Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

Je...

"Gorzkie... "

Mam na bieżąco kontakt z U. i... blady strach na nich padł.


Choć już część zapewnia sobie miękkie lądowanie- ci, którym się kończy w najbliższym czasie "ważność" paszportów, a przedłużenie jakby niemożliwe, uciekają z legalnego zatrudnienia i idą pracować "na czarno"- budowlanka i podobne...
Wszędzie tam, gdzie nie ma mowy o pracy "na czarno"- np przedsiębiorstwa w podwrocławskiej SSE, kadry dostają amoku, sprawdzając kto w najbliższym czasie, bez względu na rodzaj umowy o pracę, zostanie zniknięty i jak dziury w obsadach łatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Mam na bieżąco kontakt z U. i... blady strach na nich padł.

Nie dziwota.

Ile już w tych wątkach ukraińskich od lutego 2022 było zdjęć i filmów, na widok których, gdyby tu wylądował UFOszczak, to doszedłby do wniosku, na widok połówek ludzi, że człowiek to coś, co rozpoczyna się od tyłka, bo przecież reszty nie ma, nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni. Nie jest tak łatwo wysłać kogoś z Polski na Ukrainę wbrew jego woli- zamieściłem nawet link kilka stron temu. A gdyby nawet komuś to groziło zawsze zostają Niemcy, naprawdę nie trzeba chować się w polskich lasach albo uciekać kajakiem do Argentyny.
Nasz sąsiad zadeklarował, że żadnego odsyłania nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Pomyśl, co napisałeś i pokazałeś.

Zrobiłem to samo co Ty - wymądrzam się. Oczywiście masz racje, ruskie drony są wszędzie i stale wszystko obserwują. Ukraińska opl nigdzie nawet na chwilę nie jest w stanie się ich pozbyć. Akcja w rodzaju: wyrzutnie ukrywają się w zabudowaniach Zaporoża. Na czas niezbędny do zajęcia stanowisk ogniowych, wystrzelenie rakiet w kierunku mostu i powrót do ukrycia ukraińska opl nie jest w stanie zdjąć nad określonym rejonem ruskich dronów. Bo nie ruskie jak Św. Mikołaj wszystko widzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek

" Akcja w rodzaju: wyrzutnie ukrywają się w zabudowaniach Zaporoża. ..."

Nawet najbardziej zdesperowani przywódcy/dowódcy nie zdecydowaliby się na taki myk... Można próbować zlokalizować miejsce "nadania przesyłki"- a wtedy los przywołanego Zaporoża i wieeeeeeeeeeeeelu innych miejscowości byłby przesądzony.
Nie, że Kreml potrzebuje uzasadnienia, ale miałby "białko" na przyszłość- równamy z ziemią, bo tam na 101 % było... dowolne wstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lycena33 dzięki za naświetlenie tematu. Czyli startuje kolejny wyścig "miecz kontra pancerz".

Myślę że kolejnym etapem będą masowo produkowane drony ale już z wojskowym systemem łączności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarekA napisał:

Mamy bojowy przykład skuteczności siatki. siatki na zakupy 🙂 Co do strzelania śrutem - ilu jest na świecie mistrzów świat w strzelaniu do rzutek? Kulki BB na 20 - 30m będą w stanie przestrzelić obudowę drona? Stalowe mają masę zaledwie 0,35g.

Taka kulka rozpędzona do 300-400 m/s rozmieni drona na drobne. W dodatku nikt nie będzie używał stalowych, tylko z utwardzonego ołowiu. Na te 20-30 metrów masz sferę 250 takich kulek o średnicy około metra. Naprawdę nie trzeba mistrza strzelectwa do rzutków żeby takiego drona poszatkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bodziu000000 napisał:

Już to widzę...

Chyba z zachwytu nad tą informacją sięgnę po literaturę fachową (a teoretyczno-baśniową) bodaj z 1944 r. o „podziemnych lotniskach”. Iluż to marzycieli już było w tym zakresie tematycznym. Gdzieś to mam w jakimś poważnym fachowym lotniczym czasopiśmie amerykańskim z II wojny. Jak znajdę to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie