Skocz do zawartości

Stare części rowerowe


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

Gry plan jest taki, że zimowymi wieczorami chcę odtworzyć kilka rowerów.
Pytanie- czym podobne do przedstawionych na zdjęciu elementy potraktować od strony chemii, aby się jak psu.. oczy świeciły?
Mechanicznie, to mnie się nie chce od A do Z.
Mamy kierownice/baranie rogi, klamki, manetki, itp, czyli wielkość od małego elementu do dość dużego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visiu.... serwer O. by nie udźwignął.

Właśnie po to dałem zdjęcie przykładowych klamek, żeby osoby, które roweru na oczy nie widziały, mogły podpowiedzieć.

Przyznaj się- wiesz, jak wygląda kierownica w rowerze?


PS Po prostu- przytargałem do domu kilka sztuk z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Zima idzie, będzie co robić wieczorami, żeby hausgestapo w oczy nie włazić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazili się po ostatnim?:)

Ogólnie kiera itp to ja dawałem piaskowanie i szpraja kooru srebnego,tak ze dwie warstwy minimum.

Dzwonek ratowałem fosolem,ale widać gdzie chromu" nie ma.

Ale koza jak wygląda jakby z rzeki wyjęta też ma taki klimat:)


Ale ogólnie to polecam piaskowanie,srebro w aerozolu i potem bezbarwny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, jeżeli kierownik jest w stanie kiepskim, znaczy chrom oblazł, to faktycznie można ją do chemii włożyć, a następnie po zabezpieczeniu podkładem i lakierem okleić owijką. Będzie dość rasowo wyglądać.
Ale lakier w sprayu to bym sobie darował. Jedyne co ma sens, to pomalować z kompresora lakierem z utwardzaczem.
A klamki z czego są? Stalowe? To raczej do chromu lub choćby niklu. Lakier ze spraya jaki by nie był prędzej czy później zetrze się. Aby wytrzymał, to chyba tylko proszkowo należałoby pomalować. Albo też utwardzonym z pistoletu.
Jeśli amelinum (ja mam takie w kolarce z końca lat sześćdziesiątych) to wystarczy drobny papier ścierny a potem polerka zieloną pastą polerską.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie