Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

19 minutes ago, Czlowieksniegu napisał:

M81

Co prawda musiałem sprawdzić kto to, ale... mnie osobiście zdecydowanie bardziej "uwierają" kłamstwa ex-ministra, które prawie cała prawa strona internetów czy choćby X podjęła...


Już pominę, że się ex chwalił, jak to nasze piastowskie niebo jest bezpieczne- że niby przez dwa tygodnie Tusk z Kosiniakiem popsuli?

Wiadomo,że w dwa tygodnie wiele się nie zbuduje ale mam nadzieję,że LoR w sprawie Patriotów wysłany. Marzec już niedługo.
Wspominano też o ESSI.

Edytowane przez M81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M81- ale, że twoją odpowiedzią na kłamstwa i fantazje ex ma być uzasadniona krytyka tego tuza intelektu przez Kosiniaka?
Fiu fiu....



PS

"..w dwa tygodnie wiele się nie zbuduje ale mam..."

Błaszczak, bo on błysnął informacją, że polskie niebo jest bezpieczne miał na to... osiem lat :-)
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy nie mają tutaj nic do rzeczy. Ten pomysł byłby równie nonsensowny z polskiego punktu widzenia gdyby inicjatorem była Portugalia, Belgia albo Włochy. Po prostu zagrożenie pochodzące z kosmosu nie jest tym co powinno nam spędzać sen z powiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M81

"..Po prostu zagrożenie pochodzące z kosmosu nie jest tym co powinno nam spędzać sen z powiek. ..."

Sugeruję mniej partyjnych czytanek czy przekazów dnia, a więcej literatury czy informacji merytorycznych...


PS Chyba nikt, łącznie z ex nie wiedzieli, że "Narew" i "Wisła" mają nas przez "zagrożenie pochodzące z kosmosu"....


PS Możesz, także, sprawdzić czy i jak Izraelski system przeciwrakietowy Żelazna Kopuła działa i czy w założeniach ma obronę przeciwko, np, kosmitom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, M81 napisał:

Niemcy nie mają tutaj nic do rzeczy. Ten pomysł byłby równie nonsensowny z polskiego punktu widzenia gdyby inicjatorem była Portugalia, Belgia albo Włochy. Po prostu zagrożenie pochodzące z kosmosu nie jest tym co powinno nam spędzać sen z powiek.

Mam podejrzenia, że informacje jakimi dysponujesz są z kosmosu lub tv replikatvp:

"Celem ESSI jest zakup systemów obronnych krótkiego, średniego i dalekiego zasięgu w możliwie najbardziej skoordynowany sposób, aby móc odeprzeć wszelkie zagrożenia z powietrza.

Niemieckie Federalne Ministerstwo Obrony definiuje krótki zasięg jako odległość do 15 km i wysokość do 6 km. Średni zasięg ma od 15 do 50 km szerokości i do 25 km wysokości. Duży to ponad 50 km szerokości i do 35 km wysokości."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, karpik napisał:

Mam podejrzenia, że informacje jakimi dysponujesz są z kosmosu lub tv replikatvp:

"Celem ESSI jest zakup systemów obronnych krótkiego, średniego i dalekiego zasięgu w możliwie najbardziej skoordynowany sposób, aby móc odeprzeć wszelkie zagrożenia z powietrza.

Niemieckie Federalne Ministerstwo Obrony definiuje krótki zasięg jako odległość do 15 km i wysokość do 6 km. Średni zasięg ma od 15 do 50 km szerokości i do 25 km wysokości. Duży to ponad 50 km szerokości i do 35 km wysokości."

 

Czyżby? Z czego zatem ma składać się ESSI? Jakie typy efektorów są przewidziane i którym "klockiem" różni się ESSI od systemu budowanego w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, M81 napisał:

Czyżby? Z czego zatem ma składać się ESSI? Jakie typy efektorów są przewidziane i którym "klockiem" różni się ESSI od systemu budowanego w Polsce?

A jaki sens ma budowa przez kraj NATO indywidualnego systemu, którym w razie "W" ciężko będzie pomóc sojusznikom, a i ci będą mogli nam pomóc w ograniczonym zakresie?

Moim zdaniem powinien być jak najmocniej zintegrowany z sojusznikami, choćby po to, by móc szybko zastąpić potencjalnie zniszczone elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, karpik napisał:

A jaki sens ma budowa przez kraj NATO indywidualnego systemu, którym w razie "W" ciężko będzie pomóc sojusznikom, a i ci będą mogli nam pomóc w ograniczonym zakresie?

Moim zdaniem powinien być jak najmocniej zintegrowany z sojusznikami, choćby po to, by móc szybko zastąpić potencjalnie zniszczone elementy.

Może musisz spytać Francuzów choć nie do końca spełniają kryteria tego opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, karpik napisał:

Oglądają to ludzie, którzy przez 8 lat żyli w wyimaginowanej rzeczywistości.

Sakiewicz dobrze wie, że i tak miesza w papce. Po co się starać.

Nie wszyscy łykną. Wożuczyn i okolice to elektorat PiS. Ale wiedzą, że to nie ich przystanek, ani deszczu dziś nie było - ba, nawet przed południem zaświeciło słońce. 
W informacjach o i9.30 za to były kadry z Wożuczyna-Cukrowni, zaręczam.

Pozdrowienia spod Wożuczyna,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bjar_1 napisał:

A jak tam tubylcy o incydencie? Widział ktoś? Słyszał?

Przyjechałem o 18, rozmawiałem z rodziną. Nic nie wiedzą, ale przed południem było sporo służb i śmigłowce nisko chodziły poszukując śladów upadku. Na naszej działce żadnego skrzydlatego cygara nie ujawniliśmy :(

Zobaczę w kolejnych dniach czy mundurowi nadal się kręcą w okolicy - to będzie weryfikacja stwierdzenia o tym, że cruise rzekomo ostatecznie opuścił PL.

Jak dla mnie, to skoro kontakt był i się urwał, to rakieta spadła, nie eksplodując. Poszła w las albo na podmokłą łąkę i znajdą ją za pół roku…

 

M.

  • Tak trzymać 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie