Sedco Express Napisano 24 Listopad 2020 Napisano 24 Listopad 2020 Zapomniałem napisać, że "Zochna" jak sądzę jest na Halberstadt CL-II Bay .
otton1 Napisano 25 Listopad 2020 Napisano 25 Listopad 2020 23 godziny temu, Sedco Express napisał: widać, że nie jest to papier a tabliczka przytwierdzona do kadłuba. To by chyba znaczyło, że nie jest to taka "nazwa przechodnia" czyli wielbiciel Zochny jest bardziej stały w uczuciach.
Sedco Express Napisano 25 Listopad 2020 Napisano 25 Listopad 2020 13 minut temu, otton1 napisał: To by chyba znaczyło, że nie jest to taka "nazwa przechodnia" czyli wielbiciel Zochny jest bardziej stały w uczuciach. Różne typy samolotów to jedno, a drugie - nie ta sama eskadra a i niejedna dziewczyna miała je na imię
otton1 Napisano 25 Listopad 2020 Napisano 25 Listopad 2020 16 minut temu, Sedco Express napisał: Różne typy samolotów to jedno, a drugie - nie ta sama eskadra a i niejedna dziewczyna miała je na imię Jak zwał tak zwał ale ta tabliczka z "Zochną" jest znacznie solidniej przymocowana do maszyny niż ta kartelucha z "Adzią".
formoza58 Napisano 30 Listopad 2020 Autor Napisano 30 Listopad 2020 Z Allegro.... Por. pil. A. Senkowski.
Sedco Express Napisano 30 Listopad 2020 Napisano 30 Listopad 2020 Tak jest - znak zapytania zbędny. Natomiast na pierwszym zdjęciu w nazwisku nie "n" a "ń" - Aleksander Seńkowski
otton1 Napisano 1 Grudzień 2020 Napisano 1 Grudzień 2020 W dniu 30.11.2020 o 17:06, Sedco Express napisał: Tak jest - znak zapytania zbędny A dlaczego? Nie każdemu musi być znany fizys Stefana Steca. W dniu 30.11.2020 o 16:51, formoza58 napisał: Por. pil. A. Senkowski. Tenże sam tylko 40 lat później.
Sedco Express Napisano 2 Grudzień 2020 Napisano 2 Grudzień 2020 (edytowane) . Edytowane 2 Grudzień 2020 przez Sedco Express
otton1 Napisano 4 Grudzień 2020 Napisano 4 Grudzień 2020 39 minut temu, formoza58 napisał: Z 1919 roku... Było, ale dawno więc warto przypomnieć. Poniżej rozbita maszyna Ryszkiewicza.
Sedco Express Napisano 4 Grudzień 2020 Napisano 4 Grudzień 2020 5 godzin temu, formoza58 napisał: Z 1919 roku... Zdjęcie powyższe wykonane zostało prawdopodobnie po zakończeniu I WŚ kiedy jeszcze W.Ryszkiewicz służył w lotnictwie niemieckim. Albatros D.Va nr niem. 6801/178 producent OAW (Ostdeutsche Albatros Werke GmbH) - w Pile.
Sedco Express Napisano 4 Grudzień 2020 Napisano 4 Grudzień 2020 (edytowane) Wrak rozbitego samolotu - Hannover CL-II a nr niem 684/18 nr CWL 8.1-5 (Wojskowa Szkoła Lotnicza - Mokotów). PS - na kadłubie widoczny napis Rol (Roland) - budowany na licencji w zakładach Roland nazywany był też Hannover-Roland. Edytowane 4 Grudzień 2020 przez Sedco Express
formoza58 Napisano 15 Grudzień 2020 Autor Napisano 15 Grudzień 2020 Z Allegro Sylwetki Lotników Wielkopolskich...
formoza58 Napisano 15 Grudzień 2020 Autor Napisano 15 Grudzień 2020 Jw. Przy okazji, piękna wrzoścowa fajeczka z bursztynowym ustnikiem. Borchalo się w takiej, oj borchalo
formoza58 Napisano 15 Grudzień 2020 Autor Napisano 15 Grudzień 2020 I jeszcze " pompa" w Ławicy, z udziałem min. gen Mackiewicza.
Sedco Express Napisano 15 Grudzień 2020 Napisano 15 Grudzień 2020 14 minut temu, formoza58 napisał: Jw. Przy okazji, piękna wrzoścowa fajeczka z bursztynowym ustnikiem. Borchalo się w takiej, oj borchalo Por.pil.Bolesław Gallus - LVG C.V "Mania" z odznaką (plakietką) "Za Obronę Kresów Wschodnich" z I Esk.Wlkp.
Sedco Express Napisano 15 Grudzień 2020 Napisano 15 Grudzień 2020 2 godziny temu, formoza58 napisał: Z Allegro Sylwetki Lotników Wielkopolskich... Sądzę, że jest to por.pil. Maksymilian Kowalewski z I Esk.Wlkp.
formoza58 Napisano 15 Grudzień 2020 Autor Napisano 15 Grudzień 2020 (edytowane) W dniu 25.11.2020 o 22:12, Sedco Express napisał: Różne typy samolotów to jedno, a drugie - nie ta sama eskadra a i niejedna dziewczyna miała je na imię Z Allegro. W przypadku tej eskadry wielkopolskiej na maszynach imiona dziewcząt Lotników, którzy je aktualnie obsługiwali. Mam na myśli maszyny Na ostatnim zdjęciu jest " Mania", może z tyłu niewidoczne drugie imię i numer maszyny. Tutaj 4- ka i 5-ka... Edytowane 15 Grudzień 2020 przez formoza58
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się