Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
39 minut temu, karpik napisał:

.Pokaż pissowski śmieciu chociaż jeden wpis na tym forum, który mógłby chociaż wskazywać na moje lewicowe poglądy.

Jeżeli ja mam być karany za brzydkie słowa, to tak samo proszę karać chamskie insynuacje bezwartosciowych pissowskich trolli.

Krąpik...Taka rada wg wiki...czopki w dupę a psychotropy do japy. Coś musiałeś pomylić;)

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, karpik napisał:

Wiem, że nie powinno się śmiać z upośledzonych, ale twoje wpisy trochę mnie usprawiedliwiają.

...🥕...🍄...🧱...

Czy dałem ci powód do tego aby mnie obrazić? Pacanie daj se na luz.... a twoje wpis  są gorsze jak rynsztok.... i nic cie capie ne usprawiedliwia.... nie jesteś tutaj świętą krową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Der Panzerfahrer napisał:

Czy dałem ci powód do tego aby mnie obrazić? Pacanie daj se na luz.... a twoje wpis  są gorsze jak rynsztok.... i nic cie capie ne usprawiedliwia.... nie jesteś tutaj świętą krową

Wali mnie twoja opinia. Nic tu nie wnosisz. Zablokuj mnie i nie patrz na moje posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

Wali mnie twoja opinia. Nic tu nie wnosisz. Zablokuj mnie i nie patrz na moje posty.

Chciałbyś.... nic nie będe blpkował... co i ktto cię wali jest mi obojętne... nie rób tutaj chlewu.... tyle.... twój rynsztokowy język jest asojcalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karpik napisał:

Pokaż pissowski śmieciu chociaż jeden wpis na tym forum, który mógłby chociaż wskazywać na moje lewicowe poglądy.

Jeżeli ja mam być karany za brzydkie słowa, to tak samo proszę karać chamskie insynuacje bezwartosciowych pissowskich trolli.

misiu nie płacz, faceci ni płaczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Tyr napisał:

misiu nie płacz, faceci ni płaczą...

No dobra. Z dużym oporem ale się zapytam: wytłumacz staremu baranowi czym różni się program lewicy od PIS. Za ciocią Wiki:

"W okresie po II wojnie światowej i do połowy lat 60. w krajach Zachodu, do postulatów lewicy należały przede wszystkim: silna rola państwa w gospodarce, rozbudowa sektora publicznego, dążenie do pełnego zatrudnienia, redystrybucja dochodu narodowego, egalitaryzm ekonomiczny, kolektywizm oraz idea silnego państwa opiekuńczego, które miałoby nieść pomoc ekonomiczną i socjalną swoim obywatelom. W Europie Wschodniej po zakończeniu II wojny światowej pojęcie lewicy utożsamiano z państwem socjalistycznym, które wiązano z autorytarną formą rządów. Tymczasem zachodnia lewica opowiadała się zdecydowanie za demokracją[1]. " https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewica

od:

"Ideologia partii jest określana jako prawicowa (także przez samo PiS, wokół którego powstała koalicja określana jako Zjednoczona Prawica). Doktryna tej partii, to połączenie konserwatyzmu społecznego i narodowego[1][2], solidaryzmu[3], interwencjonizmu[4], chrześcijańskiej demokracji[5][6][7]." https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_i_Sprawiedliwość

Jak dla mnie to jak w chińskiej restauracji: dwa różne danie z jednego psa. (lubię psy one z tym co napisałem nie mają żadnego związku). Różne definicje opisujące to samo za pomocą innych sformowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekA to żadna nowość !! ta rakieta to taki amerykański Artemis . czyli budowanie czegoś co Polacy już dawno osiągnęli za PRL-u . Poczytaj o rakietach polskich o nazwie Meteor wersji 1  , 2 i 3 . Były produkowane seryjnie , ponad 160 lotów !! i to ponad 50 lat temu !! i to do granic kosmosu " paliwa starczało na wysokość 90 km ale dochodził jeszcze lot bezwładnościowy co starczało po rozpędzeniu na pokonanie linii karmana i osiągnięcia kosmosu czyli grubo ponad 100 km, tyle że nie było możliwości dokładnego zmierzenia max wysokości  a tylko zmierzenie spadających dipoli na odbiciu radarowym. Teraz to taki powrót nostalgiczny który ma małe szanse na powtórzenie co najmniej chociaż 1/4 lotów meteorów.

Ale się tylec z pancerwaflem zagotowali

  • Super 1
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
32 minuty temu, Landszaft napisał:

MarekA to żadna nowość !! ta rakieta to taki amerykański Artemis . czyli budowanie czegoś co Polacy już dawno osiągnęli za PRL-u . Poczytaj o rakietach polskich o nazwie Meteor wersji 1  , 2 i 3

Ja to znam, interesuję się tym tematem od lat. To info dla innych. Poza tym chodzi o technologie a nie konstrukcje.

Edytowane przez MarekA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku tam nadal nie ma żadnych nowych technologii , meteory  były na paliwo stałe a bursztyn to też niezbyt wydajny silnik hybrydowy czyli paliwo stałe oraz utleniacz płynny nadtlenek wodoru. takie cuś czym nie da się za bardzo sterować siłą ciągu, nie da się zgasić i powtórnie odpalić. Silnik znany od 50 lat ale z uwagi że nie wydajny to praktycznie nikt go nie stosuje. Takie eksperymenty studenckie bez praktycznego zastosowania profesjonalnego. Ja czekam na pierwszy silnik profesjonalny na paliwo płynne z pełnym systemem sterowania ciągu , a toto to taki ruski "grad" lub Katiusza albo niemiecki nebelwerfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2024 o 17:45, lowiec napisał:

 

Że też na WP.pl to bez cenzury puścili ... 🤔

Widać poza tym, iż facet sugerował co ma zrobić kolega z grupy.  

Więc "Nie oceniając obrażeń, okupant strzela do swego towarzysza i ucieka. Zaskakujące jest z jaką prostotą, a nawet zimną krwią zostało to zrobione – powiedział st. por. Dmytro Pelich, oficer prasowy brygady."  to taka trochę propagandowa gów-o burza ze strony porucznika prasowego. Bo kontekstu całej akcji nie mamy. Dwóch wojskowych z bronią w środku jakiś ranny w pantoflach 🤔. I ocenić to raczej ocenił. Widać chyba 2 tętnicze wypływy no i strefa raczej tam niczyja. Więc bez szans na ewakuację.

Bo teoretycznie irracjonalne zachowanie - jak wiele innych tu pokazywanych - jest pewnie "normalnym" quasi proceduralnym  zachowaniem po obu stronach w kontekście ciężkiej rany, transmitowanych egzekucji dronowych lub świadomości ewentualnego przesłuchania .

Średnia przyjemność.

W ruskiej tv twardo mówią, że to Ukraińcy. Jak to mówił wielki przyjaciel ruskiej agentury- nikt nam nie będzie mówił, że czarne jest czarne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie