Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, bodziu000000 napisał:

Oczywiście to miło, że taka biedna Litwa przekazuje takie świetne dary dla Ukrainy, niemniej...

image.thumb.jpeg.6f05b092a275476aa7f5390b9e2f0973.jpeg

...warto znać miarę spraw.

Radar raczej nie wykryje nadlatujących cruise'ów, ponieważ pracuje z RCS powyżej 2,5 m2 , czyli wykryje wielozadaniowe samoloty bojowe 4. generacji oraz oczywiście bombowce lotnictwa taktycznego i większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bodziu000000 napisał:

 

 

Wali bujdą na kilometr. Bieda drony z terminali nie korzystają. To samo dotyczy łączności wojska. To są systemy naziemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Radar raczej nie wykryje nadlatujących cruise'ów, ponieważ pracuje z RCS powyżej 2,5 m2 ,

Jaki RCS może mieć Gierań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karpik napisał:

Ano miodzio :classic_smile: 👍

Wrzaski, przekleństwa i strach dzikich to naprawdę miód dla ucha lepszy niż „Nabucco” Verdiego. Niech głosują nadal na putlera. Ataki z powietrza na cokolwiek co ruskie znali dotąd tylko z Mosfilmu i Lenfilmu, a tu kinematografia zapukała nagle do drzwi tego bydła :classic_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, M81 napisał:

Przecież są prorosyjscy- jak w takim razie mogli coś oddać Ukrainie?

Zaskoczyło ich poparcie polskiego społeczeństwa dla Ukrainy , przecież oni wiedzieli od ruskich , że Ukraina padnie w 4 dni , a pani Jarunia już się szykowała do wjazdu na kaszytance do Lwowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, M81 napisał:

Przecież są prorosyjscy- jak w takim razie mogli coś oddać Ukrainie?

Oczywiście masz świadomość tego że już nie ma czego oddać? Nic z tego co gdzieś tam jeszcze zostało nie nadaje się do użycia w boju a nowe sprzęty zakupione w trybie "nagłej potrzeby operacyjnej" bez przetargu i na widzimisię są w ilościach homeopatycznych i służą do szkolenia wojska i zapoznania z zachodnim sprzętem?

Przyjechałem na urlop, w moim mieście jest jedna z nowo utworzonych jednostek wojskowych. Pomijam warunki bo to plac kontenerów. Byłem też na urlopie w momencie kiedy kuwetowy ją otwierał. Na placu stał rząd langust, dwa poprady i uzupełniały je rosomaki. Dzisiaj na tym samym placu stoją zardzewiałe BM-21 na Ziłach które były zabytkami już w momencie kiedy mój ojciec był w wojsku (tak około stanu wojennego) i był takowego ziła kierowcą. Uzupełniają je równie zardzewiałe i spurchlałe UAZy i rząd starów 266.

Gościu, ty naprawdę żyjesz w alternatywnej rzeczywistości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Cypis napisał:

Zaskoczyło ich poparcie polskiego społeczeństwa dla Ukrainy , przecież oni wiedzieli od ruskich , że Ukraina padnie w 4 dni , a pani Jarunia już się szykowała do wjazdu na kaszytance do Lwowa 

 

5 minutes ago, PAULUS_pl napisał:

Oczywiście masz świadomość tego że już nie ma czego oddać? Nic z tego co gdzieś tam jeszcze zostało nie nadaje się do użycia w boju a nowe sprzęty zakupione w trybie "nagłej potrzeby operacyjnej" bez przetargu i na widzimisię są w ilościach homeopatycznych i służą do szkolenia wojska i zapoznania z zachodnim sprzętem?

Przyjechałem na urlop, w moim mieście jest jedna z nowo utworzonych jednostek wojskowych. Pomijam warunki bo to plac kontenerów. Byłem też na urlopie w momencie kiedy kuwetowy ją otwierał. Na placu stał rząd langust, dwa poprady i uzupełniały je rosomaki. Dzisiaj na tym samym placu stoją zardzewiałe BM-21 na Ziłach które były zabytkami już w momencie kiedy mój ojciec był w wojsku (tak około stanu wojennego) i był takowego ziła kierowcą. Uzupełniają je równie zardzewiałe i spurchlałe UAZy i rząd starów 266.

Gościu, ty naprawdę żyjesz w alternatywnej rzeczywistości.

 

Czyżby? Jak to nie ma już czego oddać? Co stało się ze sprzętem? Wyparował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, M81 napisał:

Czyżby? Jak to nie ma już czego oddać? Co stało się ze sprzętem? Wyparował?

O czym piszesz? O zabytkowych T-72? Już pojechało wszystko co się nadawało. Mi-24? BWP-1? pojechały, już pewnie większość rdzewieje w polu. Newy pojechały. Osy pojechały.  Migów pewnie też kilka już pojechało. Mi-24 pojechały ale chyba nie wszystkie bo ostatnio 3 sztuki widziałem.

Co chciałbyś jeszcze wysłać? Konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, M81 napisał:

"PiSowska prorosyjska szumowina" rozbroiła WP wysyłając to wszystko na Ukrainę?

pisowska szumowina w zeszłym roku wydała 40 mld PLN na utrzymanie wyborców i gówno z tego wyszło. Według dzisiejszego kursu to 9mld dolarów. Jak krew w piach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M81 napisał:

"PiSowska prorosyjska szumowina" rozbroiła WP wysyłając to wszystko na Ukrainę?

Tak , wysłali wszystko na Ukrainę , bo mimo niepowodzenia 4-ro dniowej operacji specjalnej , ruskie nadal obiecują swoim agentom w UE (PiSdom , Konfom , Orbanom , Ficom , LePenom itp. gnidom) , że zniszczą i zajmą Ukrainę . Więc rozbrojona Polska oraz cała UE jest im potrzebna , bo mażą sobie , że następna po Ukrainie , będzie Mołdawia , Litwa , Łotwa , Estonia i Polska . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, M81 napisał:

Wstrząsające. Sugeruje jednak powrót do rzeczywistości.

Jak nie wierzysz idź pogadaj z Napoleonem albo Jezusem , pewnie są 3 pokoje dalej.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Cypis napisał:

Tak , wysłali wszystko na Ukrainę , bo mimo niepowodzenia 4-ro dniowej operacji specjalnej , ruskie nadal obiecują swoim agentom w UE (PiSdom , Konfom , Orbanom , Ficom , LePenom itp. gnidom) , że zniszczą i zajmą Ukrainę . Więc rozbrojona Polska oraz cała UE jest im potrzebna , bo mażą sobie , że następna po Ukrainie , będzie Mołdawia , Litwa , Łotwa , Estonia i Polska . 

Czyli należy przekazywać Ukraińcom jak najmniej sprzętu! Genialne!
Według twojej teorii Zełenski działa na rzecz Rosji
https://wiadomosci.wp.pl/chce-pokrzyzowac-plany-rosji-potrzebujemy-tylko-dwoch-systemow-patriot-7028233613253216a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M81 jak  ci psychiatra nie pomaga , to nie martw się , życie toczy się dalej , poproś , żeby wam włączali na świetlicy TV Republika , albo poproś o przepustkę i jedź na Białoruś , a tam to już się tobą zajmą . Od razu będzie lepiej i cię ten rudy Tusk nie będzie wkurwiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Masz coraz ciekawsze teorie. Proszę o więcej😂

Liczę, że skontaktujesz się z duńską ambasadą aby storpedować plan oddania Ukraińcom F-16. Potem jeszcze tylko ambasada Czech.

Edytowane przez M81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie