Skocz do zawartości

ORP Ryś i ORP Żbik - lista załóg


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...
Witam Wszystkich
Ostatnio zacząłem interesować się historią mojej rodziny. Dowiedziałem się, że mój wujek Bernard Osiński którego nigdy nie miałem przyjemności poznać pływał na łodzi podwodnej i został internowany do Szwecji. Niestety nie wiem na jakiej łodzi pływał, a nigdzie nie mogę znaleźć listy członków załogi. Jeśli ktoś posiada listę i może mi pomóc to będę wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja tez się zapytam? :)))
Czy był może (przed wojną, w czasie wojny) marynarz o nazwisku Erdman (Erdmann?) Nawet nie podam imienia, tylko pamietam tyle, że wołali na niego Miśko, Miśku (Mieczysław?), co było jakimś wschodnim zdrobnieniem imienia. Bo pochodził z kresów (Lwów i okolice). Człowiek ten zmarł jeszcze w latach siedemdziesiątych, i był z mojej dalszej rodziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie ma go w spisie załóg okrętów podwodnych oraz O.R.P Burza"( stan na dzien 1.09.1939) . Nie figuruje także w spisie odznaczonych Medalem Morskim (za wojne 1939-45) . W spisie odznaczonych są tylko dwa nazwiska na E" .Jest mat.Erland Jerzy.
Slaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli ktokolwiek posiada jakieś pamiątki po swoich przodkach podwodnikach, gorąco zachęcam do ich zamieszczenia na mojej stronie - http://www.PolishNavy.pl/Subs/

Wszelkie fotki czy wspomnienia bardzo chętnie umieszczę.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...
  • 11 months later...
  • 8 years later...
  • 1 year later...
W dniu 20.02.2010 o 15:51, Czaruna napisał:

Witam chciałbym dowiedzieć się na jakim okręcie podwodnym w 1939 służył Stanisław Talaga.

Wedle moich danych chor. mar. Stanisław Talaga w 1939 r. służył w warsztatach torpedowych.

Do niewoli poszedł z Oksywia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie