Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bodziu000000 napisał:

Czyli prawidłowo domyślałem się w tym poście, że silny ogień zniszczył napęd prawej lotki i na nic zdały się wysiłki pilota, aby przechył na prawo skompensować lewą lotką. Takie coś udaje się w szybowcach (czego w sytuacjach awaryjnych jestem naocznym świadkiem), ale nie w takich dużych gratach. Do samej ziemi leciał z dużym przechyłem na prawo i zgodnie z tym pocałował się z matką Ziemią najpierw prawym skrzydłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał:

Czyli prawidłowo domyślałem się w tym poście, że silny ogień zniszczył napęd prawej lotki i na nic zdały się wysiłki pilota, aby przechył na prawo skompensować lewą lotką. Takie coś udaje się w szybowcach (czego w sytuacjach awaryjnych jestem naocznym świadkiem), ale nie w takich dużych gratach. Do samej ziemi leciał z dużym przechyłem na prawo i zgodnie z tym pocałował się z matką Ziemią najpierw prawym skrzydłem.

Obawiam się, że nie mamy żadnych poważnych przesłanek, aby powyższe domysły uznać za pewnik. Przyznaję, że znam dokładnie konstrukcji Iła-76, ale zakładam, że jak w większość nowoczesnych konstrukcji tej klasy przy małych prędkościach do sterowania kątem przechylenia używane są przerywacze a nie lotki. A te, które w tym przypadku nas interesują znajdują się na skrzydle znajdującym się wyżej. Bardziej spodziewał bym się, że do katastrofy doszło na skutek osłabienia struktury prawego skrzydła pod wpływem wysokiej temperatury. Nie byłby to zresztą pierwszy przypadek upalenia skrzydła w Ile-76. Ale to tylko niezobowiązująca spekulacja. Nikt zawodowo zajmujący się lotnictwem nie będzie formułował kategorycznych opinii na podstawie takiego filmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bodziu000000 napisał:

Ukraińcy zgłupieli. Oni myślą, że walczą z ruskimi pionierami z Arteku.

W ostatnim tygodniu: ● ukraińskie HIMARSy zniszczone przez dzicz na otwartej przestrzeni ● ukraińskie Patrioty zniszczone na otwartej przestrzeni ● 3 ukraińskie Mi-17 zniszczone na otwartej przestrzeni, gdy były zaparkowane tak blisko siebie, że jeden pocisk kasetowy unieszkodliwiłby je na bardzo długo lub na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie