Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol.7


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, karpik napisał:

Nie wszyscy się na chrust załapią. Żeby był sens tym palić, to ostatnia chwila, żeby wysechł do zimy.

Jak się nie unormuje to będziemy bić wszystkie możliwe rekordy zanieczyszczeń w sezonie grzewczym.

Właśnie wróciłem z bardzo mądrej wsi na Helu, która kiedyś głosowała na PiS. Nikt już tam nie zagłosuje na tę plugawą szumowinę. Z „programu” Chrust+ wszyscy się śmieją, tak jak PiS jest na Pomorzu pośmiewiskiem. Żeby nie wiem jaki gerrymandering lub inne sztuczki PiS zastosował w nadchodzących wyborach to ta nędzna pissowska szumowina ich nie wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygra (w sensie sformowania rządu).

Jeśli wygra, to oddam Ci najpiękniejsze US orły czapkowe USAAF z WWII, które lubisz i które chciałbyś mieć. No trudno, zaryzykuję, najwyżej skasuję moją kolekcję.

Pozdrowienia! :classic_biggrin:

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Są dwaj ludzie w Polsce (jeden mundurowy, jeden cywilny), którzy twardo mówią, że PL oddała swoje MiG-i-29 wiadomo, komu. Może oddała, może nie, (mam także głos ukraińskiego speca z branży na ten temat), ale jak przez ostatni tydzień byłem na Helu to gwizdnęły mi nad głową trzy dwudzieste dziewiąte - najpierw jeden, potem dwa za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bjar_1 napisał:

Nie aż tak, ale jeden by się przydał ;)

To jak nie mam racji to go dostaniesz. Największego i najpiękniejszego w stanie mint, z przełomu 1944/45. Będzie perłą Twojej kolekcji, bo dziś niełatwo o takie rzeczy.

Czekamy do wyborów i pozdrowienia! :classic_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

PS

Są dwaj ludzie w Polsce (jeden mundurowy, jeden cywilny), którzy twardo mówią, że PL oddała swoje MiG-i-29 wiadomo, komu. Może oddała, może nie, (mam także głos ukraińskiego speca z branży na ten temat), ale jak przez ostatni tydzień byłem na Helu to gwizdnęły mi nad głową trzy dwudzieste dziewiąte - najpierw jeden, potem dwa za nim.

PS

Ale ponieważ mam fachowy ukraiński przeciek, co się stało z transponderami naszych dwudziestych dziewiątych to „ataszatowi kulturalnemu”  bydlęcej ambasady zadania ułatwiać nie będę.

„Ataszat kulturalny” FR znajdzie sobie odpowiedź w stosownym czasie i z napisem R-27 z polskich zasobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, to pojawiają się głosy, że cała operacja, czyli zajęcie Ukrainy to chytry plan fiutina na zastąpienie uzależnienia od ruskich paliw na uzależnienie od kontrolowanej przez rosję żywności. Paliwa powoli wychodzą z mody a żywność, której jednym z głównych producentów jest Ukraina, zawsze będzie potrzebna... Już teraz taktycznie stosuje szantaż wstrzymując dostawy a w razie wygranej miałby strategiczny element szantażu o skali globalnej...

Znany historyk ostrzega. "To będzie kolejny krok Putina" - Money.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już powstają technologie produkcji nowych akumulatorów o kilkukrotnie większej pojemności i szybkości ładowania, unia zabroni niedługo instalowania pieców na paliwa kopalne, rozwija technologia produkcji czystego wodoru i energii odnawialnej. I pamiętaj w geopolityce kilka kilkanaście a nawet dziesiąt lat to moment...

15 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Nacjonalistyczny  świrze, podlinkowujesz money.pl? Nie wstyd ci? Co na to tfofa  nazistowska banda?

Internacjonalistyczna onuco sowiecka będę cytował co mi się podoba:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Właśnie wróciłem z bardzo mądrej wsi na Helu, która kiedyś głosowała na PiS. Nikt już tam nie zagłosuje na tę plugawą szumowinę. Z „programu” Chrust+ wszyscy się śmieją, tak jak PiS jest na Pomorzu pośmiewiskiem. Żeby nie wiem jaki gerrymandering lub inne sztuczki PiS zastosował w nadchodzących wyborach to ta nędzna pissowska szumowina ich nie wygra.

Nie, żebym był sympatykiem PiS-u. A wręcz przeciwnie, bo uważam, że wzorują się na tej Polsce z czasów Bieruta. Ale język jakiego tu używasz w stosunku do nich i nie tylko do nich , uważam za bardzo prymitywny i wręcz knajacki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kraje zachodnie mają porozumienie, by nie dostarczać Ukrainie niektórych rodzajów broni, w szczególności samolotów szturmowych i czołgów, aby uniknąć wciągnięcia w wojnę z Rosją – komentuje w mediach Macron

 

Według niego Prezydent Ukrainy jest świadomy takiej umowy."

 

Czyli te kraje, które dały/ dadzą ukrainie tę broń, zostały wciągnięte w wojnę, same są sobie winne i niech same sobie radzą?

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie