Jump to content

pi.ko

Forum members
 • Content Count

  291
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wedle moich danych chor. mar. Stanisław Talaga w 1939 r. służył w warsztatach torpedowych. Do niewoli poszedł z Oksywia.
 2. Ciekawy miks nakryć głowy. Mogłabyś wysłać większe zdjęcie, tak by móc rozpoznać stopnie? Może uda się dopasować nazwiska do twarzy.
 3. 2018-09-20 17:12:46 CIekawe ujęcie bo jeszcze przed przejściem pod trybuną. Wąski odcinek Gdańskiej na wysokości Hotelu pod Orłem.
 4. Grób dowódcy 50 pp w Londynie (Londyn, Popes Ln - South Ealing Cemetery) źródło: niebieskaeskadra.pl
 5. Pobór rocznika 1913 był w 1935 r. Tak więc służba w okolicy tej daty (1935-1937).czy w przekazie rodzinnym są jakieś wspomnienia dot. jego mobilizacji? Od tego zależy czy trafił do pułku liniowego czy do OZN.
 6. Zależy o jakiej formie rekonstrukcji piszesz. I z jakiego okresu :)
 7. Na zdjęciach z końcówki okresu pokojowego żołnierze występują w suknach wz. 35, a w okresie letnim drelichy. Podczas mobilizacji raczej wydano sorty sukienne, w większości zapewne były to wz. 19. Mam dwa zdjęcia ze Świekatowa, na których jeńcy polscy są w suknach wz. 19.
 8. Za działalność na froncie włoskim zostały też przyznane krzyże VM. Jak na razie doliczyłem się 14 nadań. Kilku z odznaczonych podoficerów służyło potem w 50 pp.
 9. I trzecie podejście. Poprzedni post moderatorzy mogą usunąć. Arditi Polacchi: https://goo.gl/SfnirQ
 10. link się nie podświetlił, to jeszcze raz: https://www.academia.edu/36165579/Arditi_Polacchi._Polacy_udekorowani_w%C5%82oskimi_odznaczeniami_wojskowymi
 11. Pięć lat temu wspomniałem o Oddziale por. Kluczyńskiego. Parę dni temu natrafiłem na informacje o odznaczeniu kilku żołnierzy srebrnymi i brązowymi Medalami za Męstwo Wojskowe. To tak jakby w Wojsku Polskim otrzymać Virtuti Militari i Krzyż Walecznych. O wynikach mojego kilkudniowego śledztwa dziennikarskiego" można przeczytać w tekście, który zamieściłem na portalu Academia.edu: <a href=https://www.academia.edu/36165579/Arditi_Polacchi._Polacy_udekorowani_w%C5%82oskimi_odznaczeniami_wojskowymi" rel= oopener" target=_blank">Arditi Polacchi</a>. A że, jak to mówi prokuratura, sprawa jest rozwojowa" – temat drążę dalej, wkrótce więcej szczegółów.
 12. Dobre i to :) Przynajmniej wiemy gdzie szukać odbitki w lepszej jakości. Przejrzałem rok 1919 Świata" i zapewne ta relacja foto ukazała się już w 1920 r. (zdjęcia z wydarzeń pokazują się nawet z kilkumiesięcznym opóźnieniem). Trzeba kopać :)
×
×
 • Create New...

Important Information