-
Zawartość
414 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Zawartość dodana przez sp4tkl
-
Wygląda jak przysłona od judasza
-
Metalowy zaczep z sygnaturą?
pytanie odpowiedział sp4tkl → na adrian29 → Identyfikacja (bez numizmatów)
Podchodzi mi to pod końcówkę jakiegoś cięgła. Zastosowanie bardzo szerokie, przemysł, motoryzacja, rolnictwo. -
Mosiężna wkrętka od odznaczenia?
pytanie odpowiedział sp4tkl → na DamianosSs1 → Identyfikacja (bez numizmatów)
Moim skromnym zdaniem wkrętka bez jakiegoś super specjalistycznego przeznaczenia. Krótka ale z dużą powierzchnią docisku. Używana wszędzie tam gdzie łączy się materiał miękki, delikatny, słabszy np. skóra, drewno. Zupełnie podobne widziałem wczoraj użyte do spięcia karty menu w restauracji. -
Rodzinne fotki gdzie służyli .
pytanie odpowiedział sp4tkl → na kazioW24 → Identyfikacja (bez numizmatów)
Ja w temacie czysto technicznym. Polecam nie używanie funkcji lampy błyskowej. Zdjęcie na płasko, światło boczne, prostopadłe kadrowanie i efekt będzie o niebo lepszy a i rozpoznawalność wzrośnie. Pozdrawiam. -
Pierwsza myśl to Hörmann, ten od bram.
-
Dziękuję Erih. Nie chciałem niczego sugerować ale właśnie ten oplot i okładzina wydają mi się nienaturalnie świeże. Czy tak było w oryginale?
-
Bardzo dziękuję kolego Stani. Sprawdziłem w necie. Faktycznie jest coś takiego. Nic tylko oprawić i używać.
-
Bardzo Koledze dziękuję za szybką i fachową opinię. Proszę jeszcze o informację na temat stopnia zachowania oryginalności na podstawie zdjęć. Czy coś wskazuje na ingerencję?
-
Witam Szanownych kolegów. Ostatnio podczas rozbiórki starego domu, koparka wykopała jakieś żelastwo. Po oczyszczeniu z rdzy wyszło coś co przypomina kilof. Pierwszy raz widzę takie narzędzie. We wnętrzu zachowały się resztki drzewa i klin żelazny. Co to dokładnie jest i czemu służyło. Serdecznie pozdrawiam.
-
Witam Szanownych kolegów. Ja kompletnie nie znam się na tej dziedzinie uzbrojenia. Moje zapytanie dotyczy szabli(mam nadzieję że to szabla),która znajduje się w posiadaniu rodziny mojej żony od kilku pokoleń. Ustny przekaz głosi że została zwędzona jakiemuś niemcowi. Co to dokładnie jest? jaki model, jakie lata? Czy to jest oryginał czy też było coś grzebane. Co oznaczają te literki. Jestem pewien że Wasze wprawne oczy szybko rozpoznają co to jest a ogromna wiedza da odpowiedź na te pytania. Serdecznie pozdrawiam.
-
A dokładnie to jest aneroid. Mam identyczny,bardzo dokładny i czuły instrument.
-
Azjatycki mosiężny dzbanek/czajnik/ herbaciarka
pytanie odpowiedział sp4tkl → na wartownikwiatru → Identyfikacja (bez numizmatów)
A próbowałeś go pocierać? -
Rozmiar elementu wnioskuję z proporcji z zieleniną.
-
Solidny stalowy melonik-jak go nazwałeś przypomina mi kołpak koła nośnego od T34. Tylko rant jakiś wąski. Mocowany był pięcioma śrubami,poszukaj otworów.
-
Elementy wycioru od armaty. Jakiej?
pytanie odpowiedział sp4tkl → na sp4tkl → Identyfikacja (bez numizmatów)
Odświeżam temat. Czy to mogło być od T-34 ? -
Koło zębate napędowe do pojazdu gąsienicowego?
pytanie odpowiedział sp4tkl → na MichałZW → Identyfikacja (bez numizmatów)
To raczej nie było koło zębate. Materiał to zapewne żeliwo. Militarne pochodzenie raczej odpada. Obstawiam że to jakaś obrotnica, pokrętło na osi albo kółko od jakiejś starej maszyny rolniczej. -
Radziecka łuska artyleryjska, krótka
pytanie odpowiedział sp4tkl → na sp4tkl → Identyfikacja (bez numizmatów)
Dziękuję bardzo. -
Witam serdecznie i proszę Was o pomoc w rozpoznaniu tej łuski. Kaliber wychodzi ok. 75-76,2mm. Wysokość to ok.165mm. 38 rok prod. Myślę że nie jest ucięta, w takim stanie została znaleziona na budowie na Jurze K-Cz. Google podpowiadają że to prawdopodobnie od armaty pułkowej wz.27 lub 43. Tylko w opisach jest mowa o amunicji 76,2 x 385R mm. Czy taką krótką też strzelano z tej armaty? czy z sygnatur mozna odczytać producenta? Szukałem ale bez skutku. Co może oznaczać AK wybite na godz.3? Dziękuję bardzo za poświęcony czas.
-
Elementy wycioru od armaty. Jakiej?
pytanie odpowiedział sp4tkl → na sp4tkl → Identyfikacja (bez numizmatów)
Ponawiam moją prośbę o identyfikację. Może jakieś nowe spojrzenie na temat. -
Czołem Odkrywcy. Mam prośbę do Was o pomoc w określeniu od czego pochodzi ten wycior. Jest nie kompletny. Brakuje szczotki i końcowego elementu. Może po budowie, wymiarach ktoś skojarzy. Ogólnie jest w dobrym stanie, drzewo jest zdrowe, gwinty sprawne. Nie doszukałem się na nim żadnych cech. długość całkowita jednego elementu to 120cm. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam. Marek