Jump to content
Sign in to follow this  
bodziu000000

Artyleria Polska - część 12

Recommended Posts

Tak jak pisałem powyżej albo zakupione wraz z licencją szweckie Boforsy albo otrzymane przez Armie Finlandii w okresie wojny zimowej

10 minut temu, adonis48lo napisał:

Tak jak pisałem powyżej albo zakupione wraz z licencją szweckie Boforsy albo otrzymane przez Armie Finlandii w okresie wojny zimowej

Oryginalne szwedzkie armatki to mogą być jak najbardziej tylko nadal nie wiem do jakiej armii należą widoczni na fotografii żołnierze, na Szwedów nie wyglądają😀, nie ten krój spodni, nie takie furażerki, jeśli  są to żołnierze fińscy to już w okresie powojennym, ale dla mnie to także nic pewnego. No i widoczna część pojazdu terenowego, cóż to za pojazd ?

Edited by Edmundo

Samochód wygląda na brytyjskiego Bedforda MWD. Białe getry wyłożone na nogawki spodni to też element charakterystyczny dla armii brytyjskiej ale nie tylko. W podobny sposób nosili się również żołnierze norwescy. Fajki: również znamienne dla tych dwóch nacji. Zdjęcie poniżej przedstawia gen.Eisenhowera wizytującego norweskie oddziały w Niemczech. Widać i getry i dużą kieszeń na lewej nogawce spodni. Norwegia w 1947 wysłała bowiem do Niemiec swoje wojska okupacyjne (tu link: https://tysklandsbrigaden.no/english/index.html). Tylko te furażerki...

image.png.c878630ff87c2f42891afda19c2929cf.png

Barbapapa, trop jak najbardziej słuszny, tylko właśnie te furażerki, tu skłaniał bym się ku Armii Brytyjskiej, ale...

4 minuty temu, Edmundo napisał:

Barbapapa, trop jak najbardziej słuszny, tylko właśnie te furażerki, tu skłaniał bym się ku Armii Brytyjskiej, ale...

Z tymi furażerkami to tak mi się pomyślało, że może to niemieckie... Wyfasowane przez Norwegów z magazynów po Wehrmachcie w trakcie pobytu okupacyjnego. Zerknę jeszcze wieczorkiem na zbliżenie (gość stojący nr 2 od lewej strony ma w dłoni złożoną).

Czytanie ze zrozumieniem się kłania: " To zdjęcie powojenne duńskiego Boforsa. "

Ale żeby nie było wątpliwości : Hæren – wojska lądowe, jeden z rodzajów Duńskich Sił Zbrojnych.