Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

pi.ko

Forum members
 • Content Count

  290
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ciekawy miks nakryć głowy. Mogłabyś wysłać większe zdjęcie, tak by móc rozpoznać stopnie? Może uda się dopasować nazwiska do twarzy.
 2. 2018-09-20 17:12:46 CIekawe ujęcie bo jeszcze przed przejściem pod trybuną. Wąski odcinek Gdańskiej na wysokości Hotelu pod Orłem.
 3. Grób dowódcy 50 pp w Londynie (Londyn, Popes Ln - South Ealing Cemetery) źródło: niebieskaeskadra.pl
 4. Pobór rocznika 1913 był w 1935 r. Tak więc służba w okolicy tej daty (1935-1937).czy w przekazie rodzinnym są jakieś wspomnienia dot. jego mobilizacji? Od tego zależy czy trafił do pułku liniowego czy do OZN.
 5. Zależy o jakiej formie rekonstrukcji piszesz. I z jakiego okresu :)
 6. Na zdjęciach z końcówki okresu pokojowego żołnierze występują w suknach wz. 35, a w okresie letnim drelichy. Podczas mobilizacji raczej wydano sorty sukienne, w większości zapewne były to wz. 19. Mam dwa zdjęcia ze Świekatowa, na których jeńcy polscy są w suknach wz. 19.
 7. Za działalność na froncie włoskim zostały też przyznane krzyże VM. Jak na razie doliczyłem się 14 nadań. Kilku z odznaczonych podoficerów służyło potem w 50 pp.
 8. I trzecie podejście. Poprzedni post moderatorzy mogą usunąć. Arditi Polacchi: https://goo.gl/SfnirQ
 9. link się nie podświetlił, to jeszcze raz: https://www.academia.edu/36165579/Arditi_Polacchi._Polacy_udekorowani_w%C5%82oskimi_odznaczeniami_wojskowymi
 10. Pięć lat temu wspomniałem o Oddziale por. Kluczyńskiego. Parę dni temu natrafiłem na informacje o odznaczeniu kilku żołnierzy srebrnymi i brązowymi Medalami za Męstwo Wojskowe. To tak jakby w Wojsku Polskim otrzymać Virtuti Militari i Krzyż Walecznych. O wynikach mojego kilkudniowego śledztwa dziennikarskiego" można przeczytać w tekście, który zamieściłem na portalu Academia.edu: <a href=https://www.academia.edu/36165579/Arditi_Polacchi._Polacy_udekorowani_w%C5%82oskimi_odznaczeniami_wojskowymi" rel= oopener" target=_blank">Arditi Polacchi</a>. A że, jak to mówi prokuratura, sprawa jest rozwojowa" – temat drążę dalej, wkrótce więcej szczegółów.
 11. Dobre i to :) Przynajmniej wiemy gdzie szukać odbitki w lepszej jakości. Przejrzałem rok 1919 Świata" i zapewne ta relacja foto ukazała się już w 1920 r. (zdjęcia z wydarzeń pokazują się nawet z kilkumiesięcznym opóźnieniem). Trzeba kopać :)
 12. No i zagwozdka, bo mjr Zygmunt Polak nie był dowódcą pułku zimą. Mógł czasowo pełnić obowiązki dowódcy zastępując płk Adolfa Paqualena
×
×
 • Create New...

Important Information