Jump to content

Nawet burmistrz z PiS wątpi w krystaliczność "Młota". Kontrowersyjne obchody IPN


Recommended Posts

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,24937905,nawet-burmistrz-z-pis-watpi-w-krystalicznosc-mlota-kontrowersyjne.html

"Nawet burmistrz z PiS wątpi w krystaliczność "Młota". Kontrowersyjne obchody IPN

W podlaskim Ciechanowcu i okolicach o kapitanie Włodzimierzu Łukasiuku "Młocie" wśród wielu mieszkańców przetrwała pamięć jako o inicjatorze grabieży, porwań, pobić i zabójstw. IPN w czwartek (27 czerwca) będzie natomiast czcił jego pamięć z okazji 70. rocznicy śmierci.

Uroczystości mają się odbyć we wsi Czaje i w Ciechanowcu.

Zniszczony pomnik „Młota”

Na obchody oficjalnie zapraszają dyrektor białostockiego oddziału IPN oraz burmistrz Ciechanowca. Mają one upamiętnić „Młota”, który przez trzy lata od 18 października 1946 dowodził 6. Wileńską Brygadą AK.

W zaproszeniu organizatorzy przywołują cytat z ulotki wydanej przez 6. Wileńską Brygadę AK z czasów kiedy nią dowodził Łukasiuk: „Nie obchodzą nas partie, lub te czy owe programy. My chcemy Polski suwerennej, Polski chrześcijańskiej, Polski – polskiej. […]..."

 

Już po obchodach:

http://www.tvp.pl/regiony-tvp/regiony/bialystok/aktualnosci/spoleczne/pamietaja-o-wladyslawie-lukasiuku-ps-mlot/43248394

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/170887

 

Jakoś zwykli ludzie z okolicznych wiosek inaczej zapamiętali tego niby bohatera.

 

Link to comment
Share on other sites

Bodziu! Nie pisz "pierdoły" bo nie przystoi. Jechać mi się nie chce i co mi zrobisz;)? A na poważnie to kiedy jeździłem szlakiem Hubala i rozpytywałem ludzi, to niejednokrotnie słyszałem, że "bandyta" bo zarekwirował owies i prowiant...

Link to comment
Share on other sites

A ja w przeciwieństwie do Ciebie mogę tak pisać, bo bardzo dobrze znam te strony.

Ci którzy jeszcze w latach 80 i 90 żyli i pamiętali czasy powojenne, nie darzyli tych bandytów sympatią (i nie chodzi wcale o rekwizycję owsa)

A co do pierdół to po prostu nie przystoi mieszanie do tego "WSI", Wyborczej i TVN. 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, bjar_1 napisał:

Tyr - masz wątpliwości, że pośród obecnie ubóstwianych "wyklętych" byli bandyci i mordercy?

Nie mam wątpliwości. Jednak coś na poparcie nazwy "bandyta" by się przydało. 

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Tyr napisał:

Bodziu,  byli tacy co się cieszyli z sowietów, z nkwd  i ub współpracowali. Obławę augustowską pomagali urządzić. Tych pewnie za bohaterów uważasz?

Niestety mój dziadek miał spotkanie z tymi Twoimi "bohaterami". Mimo, że nigdy nie był w partii, nienawidził ruskich (w końcu przez dwa lata, te tereny były pod okupacją sowiecką), to został pobity i okradziony przez Młota i jego bandę, więc nie wyjeżdżaj mi z sowietami, nkwd czy ub.

Link to comment
Share on other sites

Znasz znaczenie "obrazić"? Chyba nie...  Idąc twoim tokiem rozumowania to AK można by nazwać "bandytami" bo niejeden dostał od nich łomot. Twoje podejście do tematu odzwierciedla powiedzonko, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. 

A swoją drogą, to przykro mi, że zabrałeś tak ciężko wypracowaną "reputację" z powodu różnicy poglądów. Teraz będę miał doła przez tydzień i spać nie będę mógł?

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Tyr napisał:

Nie mam wątpliwości. Jednak coś na poparcie nazwy "bandyta" by się przydało. 

W tym przypadku nie mam zdania, nie moje zabawki. U siebie na podwórku za to znam różne historie.

Link to comment
Share on other sites

Spoko, ja już powoli dochodzę do siebie.  11 lat na forum czyli jedna reputacja na rok  a tu tak, lekką ręką, sobie ktoś  przekreśla dorobek jednego roku. Ale w sumie ja, to pal sześć, zobacz co musi czuć Formoza;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information