Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, lowiec napisał:

Szwecja przekazuje a nad moją chałupinką (centrum kraju, najbliższe lotnisko ok. 100 km) przeleciał "całkiem niedawno" w kierunku prosto wschodnim, nad dość niskiej (naprawdę niskiej 🤪) wysokości taki dziwny szary samolot z dwoma chyba pionowymi statecznikami w części ogonowej. I nie było go na żadnym radarze online. I nie miał śmigiełek 🙃 

Jakby coś takiego ale oczywiście pewności nie mam ;)

Obrazek opisowy

Coś jest na rzeczy, bo mam za sobą prawdopodobnie identyczny numer. Wspominałem to zresztą w tym wątku parę dni temu.

Coś odrzutowego średniej wielkości lata bardzo nisko nad Polską i z wyłączonym transponderem, bo to coś nie istnieje w cywilnym monitoringu on-line ruchu lotniczego (sprawdzałem). Mam wprawdzie naszykowane na parapecie dwie duże lornety ale nie zdążyłem do nich doskoczyć, gdy to leciało. Owoż nad moją chałupą przy Puszczy Kampinoskiej gwizdnęło coś z napędem odrzutowym, ale nie leciało na wschód, tylko być może wracało ze wschodu, bo leciało kursem mniej więcej WNW.

Ponieważ z pewnych przyczyn jestem przyzwyczajony do oceny pracy silników lotniczych i na jakich wysokościach jaki one mają dźwięk to mogę powiedzieć, że nie był to żaden Su ani MiG ani F-16. I leciało toto na wysokości ok. 800 m. Dźwięk był jak bizjeta, ale to nie był bizjet, ponieważ byłby na Flightradarze. Ja tu mam w pobliżu lotnisko EPBC, ale tam bizjety (ani w ogóle nic odrzutowego) nie latają odkąd pas startowy dekady temu przecięła ulica Powstańców Śląskich.

Sądząc po dźwięku silników pasowałoby to właśnie między innymi do Bombardiera BD-700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio więcej leci do ruskich niż od nich.

"W ciągu ostatniej nocy powstrzymano szereg prób przeprowadzenia przez reżim w Kijowie ataków terrorystycznych z wykorzystaniem rakiet przeciwokrętowych Neptun i bezzałogowych statków powietrznych typu samolotowego przeciwko celom na terytorium Federacji Rosyjskiej.

 

Systemy obrony powietrznej pełniące służbę nad terytorium Terytorium Krasnodarskiego zniszczyły i przechwyciły pięć rakiet przeciwokrętowych i dwadzieścia dziewięć UAV. Rosyjskie siły obrony powietrznej zniszczyły także po jednym samolocie typu UAV nad terytorium obwodów woroneskiego i biełgorodskiego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus 100 dużych baniek.

"Stacja radarowa została zlikwidowana w nocy 30 maja na Krymie – pisze Ukraińska Prawda, powołując się na źródła w SBU.

 

Po ataku drona sprzęt rozpoznania kosmicznego zarejestrował zanik promieniowania radarowego i nie wykrył go ponownie.

 

Ta specjalna operacja SBU „oślepiła” rosyjską obronę powietrzną na znacznym odcinku frontu, ponieważ była zlokalizowana w pobliżu Armiańska i kontrolowała obszar o powierzchni 380 km, zapewniając ochronę obiektów okupantów na Krymie."

IMG_20240531_144659_134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2024 o 11:40, Tyr napisał:

Spoko przyjadą nachodźcy i wszystko naprawią i będzie dobrze a nawet coraz lepiej...Kasiorkę już odkładasz na opłaty za nieprzyjętych, na tarczę która jest gorsza niż mamy obecnie, na zielony nieład?

Lewactwo powinno się leczyć... Najlepiej lewatywą, bo im "g" do mózgu wybija i później kleksy na forum wstawiają. 

Jak mówią staropolski przysłowia:

Głupich lewaków nie sieją... Hodują ich w polskojęzycznych mediach i później przygłupy kręcą bat na własne dupy...

Szkoda że przez imbecyli cierpieć będą wszyscy...

To symptomatyczne jak wszelkiego rodzaju zwolennicy najbardziej lewicowej partii (PiSd) , zarzucają wszystkim naokoło lewactwo . A przekrętów , dziadostwa , złodziejstwa , kłamstw , niekompetencji i totalnego chujostwa swojej ukochanej partii i jej przedstawicieli nie chcą widzieć .

Co do Tyra , Gdy głupiec ma słuszność, broni jej wrzaskiem, gdy jej nie ma – sypie obelgami.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Cypis napisał:

Gdy głupiec ma słuszność, broni jej wrzaskiem, gdy jej nie ma – sypie obelgami.

Bardzo dobry cytat na podsumowanie twoich wpisów i twoich towarzyszy po linii partyjnej. Sprawdź zawsze w słowniku znaczenie słów które używasz...A o kompetencjach tego rządu nie wspominaj, bo ludzie sobie monitory poplują ze śmiechu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie