Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

sp4tkl

Forum members
 • Content Count

  342
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by sp4tkl

 1. Słabe foto ale wygląda to na szczypce Segera do wyjmowania pierścieni zabezpieczających.
 2. Dziękuję kolegom za wszystkie sugestie i tropy. Ja jednak z uporem maniaka widzę w tym czymś rodowód militarny.Coś jakby do korygowania ustawienia, podniesienia czegoś względem drugiego.Może z czasem ktoś skojarzy gdzie takie coś występowało.Ufam w moc i wiedzę userów.
 3. Daj zdjęcia,dobre zdjęcia.Inaczej ani rusz.
 4. sp4tkl

  Szukam Wujka

  Marku , podaj więcej informacji.Jeśli sam nie dasz rady wstawić zdjęć,a pewnie posiadasz, to poproś kogoś o pomoc i wklej zdjęcia. 73.
 5. Pierwsza fotka to radziecka busola wyskalowana w tysięcznych.widoczna dzwignia do aretowania.
 6. Z archiwum X - Pamiętam że w takich skrzynkach lub bardzo podobnych transportowano szpule z filmami do kina. Tam gdzie miejsce na dokumenty była metryka filmu.Skrzynka była plombowana.
 7. Teraz dopiero dopatrzyłem się że ten numer na rączce to może być 186 i ten skasowany numer też wygląda na 186.
 8. Na moletkowanej rączce wybity numer 185 lub 188. Co to jest za mechanizm,do czego służył.Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za poświęcony czas.Marek
 9. Na części środkowej,tam gdzie wkręca się trzpień numery 144 (dziwna ta jedynka).Na przeciwko jeszcze dziwniejsze numery.
 10. Po drugiej stronie bicie KT 1/15 i dodatkowo znak półkola przedzielonego na pół.Widoczne trzpienie.
 11. Na główce z dwoma trzpieniami po jednej stronie takie bicie. wg.mnie KT 1/011
 12. Bardzo proszę o pomoc w rozwikłaniu zagadki pochodzenia tego mechanizmu.Jest w moim posiadaniu około 20 lat,zalega w garażu.Ostatnio robiąc porządki dokładniej mu się przyjrzałem.Zastanowiło mnie precyzyjne wykonanie i bogate sygnatury.To dało do myślenia.Podejrzewam pochodzenie wojskowe lub od jakiejś precyzyjnej maszyny np. tokarki.Mechanizm składa się z moletkowanej rączki,pokrętła.Dalej jest część środkowa,obejma z dwoma uszami, która była do czegoś przymocowana śrubami i w tym osadzony jest gwintowany trzpień zakończony główką z dwoma czopami po bokach.Na tych czopach cos było zamontowane.Całość pracuje bardzo płynnie bez żadnego luzu.Główka wysuwa się na około 7 cm.
 13. Z archiwum X-zaślepka od złączki kabla PKA
 14. Czy da się przypisać do konkretnego typu działa?
 15. Element z pierwszego zdjęcia to zamek armatni, drugi to coś związanego z przeniesieniem napędu, tam jakis wał pracował.ale czy to z tigera tego nie wiem
 16. Dodam że lornetka przywieziona przez znajomego z USA.
×
×
 • Create New...

Important Information