Skocz do zawartości

Wzięcie do niewoli


Hebda

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś,dawno czytałem w jakiejś książce lub artykule.A może w necie.
Wrzesień 39:szwab bierze do niewoli Polaka.
Polak z niewoli czmycha,giba przez europe itp,w końcu po inwazji itp bierze do niewoli szkopa.

Tego samego który go shaltował we Wrześniu.

Ktoś z Was może kojarzy tą lub podobną Historią ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli np został ranny np we Francji,później wysłany gdzieś na zaplecze itp to szansa jest.

Może mi się pokićkało,ale ogólnie historia opiera się na tym że 2 typów z wrogich armii wzięło siebie do niewoli w odstępie paru lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną opowieść czytałem będąc młodzieńcem jak sobie przypominam w książeczce z serii Tygrys" opisującej wrześniowe przejścia podwładnych płk.Maczka. Zabłąkany oficer Maczka wpadł w ręce żołnierza wermachtu(Ślązaka)ten jednak pozwolił Polakowi odejść.Po latach spotkali się ponownie na Zachodzie gdzie role się odwróciły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia naciągana jak poczytalność Macierewicza, ale nie niemożliwa.W wojennych wspomnieniach wydanych za PRL, nie takie cuda można było wyczytać.Do tej pory mnie dławi na wspomnienie tfurczości M.Moczara.

Natomiast jet pewne, że owy szkop mógł liczyć z tego tytułu na szczególnie ciepłe traktowanie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie