Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

Karpik, pytanie niedokładne, zbyt krótkie.  Może powinno być rozszerzone : ile jakiego sprzętu ODDALIŚMY Ukrainie.   Ps. BWP, PT 92, amunicja strzelecka, artyleryjska, śmigłowce, samotny itp itd. 

Sprawa pomocy jest słuszna, jednak ja chciałbym wiedzieć, ile to nas będzie kosztować.  W jaki sposób Ukraina nam to zrekompensuje. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, JanW napisał:

Karpik, pytanie niedokładne, zbyt krótkie.  Może powinno być rozszerzone : ile jakiego sprzętu ODDALIŚMY Ukrainie.   Ps. BWP, PT 92, amunicja strzelecka, artyleryjska, śmigłowce, samotny itp itd. 

Sprawa pomocy jest słuszna, jednak ja chciałbym wiedzieć, ile to nas będzie kosztować.  W jaki sposób Ukraina nam to zrekompensuje. 

 

Już o tym pisaliśmy. Da się wycenić ofiarę życia jaką dają ukry? Być może już, albo prędzej czy później, to my byśmy ginęli w tych "oddanych" maszynach, gdyby nie obrona Ukraińców. Mi osobiście rekompensuje to koszt tego starego złomu z nawiązką.

Z punktu widzenia "roszczeniowca" też są plusy. Chciał/ nie chciał przyspieszy to modernizację naszej armii.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik, masz rację, życia żołnierzy, cywilów nie da się przeliczyć na $, € czy PLn.   I "taniej" jest prowadzić wojnę nie na swojej ziemi.  Oddanie sprzętu napędza zakupy nowego, na który państwo polskie przez lata będzie wydatkować fundusze.   Było by wspaniałe, gdyby ten sprzęt użytkowali zmotywowani żołnierze.  Ale u nas w Polsce jest tak, na pochodach wielcy patrioci, za wojsku .....

Nie ma osoby w Polsce, która by nie miała by kogoś z rodzony w wojsku, WOT lub choćby znajomego.   Patologia tam nadal jest.  Ludzie, którzy tam służą chcą tylko dorobić ,motywacji jest niewiele, oczywiście nie dotyczy to wszystkich.   Kurcze może obracam się w " specyficznym"środowisku, ale jeżeli chodzi o  WOT to jest źle.   Strzelania po 5szt naboi, podejście kobiet ,bo przecież pani w wieku 45+ nie będzie po poligonie zasuwać, nie mówiąc o czołganiu.   Wyjazdy na wschodnią granicę powodują wk....nie męskiej części oddziału, gdy pani przynosi L4.   Z całego serca chciałbym, aby Polska miała profesjonalną 300 tyś. armię.  Tylko skąd 

Medialnie WOT to 150% komandosa

Edytowane przez JanW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JanW napisał:

Karpik, masz rację, życia żołnierzy, cywilów nie da się przeliczyć na $, € czy PLn.   I "taniej" jest prowadzić wojnę nie na swojej ziemi.  Oddanie sprzętu napędza zakupy nowego, na który państwo polskie przez lata będzie wydatkować fundusze.   Było by wspaniałe, gdyby ten sprzęt użytkowali zmotywowani żołnierze.  Ale u nas w Polsce jest tak, na pochodach wielcy patrioci, za wojsku .....

Nie ma osoby w Polsce, która by nie miała by kogoś z rodzony w wojsku, WOT lub choćby znajomego.   Patologia tam nadal jest.  Ludzie, którzy tam służą chcą tylko dorobić ,motywacji jest niewiele, oczywiście nie dotyczy to wszystkich.   Kurcze może obracam się w " specyficznym"środowisku, ale jeżeli chodzi o  WOT to jest źle.   Strzelania po 5szt naboi, podejście kobiet ,bo przecież pani w wieku 45+ nie będzie po poligonie zasuwać, nie mówiąc o czołganiu.   Wyjazdy na wschodnią granicę powodują wk....nie męskiej części oddziału, gdy pani przynosi L4.   Z całego serca chciałbym, aby Polska miała profesjonalną 300 tyś. armię.  Tylko skąd 

Medialnie WOT to 150% komandosa

Wymagać to można od Zetki.

Nikt(może poza studentami czasem)nie idzie do Wotu dla pieniędzy. Wręcz przeciwnie. Dużo osób dojeżdża xx km(nie oddają za przejazd samochodem tylko jakieś grosze, więc mało kto bierze rekompensatę).

Ludzie więc poświęcają swój wolny czas, pieniądze i energię więc dopierdolka do nich to jak kulą w płot.

To, że chłopy czasem marudzą na wyjazdy. Ty masz komfort, żeby np. co 2 miesiące, na 2 tygodnie, pojechać na drugi koniec Polski? Zostawić firmę, pracę, rodzinę, urlop itd. Normalka.

5 naboi? Są strzelania, do których używa się 5 naboi, więc wystrzelenie 10 na wyjście się oczywiście zdarza. 

Zdarza się też, że wywalę 5-8 magazynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik Szacunek i chwała dla ludzi oddanych służbie.  Sam mundurowym byłem 32 lata.  

Ważne, aby przekaz że strony MON pokrył się z rzeczywistością.   

Ja uważam, że powinniśmy rozmawiać o bolączkach, błędach chociaż nie o wszystkic publicznie, bo publicznie o wszystkim nie powinniśmy mówić.   Przykładem była " rozmowa" kogoś zdziwionego dlaczego nie powinienem umieszczać w sieci zdjęć przemieszczającego się wojska / pisząc ogólnie/ . Bo przecież są satelity, kamery online itp.   Dla niektórych to jest niezrozumiałe.

Odpowiadam,. : jak ktoś ukradł mam kraść i ja? Jak ktoś jest chamem, ja też  taki mam być?

   Tyle publicznie.  Jak chcesz i masz ochotę na "z rozmowę" jestem otwarty _ prywatnie.   Możemy wymienić poglądy, doświadczenia.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"30% Ukraińców jest gotowych do ustępstw terytorialnych w imię pokoju i szybkiego zakończenia wojny, 53% jest gotowych iść aż do całkowitego zwycięstwa nad Federacją Rosyjską - sondaż Fundacji Inicjatywy Demokratycznej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie