Jump to content

sp4tkl

Forum members
 • Content Count

  367
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by sp4tkl

 1. Bez wymiarów obstawiam sygnałówkę.
 2. Czym na niej napisałeś? I daj zdjęcie z boku.
 3. A może rekwizyt kominiarza - kula obciążnik do szczotki kominowej tyle że z urwanym uchem.
 4. Możliwe też że to nasadka peryskopowa do busoli artyleryjskiej. PAB-2 ma bardzo podobną.
 5. Bardzo dziękuję. To już jakiś trop.
 6. Witam serdecznie. Wpadła w me posiadanie ta oto manierka. Nic o niej nie wiem. Na denku , które było nitowane widać okrąg i literki BZ. Byc może coś jest jeszcze pod nitem. Czy ktoś spotkał coś takiego?
 7. Na nazwisko Michał Król data 22 maj 1919. Miejscowości nie czytam
 8. Barbapapa - zgadzam się całkowicie z Twoim kierunkiem rozumowania. To samo przypuszczałem. Jak umiał tak zrobił swoje godło. Myślę że z wykonaniem Orła też wielu Polaków miało by problem. A data pozostanie chyba tajemnicą autora. Ustaliłem jeszcze że właściciel po polsku to Kowal Antoni.
 9. Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i cenne podpowiedzi. Co do czapki i manierki to już mam pełną jasność. A co sądzicie o tym godle na menażce? Nie znalazłem takiego w historii Węgier. Ktoś coś przekombinował czy co. No i jak rozumieć tą datę pod godłem. Może komuś coś zaświta. Plis.
 10. Witam Wszystkich. Mam ogromną prośbę o pomoc w rozjaśnieniu międzynarodowej zagadki. Stałem się posiadaczem zestawu przetrwania w postaci menażki i manierki. Najpierw opiszę menażkę. Ktoś, zapewne właściciel bardzo ją ozdobił. po jednej stronie wygrawerował godło, prawdopodobnie Węgier i datę a po drugiej stronie Kovac Antal na szarfie. To zapewne właściciel tego dobra. Natomiast na pokrywie bez rączki wydrapano po rosyjsku napis Sawastianow lub podobny. To zapewne też nazwisko lub miejscowość. Menażka ma sygnaturę CFL 41 co by wskazywało na teutońskie pochodzenie. Zawartość menażki nie była
 11. Temat powinien być dawno zamknięty bo to tylko bicie piany nad kawałkiem żelaza.
 12. Nie znajdziesz tego w wystrzelonej łusce.Ten okrągły element działa jak tłok. To na dno tego elementu działa siła gazów prochowych. wewnątrz w centralnym otworze tkwi scieżka prochowa.Zapala się od ładunku czarnoprochowego. Tam jest jeszcze taka tekturowa rurka która miesci ładunek sygnałowy.
 13. Proponuję dokładnie oczyścić, poszukać wszelakich znakowań i zapodać tu. Ja tam dostrzegam osiem otworów dość delikatnych przyznam i wcięcia na zewnętrznej płaszczyźnie. Ile to waży i pozostałe wymiary podaj.
 14. Pierwsza myśl- pierścień ślizgowy np. włazu w wieży czołgu.
 15. Wymiarów brak ale wygląda na 5,6 mm kbks
 16. Gwiazdki to żenada, chyba butaprenem klejone.
 17. Słabe foto ale wygląda to na szczypce Segera do wyjmowania pierścieni zabezpieczających.
 18. Dziękuję kolegom za wszystkie sugestie i tropy. Ja jednak z uporem maniaka widzę w tym czymś rodowód militarny.Coś jakby do korygowania ustawienia, podniesienia czegoś względem drugiego.Może z czasem ktoś skojarzy gdzie takie coś występowało.Ufam w moc i wiedzę userów.
×
×
 • Create New...

Important Information