Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

:classic_smile:

Lepiej „po belgijsku” lekko zmilitaryzować w Polsce w czasie „P” każdy zakład, który ma wtryskarki, żeby potem nie obudzić się, gdy będzie za późno.

PS

Długo dziwiłem się tej belgijskiej ustawie do dziś militaryzującej tamtejszych hodowców gołębi pocztowych. Aż do czasu. Pewnego razu siedzę w przychodni weterynaryjnej. Obok mnie są państwo z jakimś dużym pudłem wielkości mniej więcej mniejszego modelu pudła przeprowadzkowego Ikei. W pudle coś od czasu do czasu się porusza i lekko szamocze. Jak to w przychodni - zaczęliśmy ze sobą rozmawiać. Ja z głupia frant chlapnąłem, że mam wolierę z gołąbkami diamentowymi. A ci państwo na to - „A chce pan zobaczyć jednego z najlepszych w Europie gołębia pocztowego?” (chociaż chyba użyli terminu „wyścigowego"). Potwierdziłem. Otworzyli pudło, a tam był piękny ptak wielkości co najmniej dorosłego kurczaka.

Nic dziwnego, że wojsko i wywiady przez dekady korzystały z inteligencji i siły tych ptaków do różnych zadań wojskowych i wywiadowczych. A dziś jak znalazł - żaden „karabin WRE” takiemu ptakowi nie straszny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjednoczenie Narodowe (RN) nie zasiądzie w Parlamencie Europejskim w jednym klubie z Alternatywą dla Niemiec (AfD) - wskazuje opublikowana we wtorek zapowiedź francuskiego ugrupowania. Dotąd obie partie – wraz z włoską Ligą, Wolnościową Partią Austrii, belgijskim Interesem Flamandzkim, czeską Wolnością i Demokracją Bezpośrednią, Estońską Konserwatywną Partią Ludową, holenderską Partią Wolności i Duńską Partią Ludową - stanowiły część grupy Tożsamość i Demokracja (ID).  

 

Marzec 2024

Były ambasador Polski w Niemczech Andrzej Przyłębski uważa, że Prawo i Sprawiedliwość powinno dążyć w Parlamencie Europejskim do sojuszu ze skrajnie prawicową, prorosyjską Alternatywą dla Niemiec (AfD). — Najważniejsze jest to, że wartości AfD bardzo mocno przypominają (wartości) PiS – podkreślił Przyłębski w wywiadzie dla prawicowego tygodnika "Junge Freiheit"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Marzec 2024

Były ambasador Polski w Niemczech Andrzej Przyłębski uważa, że Prawo i Sprawiedliwość powinno dążyć w Parlamencie Europejskim do sojuszu ze skrajnie prawicową, prorosyjską Alternatywą dla Niemiec (AfD). — Najważniejsze jest to, że wartości AfD bardzo mocno przypominają (wartości) PiS – podkreślił Przyłębski w wywiadzie dla prawicowego tygodnika "Junge Freiheit"

TW „Wolfgang” plus tzw. sędzia Szmydt...zakamuflowana opcja,... jaka? niemiecka? sądząc po brzmieniu tych nazw(isk)... czy może każda inna wroga Polsce i Polakom? A TW „Köchin” do spółki z TW „Wolfgang” to jaka opcja? Bo na pewno nie polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, M81 napisał:

Na razie wciąż mało wiadomo co kontynuuje. Zaczekałbym aż minie wzmożenie związane z kampanią wyborczą.

Realizujący kontrolę poselską w MON posłowie ustalili, że nie powstał w ostatnich kilku miesiącach żaden dokument rządowy dotyczący „Tarczy Wschód”.

Czyli 101 konkret przedwyborczy o którym szybko zapomnimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Janko Muzykant napisał:

Realizujący kontrolę poselską w MON posłowie ustalili, że nie powstał w ostatnich kilku miesiącach żaden dokument rządowy dotyczący „Tarczy Wschód”.

Czyli 101 konkret przedwyborczy o którym szybko zapomnimy.

Na razie unosi się nad tym przedsięwzięciem zapach propagandy. Zakładam, że nastąpi wzmocnienie już istniejącej bariery a także coś z kategorii inżynieryjnego przygotowania terenu. Zapewne w najbliższych miesiącach dowiemy się czegoś więcej, wątpię jednak aby na polu bohaterów serialu Rolnicy Podlasie pojawił się bunkier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czym się zajmujecie? Zajmujecie się politycznym skurwieniem!

My walczymy a ty jeden z drugim "walczycie" w imię waszych chorych ambicji.

W niczym nam nie pomagacie ale udajecie herosów... internetowych tylko.

Tylko smród i wstyd nam przynosicie i my musimy się tłumaczyć za wasz idiotyzm.

Milczcie zatem bo wasze wojenki PiSu i PO nie są nam potrzebne!

 

376480311_3140477352921675_7229122772242948599_n.jpg

Edytowane przez weteran
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie