Jump to content

Podczas rekonstrukcji bitwy pod Kaniowem postrzelono uczestnika. W stanie ciężkim trafił do szpitala


Recommended Posts

Podczas skawińskiej rekonstrukcji historycznej bitwy pod Kaniowem z 1918 roku doszło do postrzelenia jednego z uczestników rekonstrukcji przez innego uczestnika.

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia w Parku Miejskim w Skawinie. Z relacji świadków wynika, że pokrzywdzony w ostatnich minutach trwania rekonstrukcji bitwy zachowywał się inaczej, niż było to zaplanowane w scenariuszu. Pozostali uczestnicy byli z tego powodu zdezorientowani i nie wiedzieli, jak mają się zachować.

Podczas próby wyrwania pokrzywdzonemu broni przez innego uczestnika rekonstrukcji bitwy doszło do niekontrolowanego wystrzału, który zranił znajdującego się bardzo blisko pokrzywdzonego.
Uszkodzenia wątroby, stan ciężki

Przybyła na miejsce zdarzenia załoga karetki pogotowia ustaliła, że doszło do uszkodzenia wątroby i zabrała pokrzywdzonego do szpitala. Jego stan uznano za ciężki.

[...]

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,23796391,podczas-rekonstrukcji-bitwy-pod-kaniowem-postrzelono-uczestnika.html#Z_Czolka3Img
Link to comment
Share on other sites

ginerusie

weź sobie na ten przykład DP-28, załaduj ślepaka, i z odległości metra strzel w stare, tekturowe drzwi ze sklejki. A potem dziw się wielkości dziury...

Z metra i w tekturę. A co dopiero z pół metra w miękkie podbrzusze rekonstruktora.
Link to comment
Share on other sites

Panie i Panowie...


PS Nawet młodszy Szkodnik ma wbite w zwoje, że z niczego- zaczynając od łuku czy procy, czy czegoś więcej nie wolno Mu w żywe celować. Nawet we wróble... człowiek strzela Bóg kule nosi.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 15:19 20-08-2018
Link to comment
Share on other sites

abstrahuję od sytuacji,ale czemu wam oceniać przyszło, co się wydarzyło, kto jest winien, a kto zaszalał... jeśli coś wziął , to ma przefikane- do końca życia, a jeśli np. się odwodnił i stracił poczytalność, kto powinien wtedy być pociągnięty do odpowiedzialności?! Podejrzewam, że w tym przypadku sprawę zbada prokurator, więc poczekajmy na ocenę jego działań. Sytuacji nie znam, wkleiłem tylko apel, a wy z tym zrobicie, co uważacie za słuszne
Link to comment
Share on other sites

Wszystkiego nie wiem, ale wystarczy poczytać fora rekonstrukcyjne jak to było, czym pacjent dostał i co się z nim teraz dzieje w szpitalu. Więc daruj sobie teksty, że ślepak nic nie zrobi.

A może powinny mieć dużo mniej aby nie było takich wypadków" - jak na razie żadna fabryka amunicji nie produkuje ślepaków do strzelania sobie w pępek na rekonstrukcjach, stąd może za duża moc i efekt jest jaki jest. Nabój ślepy służy do czegoś innego jednak.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information