Skocz do zawartości
  • 0

Polska czapka.


kribmw

Pytanie

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Edmundo napisał:

Aj tam od razu żenada?. Gwiazdki były wyszywane "srebrnym" bajorkiem na papierowych "podkładkach" bezpośrednio na otoku. Ciekawszy jest orzełek wzoru z 1960 r., "cuś jakby z deka" za wysoki ale może jakieś partie czapek tak miały. Tak jak napisałem wcześniej, wszystko wskazuje na to że czapka jest z lat 60-tych.

Nie jest. Orzełek jest "doklejony" na siłę, gwiazdki robione byle jak. Oficer by tego nie założył - obstawiam na kostium. Teatralny, filmowy, na pewno nie element umundurowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do orzełka to się poniekąd zgadzam, ale kostium, teatralny, filmowy ? Przeca dostępność oryginalnych czapek czy to w "epoce" czy też obecnie była i jest. No chyba że poza granicami Polski, tam mógł być problem?. A co do gwiazdek to wystarczy popatrzeć jak były wykonywane niektóre "egzemplarze" z bajorka, właśnie w latach 60-tych, zapewniam że nie wszystkie gwiazdki czy też orzełki z bajorka były ideałem. Ale spoko, nie upieram się, niechaj będzie i kostium lub rekwizyt, w sumie daszek też daleko nie taki jaki być powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sp4tkl napisał:

Gwiazdki to żenada, chyba butaprenem klejone.

Aj tam od razu żenada?. Gwiazdki były wyszywane "srebrnym" bajorkiem na papierowych "podkładkach" bezpośrednio na otoku. Ciekawszy jest orzełek wzoru z 1960 r., "cuś jakby z deka" za wysoki ale może jakieś partie czapek tak miały. Tak jak napisałem wcześniej, wszystko wskazuje na to że czapka jest z lat 60-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie