypis napisał:

Myślę , że najważniejszym celem będzie dotarcie i zdobycie kurskiej EA . Okopią się tam , dostarczą kupę zaopatrzenia i będą tam trwać . A ruskie co, FABami-5000 czy też FABami-7000 będą atakować ?

Politycznie było by to ukraińskie samobójstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Cypis napisał:

Myślę , że najważniejszym celem będzie dotarcie i zdobycie kurskiej EA . Okopią się tam , dostarczą kupę zaopatrzenia i będą tam trwać . A ruskie co, FABami-5000 czy też FABami-7000 będą atakować ?

Nie to żebym im nie kibicował ale...

Dotychczas raszka waliła tylko po konwencjonalnych węglowo gazowych elektrociepłowniach  od czasu zaporoskiej ea była cicha niepisana umowa że od tych zabawek trzymają się wszyscy zdaleka jesli się by coś zmieniło to orki fabami nie będą nawalać w ea na swoim terenia raczej w odwecie rzucą coś na ukraińskie instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie