Skocz do zawartości
  • 0

Gwizdek 1914


NowyAdam

Pytanie

W moje ręce ostatnio dostał się taki oto gwizdek sygnowany datą 1914. Foto w załączeniu,  długość gwizdka przy rozwinietym oczku to 55 mm, a średnica 10 mm.

Na razie nie udało mi się znaleźć w internecie podobnego, a szukałem po dacie , po I wojna światowa , gwizdek ,ale na razie nic podobnego nie ma.

Dlatego zwracam się z zapytaniem , by coś więcej można sie o nim dowiedzieć. Z góry dziekuje za jakąś informacje naprowadzającą.

 

20200519_184724.jpg

20200519_184736.jpg

20200519_184800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciu jest współczesny wyrób masowy, sprzedawany jako breloczek do kluczy.

Moim zdaniem uniwersalny gwizdek, wykorzystywany np podczas spaceru z psem.

W każdym razie znalazłem dziesiątki takich, ale każdy opisany inaczej, nawet "gwizdek survivalowy" się znalazł ?

Stary raczej nie jest, ale mogę się mylić - te całkiem współczesne wyroby tego typu nawet nie korodują, a wręcz gniją, więc taki wygląd to po roku mógłby mieć nawet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2020 o 15:48, Kee napisał:

(...)Proponował bym go oczyścić być może są tam gdzieś bicia producenta. 

A ja odradzam czyszczenie, bo możesz go tylko bardziej zniszczyć i zatrzeć to co ja wypatrzyłem na tym gwizdku, a mianowicie sylwetkę wąsatego pana:

gwizdek-pan.thumb.jpg.1ce0308116065f81a2bdb8f36d675b9c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Salieri16000 napisał:

A ja odradzam czyszczenie, bo możesz go tylko bardziej zniszczyć i zatrzeć to co ja wypatrzyłem na tym gwizdku, a mianowicie sylwetkę wąsatego pana:

gwizdek-pan.thumb.jpg.1ce0308116065f81a2bdb8f36d675b9c.jpg

Co do czyszczenia to głupoty gadasz. Przecież nie będzie tego robił papierem ściernym. Odpowiednie oczyszczenie jest wręcz wymagane! 

Co do "wąsatego pana": Pareidolia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kee napisał:

Co do czyszczenia to głupoty gadasz. Przecież nie będzie tego robił papierem ściernym.

A skąd wiesz?! ?

 

7 godzin temu, Kee napisał:

Co do "wąsatego pana": Pareidolia

Rozumiem, że Ty tego nie widzisz- chyba muszę iść do psychiatry, bo być może masz rację...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie